بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی


معرفی جراحی پلک

بلفاروپلاستی Blepharoplasty جزء عمل های زیبایی در دنیا به شمار می رود که مرتبط با پلک ها می باشد؛ این عمل جراحی پلک باعث می شود که پوست اضافی و چربی های زائد موجود در ناحیه پلک از بین برود و چشم ها دوباره به حالت جوانی و زیبای خود بازگردند. انجام بلفاروپلاستی برای هر فردی علاوه بر افزایش زیبایی چهره و چشم ها، باعث می شود که سن شخص ۱۰ سال جوان تر از سن خود نمایان شود، به همین دلیل درحال حاضر طرفداران بسیاری در دنیا پیدا کرده و روز به روز در حال افزایش محبوبیت در بین افراد است.

کاشت مو اقساطی


بلفاروپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یک عمل سرپایی و ساده می باشد که نیازی به بیهوشی در حین عمل نیز ندارد؛ همچنین پس از انجام عمل بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و می تواند پس از ان به منزل بازگردد و استراحت کند. بلفارو پلاستی مختص خانم ها نمی باشد و آقایان نیز می توانند از این عمل زیبایی پلک استفاده کنند.


روش انجام عمل بلفاروپلاستی به دو صورت می باشد که یک روش مختص پلک پایین و دیگری برای جراحی پلک بالا می باشد؛ در جراحی پلک بالا در ابتدا پزشک با استفاده از تیغ جراحی یکی برش ریز به موازات چروک های طبیعی پلک ایجاد می کند و سپس با استفاده از لیزر و یا امواج رادیویی و یا تیغ جراحی، پوست و چربی های اضافی موجود در این ناحیه را حذف می کند؛ به این ترتیب چروک ها و حتی افتادگی پلک در این ناحیه با بلفاروپلاستی به طور چشم گیری رفع می شود. در نهایت نیز پزشک با استفاده از بخیه های نازک و ظریف، برش ایجاد شده را با دقت و ظرافت بخیه میزند؛ و به این صورت شخص علاوه بر افزایش زیبایی، میدان دید باز تر و وسیع تری نیز به دست می آورد. در روش دیگر بلفاروپلاستی که متعلق به پلک پایین می باشد، پزشک متخصص در ابتدا با ایجاد بک برش ریز در ناحیه زیر چشم، چربی های اضافی موجود در این ناحیه را که باعث پف کردن زیر چشم و زشت شدن آن می شوند را حذف کرده و پوست اضافی موجود در زیر چشم را نیز رفع می کند تا ناحیه زیر چشم صاف و بدون چروک شود و زیبایی چهره و چشم ها چند برابر شود.کاندید مناسب برای انجام بلفاروپلاستی

به طور کلی انجام هر عمل و اقداماتی که برای زیباسازی و جوان سازی فرد انجام می شود دارای برخی شرایط و معیارها می باشد که شخص باید دارای آن شرایط باشد تا نتیجه و آثار خوبی بدست آورد. این شرایط برای بلفاروپلاستی شامل موارد زیر می باشد:

1. یکی از معیارهای مهم عمل جراحی پلک برای هر شخص، داشتن شرایط سنی مناسب می باشد. برای انجام عمل زیبایی پلک بلفاروپلاستی لازم است تا شخص متقاضی حداقل ۳۵ سال سن داشته باشد زیرا در این سن معمولا تغییرات نامطلوبی در پلک ها رخ می دهد. البته در برخی استثناها افراد کم سن تر نیز می توانند این عمل را انجام دهند.

2. فردی که قصد انجام عمل زیبایی پلک را دارد باید انتظارات معقولانه و به جا داشته باشد.

3. افرادی که در ناحیه زیر چشم خود دارای پف و ورم هستند و این موضوع باعث آزار آن های می شود، کاندید مناسبی برای انجام جراحی بلفاروپلاستی می باشند.

4. در برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلف مانند افزایش سن، در ناحیه پلک دچار چین و چروک و شل شدن پلک شوند. این افراد گزینه مناسبی برای انجام بلفاروپلاستی می باشند.

5. از دیگر کاندیدهای مناسب جهت انجام جراحی پلک می توان به افراد دارای افتادگی پلک اشاره کرد، این دسته از افراد می توانند با انجام این عمل زیبایی، میدان دید بیشتری برای چشم های خود ایجاد کنند.

