بانک مو برای انجام کاشت مو چقدر مهم است؟

بانک مو مناسب برای کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو hair transplant طبیعی یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس برای افرادی می باشد که به هر دلیلی موهای خود را از دست داده و از کم پشتی موهای خود رنج می برند. داشتن موهایی زیبا و پرپشت برای همه ی افراد خوشایند بوده و همه به دنبال راهی برای افزایش مو و پرپشتی موی سر خود می باشند. حال در این میان عده ای به دلایل مختلفی مانند بیماری، استفاده از شامپوهای نامناسب، افزایش سن و یا غیره دچار ریزش مو به طور دائم شده که در نتیجه آن روز به روز از حجم موهای موجود بر سر اینگونه افراد کاسته خواهد شد.

برای کاشت مو از چه موهایی استفاده می شود؟

همه ی افراد قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی و یا درمانی همانند کاشت مو طبیعی به مجموعه ای از سوالات برخورده و به دنبال جواب آنها خواهند بود. برخی از اینگونه سوالات ناشی از نگرانی افراد از انجام عمل های زیبایی می باشد.


کاشت مو

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که موهای مورد استفاده در پیوند مو از چه ناحیه ای گرفته شده و در واقع ناحیه اهدا کننده برای کاشت مو طبیعی کدام منطقه می باشد؟ و یا از موهای موجود بر سر و بدن شخص متقاضی برای کاشت مو طبیعی استفاده خواهد شد یا خیر؟

پزشک متخصص پیوند مو برای انجام کاشت مو نیاز به یک بانک مو خواهد داشت تا عمل زیبایی پیوند مو را انجام دهد. برخلاف پیوند عضو که می تواند از شخص دیگری به بمار پیوند شود، در عمل زیبایی کاشت مو، فولیکول های مو از بدن خود شخص به ناحیه طاس و دچار ریزش منتقل خواهد شد. بانک مو از بدن خود شخص بیمار انتخاب خواهد شد؛ زیرا در صورت استفاده از موهای شخصی دیگر (البته به جز دوقلوهای همسان) بدن بیمار آنها را رد کرده و نتیجه موفقیت آمیز نخواهد بود. در نتیجه هیچگونه نگرانی از بابت اینکه موی چه کسی به سر بیمار در حین کاشت مو منتقل خواهد شد، وجود نخواهد داشت.

بیشتر مردان در نواحی جلو و تاج سر دچار ریزش مو و طاسی خواهند شد که به نام الگوی طاسی مردانه شناخته می شود، در نتیجه در پشت و کناره های سر موهای بیشتری وجود خواهد داشت و به طور کل در این نواحی کمتر دچار ریزش مو می شوند. پزشک متخصص نیز برای کاشت مو طبیعی، از نواحی پشت سر و اطراف گوش فولیکول های مو را جدا کرده و به نواحی مدنظر بیمار منتقل خواهد کرد. البته در شرایطی ممکن است از موهای موجود بر بازو، قفسه سینه و پاها نیز برای کاشت مو استفاده شود. پس بهتر است نگرانی از جانب ناحیه اهدا کننده نداشته باشید زیرا پزشک متخصص بهترین ناحیه را برای پیوند مو انتخاب خواهد کرد.

بانک مو چیست؟

وقتی به کلمه بانک فکر کنید متوجه خواهید شد که منظور، مکان و یا ناحیه ای برای ذخیره چیزی می باشد. حال با این تعریف زمانی که کلمه بانک مو برای کاشت مو بکار برده شود، ناحیه ای غنی از فولیکول های مناسب برای کاشپیوندت مو طبیعی به ذهن خطور خواهد کرد.

بانک مو

بانک مو برای کاشت مو طبیعی ناحیه ای از سر بیمار می باشد که از نظر پزشک متخصص کاشت مو، فولیکول های این ناحیه برای پیوند مو مناسب خواهند بود. انتخاب بانک مو مناسب یکی از مراحل مهم پیوند مو می باشد زیرا اگر پزشک فولیکول های مناسبی برای انتقال به نواحی که دچار ریزش مو شده اند نیابد، نتیجه نهایی عمل کاشت مو مورد انتظار بیمار و موفقیت آمیز نخواهد بود. زیرا انتخاب بانک مو مناسب بر طبق قواعد و ویژگی هایی می باشد که پزشک متخصص باید قبل از تایید نهایی برای انتخاب ناحیه اهدا کننده، به نتایج نهایی این روش فکر کرده و آن را پیش بینی نماید.

بانک مو مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که گفته شد انتخاب بانک مو، قواعد و ویژگی هایی داشته که در هنگام کاشت مو باید از مو طبیعی خود فرد استفاده شود. باید توجه داشت که بیشتر پزشکان برای مشاهده نتایج بهتری پس از کاشت از فولیکول های موجود بر سر بیمار در نواحی پشت سر و بالای گوشها استفاده خواهند کرد. اما مواقعی پیش می آید که برخی از نواحی اهدا کننده بدن نسبت به موهای نواحی دیگر مانند پاها، بازوها و حتی موهای سر ترجیح داده خواهند شد.

همانطور که میدانید، موها و فولیکول های موجود بر سطح بدن دارای ویژگی و خصوصیات متفاوتی نسبت به موهای سر می باشند؛ و گرچه بعضی از اوقات این موها به موهای سر مشابه می باشند، اما پس از پیوند و کاشت مو دچار تزلزل خواهند شد. در بسیاری از موارد رنگ موهای موجود بر سطح بدن با موهای موجود بر پوست سر متفاوت بوده و اگر از موهای سایر قسمت های بدن برای کاشت مو طبیعی استفاده شود تفاوت واضحی بین موهای کاشته شده و موهای اصلی خود فرد قابل مشاهده خواهد بود. به همین دلایل از موهای سایر بخش های بدن زمانی در کاشت مو استفاده خواهد شد که حجم موهای موجود بر سر بیمار کم بوده و بیمار خواستار افزایش حجم آنها باشد. در این صورت پزشک متخصص از موهای موجود بر پوست بدن بیمار برای پیوند مو در بین موهای اصلی خود فرد استفاده کرده تا پس از کاشت مو طبیعی، هم حجم موها افزایش یافته و هم موهای کاشته شده راحت تر با موهای اصلی در هم آمیزند.

به طور کلی ویژگی های موثر بر یک بانک مو مناسب که مورد نظر پزشکان می باشد، موارد زیر خواهند بود:

✔ نوع موهای اصلی بیمار

✔ سایز و اندازه ناحیه گیرنده

✔ کیفیت و ضخامت موها

✔ رنگ موها

اگر ناحیه ای دارای این 4 ویژگی مشابه موهای منطقه دچار ریزش باشد، پزشک آن ناحیه را به عنوان بانک مو انتخاب خواهد کرد.

روش های متفاوت استفاده از بانک مو

پس از انتخاب بانک مو، نوبت پیوند مو و کاشت مو طبیعی خواهد بود؛ برای استفاده و پیوند از بانک مو انتخاب شده، یکی از روش های کاشت مو زیر انتخاب می شود:

1- روش FUE

2- روش FUT

3- روش MicroFIT

کاشت مو با بانک موی فرد

در روش اول، ابتدا موهای بیمار کوتاه شده و پزشک متخصص توسط ابزارهای مخصوص، فولیکول های ناحیه اهدا کننده را به صورت واحدی جدا کرده و در ناحیه اهدا کننده و در سوراخ هایی که قبلا ایجاد شده اند، خواهد کاشت و پس از اتمام کار با باند و یا گازهایی پوست سر پوشش داده خواهد شد.

اما در روش دوم، پزشک پیوند مو، در ناحیه ای از پوست سر برای آماده سازی و انجام کاشت مو، حدود 10 تا 20 سانتی متر، که گاهاً از یک گوش تا گوش دیگر اندازه گیری می شود، برشی به صورت نواری ایجاد خواهد کرد؛ این نوار ممکن است به 2000 قطعه کوچکتر برای کاشت مو تقسیم شود. سپس این قطعات کوچکتر در محل های مورد نظر جاگذاری خواهند شد و در نهایت پزشک سر بیمار را پس از کاشت مو طبیعی باندپیچی خواهد کرد.

در روش کاشت مو میکروفیت فولیکول های مو توسط ابزار ظریف و مخصوصی به صورت تکی استخراج می شود و مهمترین مزیت آن نسبت به سایر روش ها عدم نیاز به کوتاهی و تراشیدن موهاست. همچنین گرافت های استخراج شده بعد از زمان بسیار کوتاهی به ناحیه طاس سر پیوند می شود که احتمال آسیب به آنها نزدیک به صفر بوده و موفقیت پیوند مو و تراکم موهای کاشته شده افزایش می یابد.

امید است با انتخاب کلینیک معتبر و پزشک پیوند مو مناسب، یک کاشت موی موفق داشته و از تغییر ظاهر خود راضی بوده و از مشاهده نتایج نهایی لذت ببرید.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha