پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت

چه مراقبت هایی بعد از کاشت ابرو لازم است؟

عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی به عنوان یکی از بهترین عمل های زیبایی می باشد.که باید در انجام آن بسیار دقت نمود.پزشکی که عمل زیبایی پیوند ابرو را انجام می دهد باید دارای تخصص و مهارت بسیار زیادی در زمینه Eyebrow Transplant داشته باشد تا عمل پیوند ابرو را موفقیت و بدون هیچ گونه عوارضی صورت گیرد.کاشت ابرو طبیعی باید در یک کلینیک معتبر که دارای مجوز های ضروری در زمینه بهداشت و درمان است صورت گیرد.


پوسته پوسته شدن ابروها بعد از کاشت ابرو طبیعی و راه های مقابله با آن را در این مقاله مورد بررسی قرار میدهیم.

کاشت ابروی طبیعی


آیا روند زیبایی کاشت ابرو یک روش کاملاً ایده‌آل به حساب می آید؟

روش های بسیاری وجود دارد که از طریق انجام آنها می توانید به ابروهای ایده آل برسید ولی تقریبا همه این روش ها به صورت موقت می باشند.به مرور زمان محققان از روش های جدیدتری برای کاشت ابرو استفاده می نمایند تا به واسطه آنها بتوانند در زیبایی افراد نقش به سزایی را ایفا نمایند.یکی از این روش های نوین عمل زیبایی Eyebrow Transplant می باشد.در کاشت ابرو طبیعی مانند کاشت مو از بانک موی افراد استفاده می شود.


روش های پیوند ابرو نیز دارای تنوع می باشد و جراح با استفاده روش های مناسب برای هر فرد جراحی کاشت ابرو را انجام می دهد.از آنجایی که کاشت ابرو طبیعی به مهارت دقت و شرایط بسیار خاصی بستگی دارد از این رو پزشکی متخصص در زمینه Eyebrow Transplant می تواند در نتیجه پیوند ابرو تاثیر به سزایی را داشته باشد.موهای ابرو دارای زاویه و جهت خاصی است و برای پیوند نیاز به همان زاویه وجود دارد.پزشک مربوطه با استخراج مو از بانک موی افراد در قسمت پشت گوش آنها و انتقال آن به قسمت ابرو می تواند کاشت ابرو را انجام دهد.


در واقع عمل زیبایی پیوند ابرو ممکن است چند جلسه طول بکشد که این امر بستگی به میزان ریزش ابرو دارد.بعد از عمل کاشت ابرو باید به توصیه های پزشک خود توجه نمایید تا دچار بروز عوارض بعد از عمل Eyebrow Transplant نشوید.از آنجایی که عمل کاشت ابرو به صورت سرپایی انجام می پذیرد می توانید همان روز به خانه بروید و بدون هیچ گونه نگرانی به کارهای روزمره خود بپردازد.عمل زیبایی کاشت ابرو بعد از گذشت چند ماه رشد طبیعی خود را انجام می دهد و می توان گفت که در حال حاضر جز روشی دائمی برای Eyebrow Transplant می باشد.


چه مشکلاتی پس از کاشت ابرو ممکن است رخ دهد؟

همانطور که گفته شد ایجاد عارضه یا مشکل بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی ممکن است رخ دهد.این عوارض در صورتی می توانند باعث آسیب های جدی شوند که به آنها رسیدگی ننمایید.بعضی از افراد نکات بعد از عمل و توصیه های پزشک متخصص را جدی نمی گیرند و در نتیجه ممکن است دچار عوارض جدی بعد از عمل Eyebrow Transplant شوند.


ممکن است این عوارض درد و یا تورم در ابرو ها باشد. در این صورت باید پزشک خود را در جریان بگذارید.البته تا دو یا سه روز وجود این علائم طبیعی می باشد ولی در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی این عوارض می تواند به سرعت گسترش پیدا نماید و در عمل پیوند ابرو تاثیرات مخربی را به بار آورد. نمونه ای از این عوارض و مشکلات را در زیر عنوان می نماییم.

کاشت ابرو


1. ایجاد پوسته پوسته شدن پوست زیر ابرو های کاشته شده در پیوند ابرو

2. ایجاد درد و تورم ناشی از عمل زیبایی Eyebrow Transplant

3. استفاده نکردن از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک که می تواند منجر به بروز عفونت در بدن شود.