6. افرادی که از نظر فیزیکی سالم می باشند و مبتلا به بیماری خاصی نیستند که باعث افزایش دوره ریکاوری و بهبود شود می توانند بلفاروپلاستی را بدون نگرانی انجام دهند.

7. افرادی که سیگار و دخانیات استعمال نمی کنند؛ زیرا باعث افزایش عوارض جانبی و دوره نقاهت خواهد شد.

کاندید مناسب برای انجام بلفاروپلاستی


مشاوره رایگان فرم زیر را پرکنید تا از مشاوره تخصصی رایگان پزشکان کلینیک و تخفیفات ما با خبر شوید

آمادگی و مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

هر عمل زیبایی و یا درمانی نیازمند این است که شخص قبل از انجام جراحی آمادگی یابد تا هم در حین انجام عمل و هم پس از آن دچار مشکل خاصی نشود. معمولا قبل از انجام جراحی پلک پزشک در یک جلسه به معاینه و مشاوره برای شخص بیمار می پردازد و تمامی نکات و توصیه های لازم را به بیمار گوشزد می نماید. پزشک متخصص در این جلسه به معاینه سلامت پلک ها و چشم ها خواهد پرداخت تا مطمئن شود مشکلی برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی وجود ندارد و شخص می تواند بدون هیچ مشکلی آن را انجام دهد. بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی پلک، بیمار چندین عکس متعدد از زوایای مختلف از پلک خود بگیرد تا نتایج عمل را با آن ها مقایسه نماید.

شخص قبل از انجام بلفاروپلاستی در صورت مصرف هر گونه دارو گیاهی و یا شیمیایی باید به پزشک متخصص خود اطلاع دهد تا پزشک این عامل را نیز در نظر بگیرد. به طور معمول قبل از انجام بلفاروپلاستی به بیمار تذکر می دهند که هیچ گونه دارویی مانند ایبوپروفن مصرف نکند تا از بروز خون ریزی در حین عمل پیشگیری شود. علاوه بر ان شخص متقاضی نباید به هیچ وجه تا یک هفته قبل از انجام عمل جراحی پلک هیچ گونه دخانیاتی را استعمال نماید تا از بروز معایب و عوارض بلفاروپلاستی پیشگیری شود. بهتر است قبل از انجام عمل شخص از یکی از نزدیکان خود در خواست کند تا او را در بازگشت به خانه و استراحت به مدت حداقل ۲۴ ساعت پس از عمل همراهی نماید.


کاربردها و دلایل انجام بلفاروپلاستی

دلایل و کاربردهای متعدد و متفاوتی برای انجام بلفاروپلاستی وجود دارد که هر کدام بسته به نیاز و هدف این عمل زیبایی برای شخص انجام می شود. یکی از کاربردهای جراحی پلک برای افرادیست که در پلک های خود دارای چین و چروک ها بسیاری هستند که عمدتا در اثر افزایش سن و پیری در شخص ایجاد می شود. با بلفاروپلاستی می توان این آثار و چروک ها را به طرز قابل توجهی رفع و درمان کرد. همچنین برای افرادی که در ناحیه زیر چشم خود دارای پف و تورم هستند می توانند با استفاده از عمل زیبایی بلفاروپلاستی این علائم را رفع و ترمیم کرد تا دیگر پف و تورم زیر چشم باعث زشتی چشم ها و چهره شخص نشود. از دیگر کاربردهای بلفاروپلاستی می توان به درمان افتادگی پلک اشاره کرد؛ افرادی که دارای افتادگی پلک هستند می توانند با استفاده از بلفاروپلاستی مشکل پلک های خود را به طور کامل رفع کنند.

