عوارض کاشت مو به روش میکروفیت

کاشت مو به روش میکروفیت چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

کاشت مو یکی از عمل های جراحی و زیبایی بسیار پرطرفدار می باشد که افراد می توانند از آن برای از بین بردن مشکلاتی نظیر طاسی و کم پشتی مو استفاده کنند. یکی از بهترین روش ها برای کاشت مو روش میکروفیت است که دارای نتایج شگفت انگیزی می باشد. عوارض کاشت مو به روش میکروفیت برای افراد متفاوت است، به مراقبت های بعد از عمل خود شخص بستگی دارد.


آیا کاشت مو میکروفیت دارای عوارض جانبی است؟

به طور کلی باید گفت که انجام هر نوع عمل جراحی دارای عوارض می باشد، کاشت مو به هر روشی که مورد استفاده قرار گیرد نیز دارای عوارض می باشد. افراد می توانند با رعایت برخی نکات این عوارض ها را به حداقل برساند و پس از انجام عمل ترمیم مو به روش میکروفیت به نتایج فوق العاده ی آن نیز برسند.

کاشت مو DHI


عمل کاشت مو به روش میکروفیت به دلیل داشتن مزایای بسیار زیاد سبب شده که برخی از کشور ها از جمله کشورمان ایران، از این روش به عنوان بهترین روش پیوند مو یاد کنند. با در نظر گرفتن مزایا و معایب این روش باید گفت که انجام آن برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند و شرایط انجام آن را دارند بسیار مناسب و کار آمد می باشد. کاشت مو به روش میکروفیت به دلیل حساسیت و همچنین ظرافتی که باید در انجام آن به کار به رود نیاز به دقت بسیار بالایی دارد که باعث افزایش زمان مورد نیاز عمل می شود.


باید اشاره به این موضوع کرد که استفاده از این روش باید توسط یک پزشک متخصص با تجربه انجام گیرد تا فرد بیمار دچار مشکلات نشده و عمل پیوند مو برای او با دقت و ظرافت هر چه تمام تر انجام گیرد. معمولا مدت زمانی که برای انجام عمل کاشت مو به روش میکروفیت در نظر گرفته می شود مدت زمانی بین ۶ تا ۹ ساعت می باشد که این زمان ممکن است برای افراد بسیار زیاد بوده و باعث خستگی آن ها شود. این مورد به دلیل حساسیت عمل تنها زمانی کاهش می یابد که فرد سطح بسیار کمی از کاشت مو را انجام دهد و در هیچ مورد دیگری این زمان قابل کاهش نمی باشد.


ریزش موی سر پس از کاشت مو MicroFIT

پس از کاشت مو به روش MicroFIT و یا با استفاده از هر روش دیگری که برای کاشت مو وجود دارد باید گفت که مقداری از این موهای کاشت شده دچار ریزش می شود که مقدار کم و یا زیاد آن بسته به افراد متفاوت می باشد. ممکن است برای برخی از افراد ریزش مو به اندازه ی ۴۰ درصد و همچنین برای دیگر افراد تا ۸۰ درصد وجود داشته باشد که این امر کاملا طبیعی است. ریزش مو پس از کاشت مو به روش MicroFIT نیز کاملا طبیعی بوده و افراد نباید نگران این موضوع باشند؛ زیرا در این روش از پیوند مو به دلیل به روز و پیشرفته تر بودن آن باید بگوییم که این روش از کاشت مو دارای ریزش کمتری نسبت به سایر روش هاییست که افراد از آن برای درمان مشکل ریزش مو از آن استفاده می کنند و از نتایج آن به هر نحوی بهره مند می شوند.


پس از ترمیم مو به روش میکروفیت به مدت ۱۵ الی ۵۰ روز پس از کاشت مو، مشکل ریزش به وجود آمده و افراد باید منتظر ریزش مو های کاشته شده به روش میکروفیت و یا هر روش دیگری باشند. در این زمان معمولا افراد دچار ترس و نگرانی می شوند و احساس می کنند که درمان و روشی که برای از بین بردن مشکل خود استفاده کرده اند به کارشان نیامده که یک تفکر کاملا غلط می باشد. زمانی که موهای کاشته شده با روش میکروفیت شروع به ریزش می کنند افراد در ابتدا باید آرامش خود را حفظ کرده و سپس این موضوع را زمانی که احساس می کنند این ریزش نسبتا شدید می باشد با پزشک متخصص در زمینه پیوند مو در میان بگذارند. مطمئن باشید پزشک متخصص برای شما همه ی نکات مورد نیاز برای سپری کردن این دوره را ارائه خواهد کرد و شما را از استرس دور می کند.


آیا احتمال خون ریزی و درد شدید در کاشت مو MicroFIT وجود دارد؟

کاشت مو به روش MicroFIT بهترین روشی است که افراد می توانند از آن برای ترمیم مو و همچنین از بین بردن مشکلات ناشی از ریزش موی خود بر طرف کنند. برخی از افراد در زمان مراجعه به کلینیک های زیبایی به دلیل ترس از خون ریزی و همچنین برخی از افراد به دلیل ترس ناشی از مشاهده خون نمی توانند عمل های جراحی را به راحتی انجام داده و دچار مشکل می شوند. میکروفیت یکی از روش هاییست که احتمال خون ریزی در آن بسیار کم می باشد ولی احتمال خون ریزی به مقدار بسیار کمی وجود دارد و باید این موضوع را به افرادی که قصد انجام عمل پیوند مو به روش میکروفیت دارند ذکر کرد.

عوارض کاشت مو DHI


البته پزشک متخصص در زمینه ترمیم مو با توجه به نکاتی مانند وجود و یا عدم وجود بانک موی مناسب در افراد روش مناسبی را که درد و خون ریزی کمتری داشته باشد انتخاب می کند. عمل کاشت مو به روش MicroFIT با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود؛ یعنی در این روش به هیچ عنوان از بی هوشی استفاده نمی شود و افراد می توانند از این موضوع اطمینان حاصل کرده و استرسی از این بابت نداشته باشند. بی حسی به صورت موضعی بوده و پس از آن معمولا افراد درد خاصی را احساس نمی کنند مگر در شرایطی که مدت زمان عمل افزایش یابد و اثر بی حسی از بین برود ممکن است درد خفیفی احساس شود.


کنترل و رفع عوارض جانبی کاشت مو میکروفیت در صورت بروز آن ها

اولین و مهمترین نکته در رابطه با کنترل عوارض جانبی پس از انجام عمل کاشت مو به روش MicroFIT این است که افراد نباید در صورت بروز مشکل به صورت خود سرانه عمل کرده و به قول معروف خود درمانی کنند. انجام این کار به دلیل حساسیت این عمل ممکن است آسیب جدی به پوست سر و همچنین مو های کاشته شده به روش میکروفیت بزند بنابراین به طور جدی از خود درمانی خودداری کنید.

کاشت مو به روش DHI


نوعی احساس بسیار بد در خانم ها پس از کاشت مو به وجود می آید که باعث عجله ی آن ها برای رنگ کردن مو های کاشته شده می کند. خانم ها نباید در انجام این کار عجله کنند و هر گونه احساس مبنی بر انجام هر چه زود تر این کار را باید از بین ببرند.


تا از آسیب هایی که ممکن است انجام این کار برایشان به وجود آورد جلوگیری کنند. بهترین راهی که افراد می توانند برای کنترل عوارض جانبی عمل کاشت مو به روش میکروفیت انجام دهد توجه ویژه به توصیه هایی است که توسط پزشک برای فرد بیمار ارائه می دهد.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958