معرفی کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT روشی کاملا نوین از پیوند مو می باشد. ممکن است بسیاری از افراد بعد از سن 30 سالگی با کم پشتی و یا حتی تاسی موی سر خود مواجه شوند. موی سر یکی از فاکتورهای مهم موثر در زیبایی است. اگر هنگامی که موی شما به هر دلیلی شروع به ریزش میکند، جلوی ریزش مو را نگیرید، موهای شما به سرعت ریزش کرده و با کم پشتی موهای خود مواجه خواهید شد.

کاشت مو به روش FIT


بهترین روش برای بهبود موهای کم پشت بعد از اتمام دوره ریزش مو، پیوند مو Hair Transplant است؛ این تکنیک طی مدت زمان کوتاهی می تواند موهای از دست رفته شما را جبران کند. اما اینکه از کدام یک از روش های کاشت مو طبیعی برای ترمیم موهای خود استفاده کنید، نیازمند این است که روش های مختلف پیوند مو را بشناسید. یکی از روش های جدید و پرکاربرد پیوند، کاشت مو به روش FIT است. این روش از کاشت مو امروزه در بسیاری از کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد.


در ادامه کاشت مو طبیعی به روش FIT را به طور کامل به شما معرفی کرده و شما را با عوارض جانبی و مراقبت های بعد از پیوند مو به این روش آشنا می کنیم.


کاشت مو به روش FIT چیست و چگونه انجام می شود؟

پیوند مو به روش FIT یکی از انواع روش های کاشت مو است که به روش میکروپیوند انجام می شود. در این روش هزاران میکروپیوند روی پوست سر انجام می شود. کاشت مو به روش FIT روشی از کاشت مو است که در آن هیچ اثری از جراحی باقی نمی ماند. در کاشت مو به روش FIT فولیکول های قسمتی از پوست سر را به صورت گروهی جدا میکنند. در واقع تفاوت عمده در این روش نسبت به سایر روش های پیوند مو همین است که در این روش فولیکول ها به صورت گروهی جدا میشوند و هزاران پیوند فولیکول به یکباره پیوند می شود. بعد از اینکه گروهی از فولیکول ها را از ناحیه ای در پشت سر که کمتر دچار ریزش شده جدا کردند، این فولیکول های گروهی را با کمک یک وسیله کوچک جراحی و با دقت بسیار بالا به محل پیوند منتقل می کنند. جهت انتقال فولیکول های گروهی به محل پیوند، برش هایی بسیار ریز روی منطقه گیرنده ایجاد می کنند. در این روش از کاشت مو طبیعی برش هایی که روی سر ایجاد می شود آنقدر ریز هستند که بعد از بهبود کامل، هیچگونه ردی از پیوند مو مشاهده نخواهد شد. در واقع این بزرگترین مزیت این روش در کاشت مو است و بسیاری از افراد تنها به دلیل همین مزیت، این روش از کاشت مو را برای درمان کم پشتی موهای خود انتخاب میکنند.


ترمیم مو به روش FIT به صورت خطی انجام نمی شود، در نتیجه دیگر نیاز نیست که یک نواری از برش روی محل گیرنده ایجاد شود. بلکه محل گیرنده پیوند تنها دارای برش های بسیار ریزی مانند نقطه هاییست که به یکباره یک گروه از فولیکول ها در آن منطقه قرار میگیرند. به دلیل اینکه تعداد فولیکول هایی که در این روش منتقل میشوند بسیار زیاد است، در نتیجه تمام قسمت های اطراف محل کاشت مو طبیعی را نیز پوشش میدهد. بنابراین دیگر نیازی نیست که کاشت مو به صورت نواری انجام شود. پس در این روش از پیوند مو ، پس از گذراندن دوره نقاهت، شما شاهد هیچ گونه ردی از کاشت مو در پوست سر خود نخواهید بود.


مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT روشی بسیار جدید از کاشت مو است؛ بنابراین لازم است بدانید که شما بلافاصله بعد از کاشت مو نمی توانید به فعالیت های عادی روزانه خود ادامه دهید. بلکه نیاز است مدتی بعد از کاشت مو طبیعی یک سری مراقبت های اولیه را انجام دهید.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT


سوال متداول بسیاری از افرادی که عمل کاشت را انجام میدهند این است که تا چه مدت بعد از پیوند مو باید مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT را دنبال کنیم؟


توصیه می شود که تا حداقل 10 روز بعد از انجام جراحی کاشت مو به روش FIT مراقبت های بعد از کاشت مو را دنبال کنید. مراقبت های بعد از عمل شامل موارد زیر است:

1. تا 10 روز بعد از کاشت مو از انجام ورزش های شدید خودداری کنید.

2. انجام برخی از ورزش های سبک مانند پیاده روی و یوگا را می توانید 4 روز بعد از پیوند مو شروع کنید.

3. به صورت مداوم با پزشک خود در تماس باشید و قبل از انجام کارهای سنگین یا حتی ورزش های سبک با پزشک خود مشورت کنید.

4. فولیکول های مو به دلیل ضعیف بودن در ابتدای عمل کاشت مو طبیعی ، تا روزها و حتی هفته ها بعد از کاشت مو بسیار شکننده می باشند. بنابراین نیاز است که از موهای خود مراقبت کنید و تا حد امکان از شانه کردن سریع موها خودداری کنید.


عوارض جانبی و خطرات کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT به دلیل اینکه روشی کاملا جدید بوده و به تازگی مورد استفاده متخصصان قرار گرفته، در نتیجه ممکن است عوارض جانبی به دنبال داشته باشد. در واقع بهتر است بگوییم که هیچ یک از روش های کاشت مو طبیعی به صورت کامل عاری از عوارض یا خطرات نیستند، اما تمامی عوارضی که ممکن است بعد از پیوند مو به روش FIT ایجاد شوند قابل کنترل هستند. در واقع وقتی شما به یک کلینیک مطمئن جهت کاشت مو مراجعه میکنید پزشک متخصص راهکارهایی و مراقبت هایی را به شما ارائه می دهد. در صورتی که تمامی نکات و مراقبت هایی که جهت پیشگیری از عوارض جانبی این عمل را که پزشک متخصص ارائه میدهد، قبل از کاشت مو رعایت کنید و همچنین تمامی مراقبت های بعد از کاشت مو را که در بالا برای شما بیان کردیم را انجام دهید، در این صورت است که دیگر نیاز نیست نگران عوارض جانبی و خطرات این روش از پیوند مو باشید.


هزینه های کاشت مو به روش FIT

این روش از پیوند مو به دلیل اینکه ردی از جای جراحی باقی نمی گذارد بسیار مورد توجه بیماران قرار گرفته است، چون فولیکول های مو به صورت گروهی جا به جا میشوند، این روش نیازمند ابزار دقیق و تیم پزشکی متخصص می باشد. در نتیجه کاشت مو به روش FIT در کنار دقت بالا از هزینه بالاتری نیز برخوردار است.


کیفیت و اطمینان رشد موهای جدید در کاشت مو طبیعی به روش FIT بسیار بالاتر از روش های دیگر میکرو پیوند است. بنابراین باید توقع داشته باشید که این روش در مقایسه با روش هایی که پیوند مو را به صورت نواری انجام میدهند از هزینه بالاتری برخوردار باشد.


مناسب ترین کاندید برای پیوند مو به روش FIT

پیوند مو به روش FIT مناسب افرادی است که قصد دارند بعد انجام کاشت مو طبیعی و رشد موهای جدید، موهای خود را کوتاه نگه دارند. در واقع پیوند مو به روش FIT به دلیل اینکه ردی از جراحی روی پوست سر به جا نمی گذارد، بسیار مورد توجه افرادی قرار گرفته است که معمولا موهای خود را کوتاه نگه می دارند. درواقع می توان گفت مناسب ترین کاندید برای پیوند مو به روش FIT آقایان هستند، زیرا آقایان بسیار بیشتر از خانم ها تمایل دارند که موهای خود را کوتاه نگه دارند.


در عین حال آقایان نمی خواهند که بعد از کاشت مو طبیعی و کوتاه کردن موها ردی از جای زخم روی پوست سر آنها قابل مشاهده باشد؛ بنابراین این روش برای آقایان و تمام افرادی که نمیخواهند جای زخم روی سرشان باقی بماند، بسیار مناسب تر است.

مناسبترین کاندید برای پیوند مو به روش FIT


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958