کاربردهای بلفاروپلاستی


دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام بلفاروپلاستی

پس از انجام عمل زیبایی جراحی پلک، ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از انجام جراحی، بینایی شخص کمی تار باشد و پزشک برای پانسمان چشم های بیمار از گاز مخصوص استفاده کند. در ۲۴ ساعت اول پس از انجام بلفاروپلاستی شخص باید از انجام فعالیت های بدنی سنگین پرهیز کند و به طور کامل استراحت کند. شخص باید به طور نیمه نشسته بخوابد، به طوری که زیر سرش بلند تر از سایر نقاط بدن باشد و نباید زیاد به اطراف بچرخد و به طور عمده باید صاف و مستقیم دراز بکشد. پس از انجام بلفاروپلاستی چشمان و اطراف آن متورم و در حالت پف باقی می مانند که یک امر کاملا طبیعی و عادی می باشد و پس از گذشت یک هفته به طور خود به خود رفع خواهد شد. در برخی افراد دیده شده که تا یک هفته پس از عمل بلفارو دچار آبریزش و خشکی چشم شده اند که این عامل طبیعی می باشد و پس از یک هفته رفع خواهند شد.

پس از یک هفته از بلفاروپلاستی فرد می تواند به روند عادی زندگی خود بازگردد؛ اما بهترین و ایده آل ترین زمان بهبودی دو هفته می باشد، در این مدت بیمار به خوبی استراحت می کند و کاملا بهبود می یابد و می تواند فعالیت های روزمره زندگی خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهد.


مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

پس از انجام عمل جراحی پلک پزشک به طور کامل تمامی نکات و توصیه های لازم را به بیمار می کند تا بیمار آنها را در دوران پس از عمل به خوبی و با دقت انجام دهد. مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی عبارتند از :

✓   پس از انجام جراحی پلک باید در ناحیه برش شده پانسمان انجام گیرد و ممکن نیاز باشد تا ناحیه هدف به خوبی چرب شود.

✓   پس از اتمام تاثیرات داروهای بی حس کننده بر پلک برای شخص دردی خفیف ایجاد می شود که عمدتا این درد قابل تحمل می باشد و می توان با استفاده از مسکن ها آن را خنثی کرد.

✓   پس از انجام بلفاروپلاستی بیمار باید برای مدتی از کمپرس سرد در ناحیه پلک خود استفاده کند. همچنین باید به مدت یک هفته در هنگام خواب زیر سر خود را بلند کند و از دو بالشت در زیر سر استفاده کند تا سر کمی بالاتر قرار بگیرد. این کارها باعث می شود که تورم و پف پلک ها پس از عمل از بین برود.

✓   پس از انجام جراحی پلک، پزشک متخصص باید به طور مرتب و در طول چند هفته بیمار را معاینه کند تا از روند بهبودی و نقاهت پلک ها اطمینان حاصل کند.

✓   پس از گذشت ۲ الی ۳ روز از عمل بلفاروپلاستی بیمار می تواند به استفاده از موبایل و تلویزیون بپردازد.

✓   بیمار اگر از لنز استفاده می کند باید تا ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی بلفارو آن ها را کنار گذاشته و به جای آن از عینک استفاده کند.

✓   پلک های بیمار به مدت یک ماه به گرد و غبار و نور مستقیم خورشید حساس هستند و نباید به مدت زیادی در این محیط قرار گیرد.

✓   مهم ترین نکته پس از انجام بلفاروپلاستی این است که بیمار باید تمامی توصیه ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل و منظم استفاده کند.

مراقبت های بعد از انجام بلفاروپلاستی


آیا بلفاروپلاستی عوارض جانبی دارد؟

جراحی پلک نیز همانند سایر اقدامات و عمل هایی که برای زیبایی و یا برای درمان انجام می شود دارای برخی عوارض جانبی می باشد که البته می توان با انجام برخی اقدامات و مراقبت ها از بروز آن پیشگیری کرد. عوارض جانبی احتمالی بلفاروپلاستی عبارتند از:

•   تا چند ماه پس از انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی ناحیه برش شده در پلک شخص به طور کامل رفع نمی شود و به رنگ صورتی کم رنگ در می آید. در این مدت بیمار باید در حفظ و مراقبت از پلک خود کوشا باشد.

•   اگرچه نادر است اما در چند مورد دیده شده که پس از بلفاروپلاستی در اثر خون ریزی و فشار شدید باعث کاهش دید چشم به طور موقت و دائم شده است. پس بیمار باید برای حداقل چند روز از انجام فعالیت ورزشی سنگین و خم کردن سر در دوران نقاهت خودداری کند تا مشکلی برای بیمار پیش نیاید.

•   ممکن است در چند روز ابتدایی پس از بلفاروپلاستی بیمار در بستن کامل پلک خود کمی مشکل داشته باشد که البته با استفاده از پمادها و چرب کننده تا حدودی رفع می شود. لازم به ذکر است که پس از گذشت چند روز این مشکل خود به خود رفع می شود.


هزینه های بلفاروپلاستی چگونه محاسبه می شود؟

قطعاً یکی از عوامل و معیارهای تاثیر گذار در تصمیم گیری و انجام هر اقدام و عمل زیبایی، مربوط به هزینه های ناشی از آن عمل می باشد. افراد زیادی مایل نیستند هزینه های زیادی برای عمل زیبایی خرج کنند و به دنبال کلینیک و پزشکانی هستند که هزینه بلفاروپلاستی پایین تری دریافت می کنند. امروزه به دلیل استقبال بسیاری از افراد از عمل های زیبایی، برخی از پزشکان و کلینیک های زیبایی با پایین آوردن هزینه های دریافتی از بیماران سعی دارند تا افراد زیادی را به مشتری به سمت خود جذب کنند و از طرفی دیگر برای ثابت نگه داشتن یا افزایش سود خود، از ابزار و وسایل بی کیفیت در عمل زیبایی استفاده می کنند و یا حتی کم کاری هایی در انجام آن می کنند. به همین علت افراد متقاضی انجام عمل های زیبایی و به ویژه بلفاروپلاستی نباید به فکر انجام جراحی با هزینه کم باشند، بلکه باید به دنبال کلینیک و پزشک متبحر و خوب باشند تا انجام عمل زیبایی آنها به بهترین نحو و کامل ترین روش انجام گیرد. قطعا سلامت هر شخصی ارزش ریسک کردن برای کاهش هزینه های عمل جراحی پلک را ندارد و نباید به دلیل کم بودن هزینه بلفارو کلینیک یا پزشک، به آن اعتماد کرد.

هزینه های بلفاروپلاستی


آیا نتایج نهایی بلفاروپلاستی دائمی است؟

دائمی بودن نتایج و آثار جراحی پلک به چندین معیار مختلف بستگی دارد و نمی توان آن را تنها به یک عامل وابسته دانست. اگرچه نتایج نهایی ناشی از عمل زیبایی بلفاروپلاستی را به عنوان نتایج طولانی مدت به شمار می آورند؛ اما این نتایج به طور کامل و برای همیشه در هیچ شخصی باقی نخواهد ماند. نتایج بلفاروپلاستی با افزایش سن شخص و در دراز مدت به مرور از بین می روند و نمی توان به هیچ وجه جلوی از بین رفتن آن را گرفت. البته راه کار ها و روش هایی نیز وجود دارد که در انجام آن ها می توان طول عمر نتایج بلفاروپلاستی به میزان زیادی افزایش داد.

آیا نتایج نهایی ناشی از انجام بلفاروپلاستی دائمی است؟

مراقبت ها و توصیه های انجام شده توسط پزشک متخصص و همچنین موارد ذکر شده در قسمت مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی در همین متن می توانند تاثیر مثبت بسیاری بر افزایش ماندگاری و دوام نتایج و تاثیرات این عمل داشته باشند. به عنوان مثال شخص می تواند با انجام اقداماتی مانند استفاده از مرطوب کننده باکیفیت پوست پلک خود را تقویت کنند و یا استعمال نکردن دخانیات و مشروبات الکلی نیز قطعا تاثیر مثبتی حفظ نتایج جراحی پلک خواهد داشت.


نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
محمد تعلق
با تشکر از توضیحات، در قسمت قیمت ها کاش بیشتر اطلاعات می‌دادید چون به هر حال در تصمیم گیری اثر مستقیم دارد.
پاسخ مشاور :

با درود، به طور کلی نرخ و هزینه کاشت مو، کاشت ابرو و سایر روش های مشابه به صورت ثابت نبوده و با توجه به میزان مورد نیاز جهت کاشت و روش مورد استفاده تخمین می شوند. جهت اطلاع از هزینه روش مورد نظر خود می توانید با کارشناسان ما به صورت حضوری و یا مشاوره آنلاین در ارتباط باشید.

H. G
با سلام هزینه بلفاروپلاستی برای پلک بالا حدودا چقدر می باشد؟
پاسخ مشاور :

با سلام ، جهت اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

021-79958