4. ایجاد زخم و اسکار های ناشی از عمل و کندن این زخم ها می تواند پیوند ابرو را مختل نماید.

5. ایجاد کبودی در محل هایی که پیوند ابرو صورت گرفته است.

6. در صورت استفاده از ماساژ و فشار در ابرو در هفته های اول کاشت ابرو طبیعی می توانید باعث ریزش و توقف رشد در ابرو ها شوید.

7. رعایت نکردن نکات مربوط به تغذیه مناسب و استفاده از نمک ها و شکر به میزان زیاد بعد از کاشت ابرو طبیعی می تواند باعث ریزش ابرو ها شود.

8. استفاده نکردن از قرص های آهن می تواند در سیستم رشد مو اثر مخربی را بر جای بگذارد.

9. تا حد امکان تا یک هفته اول از لوازم آرایشی در محدوده ابرو خودداری نمایید.


پوسته پوسته شدن ابروها بعد از کاشت ابرو

بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی ممکن است دچار کبودی یا تورم و پوسته پوسته شدن در زیر ابرو های خود شوید. در اکثر مواقع این امر کاملا طبیعی می باشد و نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا بعد از گشت تقریبا چند روز این علایم از بین می روند.


در صورت تداوم این موارد می تواند به پزشک جراح خود مراجعه نمایید و توصیه های مربوطه را دریافت کنید. برای اینکه از ایجاد عوارض جدی بعد از Eyebrow Transplant بکاهید قبل و بعد از کاشت ابرو می توانید به توصیه های پزشک خود عمل نمایید.


در صورتی که Eyebrow Transplant را در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشک حاذقی انجام دادید دیگر نگران چیزی نباشد.در واقع پوسته پوسته شدن به دلیل خشک شدن پوست، صورت می گیرد.برای اینکه از پوسته پوسته شدن پوست خود جلوگیری نمایید می توانید از مواد غذایی که دارای فیبر و آب کافی هستند استفاده نمایید.همچنین نوشیدن مایعات تا حد زیادی می تواند مانع پوست پوسته شدن پوست ابروهای شما شود.


مصرف برخی از ویتامین ها نیز به عنوان مکمل توسط پزشک برای شما تجویز می شود که روند رشد ابرو را بیشتر و همچنین عوارض جانبی بعد از Eyebrow Transplant را کمتر می نماید.


پوسته پوسته شدن ابروها بعد از کاشت ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

ممکن است پوست شما دارای طبیعتی خشک باشد.در نتیجه بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی در ناحیه ای که پیوند ابرو صورت گرفته است دچار ترک یا پوسته شدن شوید.

کاشت ابرو


برای اینک منظور از ماساژ دادن و کندن پوسته های این قسمت از ابرو خودداری نمایید.زیرا ممکن است ابروهای کاشته شده کنده شود و دیگر مجدد رشد ننمایند.همچنین از استفاده از مرطوب کننده ها و روغن ها برای از بین بردن پوسته ها اجتناب نمایید. ماساژ می تواند در هفته اول رشد فولیکول های مو را مختل نماید و از بین ببرد.ممکن است در اثر کمبود آب و رطوبت پوست این عارضه در شما دیده شود.یا در برخی از موارد کمبود ویتامین ها و مواد غذایی نامناسب باعث ایجاد پوسته شدن می شود. برای اینکه از وجود همچین مواردی در محل کاشت ابروهای خود جلوگیری نماید. باید مقدار زیادی آب مصرف نمایید.


همچنین مکمل های غذایی که دکتر برای شما توصیه می نماید را نیز تهیه نمایید.در صورتی که به این موارد توجه نمایید بعد از پیوند ابرو دیگر دچار عارضه حادی در پوست خود نمی شوید.تا یک هفته اول در صورت رعایت نمودن این موارد می توانید دیگر نگران ریزش ابرو های خود نباشید.البته بعد از یک هفته ابرو های پیوند شده دچار ریزش می شوند که کاملا امری طبیعی می باشد.رشد طبیعی ابرو ها تا چند ماه اول صورت می گیرد. در نتیجه شما برای دیدن نتیجه نهایی پیوند ابرو خود باید تا چند ماه منتظر بمانید.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha