در سال های اخیر داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم یکی از موارد مهم در زیبایی افراد به شمار می رود؛ به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال روش های موقت و دائم برای پر شدن ابرو هستند. ریزش ابرو در آقایان و بانوان می تواند به دلایلی همچون آسیب دیدگی، عدم تعادل هورمون ها، مرتب کردن بیش ازاندازه، وراثت، بیماری، لاغر شدن یکباره و افزایش سن اتفاق بیفتد. مدادهای ابرو، میکروبلیدینگ، هاشور و تاتو روش های موقت و دائمی برای ترمیم ظاهر ابرو هستند که علاوه بر نیاز مداوم به ترمیم، از نظر ظاهری نیز طبیعی نمی باشند. کاشت ابرو مردان و زنان، که گاهی اوقات ترمیم ابرو نیز نامیده می شود، با انتقال فولیکول های مو از ناحیه دیگری از بدن که معمولاً قسمت پشتی پوست سر است، شکل و حجم ابروها را تقویت می کند. در طول دهه گذشته، پیشرفت در تکنیک های جراحی و فناوری باعث شده که پیوند ابرو عملاً غیر قابل تشخیص باشد و اعتماد به نفس بسیاری از افراد را باز گردانده است.


کاشت ابرو مردان

اولین قدم در روند کاشت ابرو، انتخاب کلینیک و پزشک می باشد؛ انتخاب پزشک متخصص کاشت ابرو برای آقایان در نتیجه نهایی اهمیت بسیاری دارد؛ به همین دلیل پزشک مورد نظر علاوه بر داشتن مجوزها و مدارک مربوطه باید تجربه کاشت ابرو را داشته باشد. برای شروع روند پیوند ابرو مردان، در ابتدا بی حسی موضعی به مناطق برداشت (بانک مو) و اطراف ابرو تزریق می شود تا در حین عمل پیوند بیمار درد کمتری را حس کند. فولیکول های مناسب توسط پزشک معمولا از پشت سر و بالای گوش های متقاضی برداشته می شود، وجود این فولیکول ها این اطمینان را می دهد که با ریزش موهای اولیه منتقل شده، موهای جدید ابرو قادر به رشد هستند.


پروسه کاشت ابرو آقایان با توجه به ضخامت و تعداد تارهای پیوندی، بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد و معمولا بین 50 تا 350 تار مو در هر ابرو پیوند می شود. کاشت ابرو معمولا به سه روش انجام می شود، FUE، FUT و SUT؛ که تفاوت آنها در برداشت مو و نحوه تهیه فولیکول ها از قسمت اهدا کننده می باشد. تا چند روز بعد از کاشت ابرو متوجه پوسته هایی در اطراف و روی ابروها می شوید که نهایتا تا یک هفته به خودی خود بهبود میابند. مهمترین قسمت ریکاوری کاشت ابرو، ریزش آنها پس از چند هفته می باشد که به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد، زیرا پس از 2 تا سه ماه موهای ریخته شده مجددا به صورت طبیعی رشد می کنند؛ نتیجه نهایی و دائمی کاشت ابرو پسران پس از هشت تا 12 ماه بسته به بدن افراد قابل مشاهده است.


مزایا و معایب کاشت ابرو آقایان

امروزه حدود یک سوم متقاضیان کاشت ابرو آقایان هستند که معمولا روند طولانی تری در زمان پیوند را سپری می کنند. کاشت ابرو یکی از محدود عمل های زیباییست که نیاز به دوره نقاهت و ریکاوری نداشته و بیمار می تواند پس از انجام پیوند به روال عادی زندگی خود برگردد؛ البته برای جلوگیری از عوارض باید به توصیه های پزشک در خصوص مراقبت های بعد از کاشت ابرو کاملا توجه کنید. همانطور که گفته شد انتخاب پزشک متخصص باعث کاهش عوارض کاشت شده و شرکت در جلسه مشاوره پیش از روز پیوند می تواند به پزشک در رسیدن به نتیجه دلخواهتان کمک کند.

کاشت ابرو آقایان


از مهمترین مزایای کاشت ابرو در آقایان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ موهای رشد کرده در ابروها طبیعی و از موهای خود متقاضی می باشد.

✔ نتیجه با توجه به بدن فرد و مراقبت های بعد از کاشت ابرو دائمی می باشد.

✔ باعث پوشش جای زخم یا رفع عدم تقارن ابروها در صورت می شود.

✔ پیوند ابرو عوارض جانبی نداشته و ممکن است درد و خونریزی بسیار کمی در زمان جراحی داشته باشد.

✔ عمل کاشت ابرو بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود.


معایب کاشت ابرو برای مردان عبارتند از :

• هزینه کاشت نسبت به روش های موقت ترمیم ابرو بیشتر است.

• طولانی بودن زمان مشاهده نتیجه نهایی معمولا طولانی می باشد.

• در هر عمل کاشتی معمولا تمام موهای پیوند شده رشد نمی کنند و ممکن است فاصله ریزی در بین تارهای ابرو مشاهده شود.


هزینه کاشت ابرو برای آقایان

عمل جراحی کاشت ابرو در واقع نوعی کاشت مو است که بر ناحیه دیگری انجام می شود و تکنیک کاشت ابرو برای آقایان تفاوت کمی با کاشت ابرو بانوان دارد. عمل کاشت ابرو یک عمل زیبایی محسوب می شود و معمولا در تمام کشورها تحت پوشش بیمه درمانی نیست؛ البته طبق یک استثناء اگر بر اثر یک تصادف یا وضعیت پزشکی ابرو به صورت اساسی از بین برود ممکن است بیمه هزینه کاشت را متقبل شود. همانطور که گفته شد کاشت ابرو از طریق روش های متفاوتی انجام میشود که عامل مهمی برای تاثیر بر هزینه عمل خواهد بود. کلینیک های متفاوت بازه مختلفی برای هزینه کاشت ابرو مردان ارائه می کنند که دلیل آن علاوه بر روش کاشت به عوامل مختلفی از جمله دستگاه های پیشرفته و اورجینال و کاشت توسط تکنسین ها یا پزشک متخصص بستگی دارد. وسعت ناحیه پیوند، تعداد فولیکول های مورد نیاز را مشخص می کند و همین امر نیز تاثیر فراوانی بر قیمت کاشت ابرو آقایان خواهد گذاشت. شهرت و مهارت پزشک نیز عاملی تعیین کننده در قیمت کاشت ابرو می باشد که قطعا پزشک با تجربه بیشتر می تواند جراحی راحت تر و نتیجه بهتری به شما بدهد.


البته برخی کلینیک ها به دلیل محل قرارگیری یا شهرت پزشک هزینه ای گزاف را از شما درخواست می کنند، باید توجه داشته باشید قیمت بالا نشان دهنده مهارت پزشک یا نتیجه قطعی نمی باشد. از طرف دیگر برخی کلینیک ها برای جذب مشتری با ارائه هزینه کم برای کاشت ابرو مردانه، از تجهیزات و دستگاه ها یا روش های کاشت قدیمی استفاده می کنند که نتیجه ای موقت یا نامناسب را می دهد؛ گاهی نیز منجر به بروز عوارض بسیاری خواهند شد. در نتیجه جستجو در خصوص انتخاب پزشک و کلینیک برای کاشت ابرو اهمیت بسیاری دارد و به متقاضیان توصیه می شود پیش از اقدام در این خصوص به خوبی تحقیق کنند.


یکی از معتبرترین مراکز در زمینه کاشت مو و کاشت ابرو مرکز زیبایی تهران بیوتی می باشد که با بهره گیری از پزشکان متخصص و همچنین بهترین بروزترین امکانات آماده ازائه خدمات با شما عزیزان می باشد.

مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha