لیپوماتیک

آشنایی با عمل زیبایی لیپوماتیک


آشنایی با عمل زیبایی لیپوماتیک

افراد بسیاری دوست دارند تا با انجام روش ها و متد های گوناگونی به تناسب اندام ایده آل خود دست یابند. روش های فراوانی برای دستیابی به تناسب اندام وجود دارد؛ اما یکی از روش های پرطرفدار امروزی، لیپوماتیک Lipomatic می باشد. امروزه داشتن تناسب اندام یکی از معیار های اصلی خوشتیپ بودن به شمار می رود؛ به همین علت افراد زیادی که نمی توانند با روش های معمول در رسیدن به تناسب اندام مانند ورزش به هدف خود برسند، به سراغ عمل های زیبایی مانند لیپوماتیک می روند.

کاشت مو اقساطی


لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک یا پیکرتراشی یک نوع عمل جراحی غیر تهاجمی با عوارض جانبی و خطرات بسیار کم در دنیا در دنیا محسوب می شود و به عنوان یکی از روش های کاهش سایز شناخته می شود که با حذف چربی های اضافی و زائد در نواحی مختلف بدن مانند ران ها، شکم، باسن و یا سایر مناطق دیگر بدن باعث کاهش حجم آن قسمت از بدن می شود. بر خلاف باور های افراد بسیاری، لیپوماتیک باعث کاهش وزن در شخص بیمار نمی شود و صرفا برای کاهش حجم و سایز نواحی مختلف بدن استفاده می شود که به همین علت در علم پزشکی به عنوان پیکر تراشی شناخته می شود. نحوه انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای بیمار دشوار نمی باشد و تقریبا همه افراد می توانند آن را با خیال راحت انجام دهند. انجام این عمل نیازی به بیهوشی بیمار نمی باشد؛ اما قبل از انجام فرایند اصلی عمل لیپوماتیک، ابتدا پزشک با تزریق یک بی حس کننده موضعی به ناحیه هدف باعث بی حس شدن آن ناحیه می شود تا بیمار دردی را متحمل نشود.


مناسب ترین کاندید برای انجام لیپوماتیک

انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای هر شخصی مناسب نمی باشد و برای انجام آن، شخص باید دارای یک سری شرایط و معیار های خاصی باشد تا از این عمل زیبایی نتایج خوب و مطلوبی را بدست آورد.

1. برای افرادی که چربی های اضافی تنها در یک ناحیه از بدنشان تجمع کرده و در بدن خود دارای چربی های موضعی نیستند، انجام این عمل گزینه بسیار مناسبی می باشد.

2. برای افرادی که از انجام روش های لاغری مانند ورزش کردن و رژیم های غذایی خسته شده اند و از آن ها نتیجه خاصی نگرفته اند

3. برخی از افراد می خواهند تا در کمترین زمان ممکن به نتیجه ایده آل خود دست یابند، انجام لیپوماتیک بهترین روش می باشد.

4. اگر شخص قصد ندارد تا وزن خود را پس از عمل افزایش دهد می تواند از این روش استفاده کند.

5. افرادی که دارای بیماری های خاص مانند قلبی و عروقی، تشنج و صرع و یا سایر موارد دیگر نیستند می توانند با خیال راحت انجام دهند.

6. خانم هایی که باردار و یا شیرده نمی باشند کاندید های مناسبی برای انجام عمل هستند.

7. به طور کلی انجام لیپوماتیک به افراد زیر ۱۸ سال به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود و تنها برای افراد بالا ۱۸ سال مناسب می باشد.


مناسب ترین کاندید برای انجام لیپوماتیک


آمادگی و مراقبت های قبل از انجام لیپوماتیک

به طور کلی برای انجام هر عمل زیبایی لازم است تا بیمار قبل از انجام آن اقداماتی را انجام دهد تا برای عمل به طور کامل آمادگی یابد. علت اصلی این نوع اقدامات راحت بودن بیمار در حین انجام عمل و همچنین دست یابی به نتیجه ای مطلوب و ایده آل برای بیمار می باشد. به همین علت انجام این اقدامات جزء موارد ضروری به شمار می رود.

1. بیمار باید حتما سعی کند تا حداقل دو روز قبل از انجام لیپوماتیک مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را قطع کند.

2. بیمار باید حتما قبل از انجام عمل کلیه دارو هایی که باعث انعقاد خون می شوند مانند آسپرین را به مدت معینی قطع کنند.

3. اگر بیمار دارو های خاص و ضروری را مصرف می کند باید حتما قبل از انجام عمل این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارد.

4. بیمار حتما وعده غذایی قبل از انجام عمل را باید سبک میل کند تا مشکلی در حین لیپوماتیک برای او پیش نیاید.

5. از شب قبل از روز عمل نباید نوشیدنی های کافئین دار مصرف شود.

6. هنگام آماده شدن برای مراجعه به کلینیک و مطب سعی کنید لباس های راحت و گشاد بپوشید.

بیمار حتما باید تمامی نکات و توصیه های ذکر شده در بالا و همچنین توسط پزشک متخصص خود را به طور کامل و منظم انجام دهد تا تاثیرات مثبت و مطلوبی را در نتیجه لیپوماتیک بگذارد.


مشاوره رایگان فرم زیر را پرکنید تا از مشاوره تخصصی رایگان پزشکان کلینیک و تخفیفات ما با خبر شوید

کاربرد ها و دلایل انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های نوین در زمینه عمل های زیبایی در جهان است که با برداشت و حذف چربی های زائد از قسمت های خاصی از بدن باعث رسیدن به تناسب اندام در بدن شخص متقاضی می شود. لیپوماتیک به دلیل استفاده از تکنولوژی و علم روز دنیا و مزیت های بسیار آن نسبت به سایر روش های مشابه مانند عوارض جانبی کم، آسان بودن انجام آن و نیز تاثیر گذاری مطلوب، امروزه طرفداران بی شماری در سراسر دنیا پیدا کرده است. به طور کلی انجام عمل زیبایی لیپوماتیک عمدتا در زمینه پیکر تراشی مورد استفاده قرار می گیرد و برای افرادی که به دنبال کاهش سایز اندام خود هستند گزینه مناسبی به شمار می رود. از دیگر مزیت ها و دلایل انتخاب این روش نسبت به روش های مشابه خود می توان به این موضوع اشاره کرد که چربی های برداشت شده از روش لیپوماتیک را می توان به صورت مجدد به نواحی مختلف بدن مانند باسن، سینه و یا سایر مناطق دیگر که بیمار بخواهد تزریق کرد. همچنین انجام این عمل زیبایی به دلیل داشتن عوارض جانبی کم دارای محبوبیت بیشتری نسبت به سایر روش و متد ها می باشد. همین عوامل باعث می شود که کاربران و متقاضیان پیکر تراشی، عمل لیپوماتیک را انتخاب کنند تا علاوه بر رسیدن به نتایج بهتر، از مزیت های آن نیز بهره مند شوند.


کاربردها و دلایل انجام لیپوماتیک


دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام لیپوماتیک

پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، مدت زمان دوران نقاهت و بهبودی گفته شده بین هر پزشک و جراح متفاوت می باشد و علاوه بر آن میزان و گستردگی انجام عمل نیز بر مدت زمان ریکاوری و نقاهت بیمار تاثیر مستقیمی خواهد داشت. همچنین بیماران باید یک سری نکات و توصیه های خاصی را پس از انجام این عمل حتما رعایت کنند که در قسمت های بعدی به توضیح مفصل آن پرداخته شده اس؛. این نکات و مراقبت های پس از انجام عمل بسیار مهم و ضروری بوده و تاثیر مستقیمی در میزان بهبودی بیمار پس از پیکر تراشی خواهد داشت. معمولا پس از انجام عمل بیمار باید پس از گذشت دو روز برای معاینه به مطب پزشک متخصص مراجعه کند تا میزان و روند بهبودی ناحیه هدف را به خوبی معاینه کند و در صورت نیاز توصیه هایی را برای افزایش روند نقاهت بدن ترتیب دهد.


مراقبت های بعد از انجام لیپوماتیک

پس از انجام عمل پزشک متخصص حتما تمامی نکات و اقداماتی که بیمار باید حتما آن ها را رعایت کند، گوشزد خواهد کرد. بیمار باید تمامی توصیه های ذکر شده را به طور منظم و دقیق انجام داده تا علاوه بر افزایش روند بهبودی خود، تاثیرات مثبتی نیز بر نتایج بگذارد.

1. پس از انجام لیپوماتیک، بیمار باید از گن های مخصوص استفاده کند تا علاوه بر تاثیر گذاری در جمع شدن پوست، باعث تخلیه خون آبه های زیر پوست شود. این گن ها بسته به نظر پزشک باید حتما برای مدتی به طور مداوم استفاده شود.

2. دارو هایی که توسط پزشک متخصص برای بیمار تجویز می شود باید حتما و به موقع مصرف شود.

3. پس از انجام عمل بیمار باید رژیم غذایی سالمی داشته باشد و از خوردن غذا های پر چرب و کم ارزش خودداری کند.

4. بهتر است تا چند روز پس از انجام عمل لیپوماتیک بیمار از نشستن بر روی صندلی خودداری کند و بیشتر در حالت خوابیده قرار گیرد.

5. تا چند روز پس از انجام عمل بیمار نباید فعالیت ها و ورزش های سنگین انجام دهد. البته پس از گذشت این دوره بیمار باید ورزش را به طور منظمی دنبال کند و چند روز در هفته را به ورزش کردن بپردازد.

6. پس گذشت یک روز از عمل بیمار می تواند به حمام برود و بدن خود و به ویژه ناحیه هدف را به خوبی با آب و صابون شستشو دهد تا منافذ پوست به خوبی باز شوند.

7. بیماران چند روز پس از انجام لیپوماتیک ممکن است در حین استحمام و دستشویی دچار حالت سر گیجه شوند، بهتر است یک همراه در کنار بیمار باشد تا در زمان مورد نیاز او را یاری کند.

8. تا زمان بهبودی کامل بیمار نباید به استخر، سونا و جکوزی مراجعه کند زیرا ممکن است باعث بروز عفونت هایی در ناحیه هدف شود.


مراقبت های بعد از انجام لیپوماتیک


عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام لیپوماتیک

امروزه هر اقدام و یا عملی که برای رفع نواقص و یا موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد برای بیماران دارای عوارض خاصی است. برخی از این عمل ها دارای عوارض کم و برخی دیگر دارای عوارض جانبی بسیار می باشند. لیپوماتیک یکی از عمل های زیبایی پیکر تراشی می باشد که نسبت به سایر روش ها مشابه در پیکر تراشی درای عوارض کمتر و بی خطر می باشد. البته میزان تبحر و مهارت پزشک نیز در این زمینه بی تاثیر نمی باشد و می توان با مراجعه به یک پزشک متخصص خوب، احتمال بروز عوارض را تا حد بسیار زیادی پایین آورد. از عوارض احتمالی عمل لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. ممکن است در ناحیه هدف بیمار دچار تورم و کبودی خفیفی شود که پس از چند روز به طور خود به خود از بین خواهد رفت.

2. ممکن است بیمار تا چند روز پس از انجام عمل پیکر تراشی دچار حس سستی و بی حالی باشد که کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

3. اگر چنانچه فرایند و روند حذف چربی های زائد توسط پزشک به درستی انجام نشود ممکن است پس از بهبودی، پوست بیمار حالت موج دار و بی روحی را داشته باشد.

4. اگرچه نادر است اما در برخی موارد بیماران پس از پیکر تراشی دچار عفونت در ناحیه مورد نظر شده اند.


نتایج نهایی بدست آمده از انجام لیپوماتیک

پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، نتایج نهایی آن برای بیمار ممکن است بین ۲ ماه الی ۶ ماه به طول بی انجامد و در پایان این دوره بیمار تناسب و زیبایی اندام مطلوب و ایده آلی دست پیدا خواهد کرد و کلیه چربی های اضافی موجود در ناحیه هدف به طور کامل و دائمی از بین خواهد رفت. البته پس از انجام پیکر تراشی نتیجه آن قابل رویت خواهد بود و می تواند از نتایج اولیه آن لذت ببرد. از مزیت های خوب دیگر لیپوماتیک می توان به این مورد اشاره کرد که تقریبا پس از گذشت ۲ روز بیمار می تواند از تخت خود بلند شود و کار های روزمره خود را انجام دهد. همچنین پوست ناحیه هدف پس از پیکر تراشی به هیچ وجه شل یا آویزان یا حالت چروکی نخواهد داشت و بیمار با انجام توصیه ها و پوشیدن گن باعث صاف و سفت شدن پوست این ناحیه خواهد شد.


بخیه و جای زخم موجود از برشی که پزشک برای فرو کردن کانولا به بافت چربی استفاده کرده است به مرور زمان کم رنگ تر شده و از دید محو می شود. این جای زخم به قدری بسیار کوچک بوده تقریبا طول آن ۳ میلی متر می باشد و تشخیص آن فقط از فاصله نزدیک امکان پذیر خواهد بود و باعث زشتی آن ناحیه از پوست نخواهد شد.


نتایج نهایی بدست آمده از انجام لیپوماتیک


هزینه انجام لیپوماتیک

قطعا میزان هزینه ای که انجام پیکر تراشی دارد برای بسیاری از افراد متقاضی این عمل مهم می باشد و تمامی آن ها قصد دارند تا با قیمت مناسبی این عمل را انجام دهند. به طور کلی میزان هزینه عمل لیپوماتیک را نمی توان قیمت واحدی و یکسانی تعیین کرد.


هزینه های ناشی از این عمل به عوامل و معیار های متعددی بستگی دارد و نمی توان آن را بسته به یک عامل دانست. به عنوان مثال میزان گستردگی ناحیه هدف برای انجام پیکر تراشی و یا میزان چربی موجود در آن ناحیه و یا مواردی دیگر تاثیر مستقیم و بسیاری در میزان هزینه های آن دارد و این عامل برای همه افراد متقاضی یکسان نمی باشد.


علاوه بر آن ممکن است برخی از پزشکان به دلیل داشتن سابقه درخشان و یا انجام لیپوماتیک با کیفیت بالا و یا هر خدمات دیگری هزینه های بیشتری بابت آن از بیمار درخواست کند. به همین دلایل هزینه لیپوماتیک بسیار متفاوت می باشد و بیمار برای آگاهی دقیق از میزان هزینه ها می تواند به کلینیک ها یا مطب ها مراجعه کند و درباره هزینه ها تحقیق کند.


آیا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی می باشد؟

قطعا این سوال بسیار از افراد متقاضی عمل لیپوماتیک می باشد و می خواهند آگاهی کاملی درباره آن داشته باشند. میزان ماندگاری و دوام نتایج و آثار حاصل از لیپوماتیک ارتباط مستقیمی با مراقبت ها و اقدامات بعد از پیکر تراشی بیمار دارد. افرادی که لیپوماتیک را انجام می دهند به طرز قابل توجهی استعداد افزایش ذخایر چربی را در بدن خود دارند، بیمار باید پس از انجام عمل حتما سبک زندگی و تغذیه سالمی را برای خود در نظر بگیرد و همواره سعی کند تا از خوردن غذا های پر چرب و ناسالم پرهیز کند و همچنین ورزش را به طور مداوم دنبال کند و در برنامه فعالیت های هفتگی خود بگنجاند.


آیا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی است؟


پس اگر بیمار برنامه تغذیه خود را اصلاح کند و در غذا های خود از سبزیجات و لبنیات و غذا های سالم استفاده کند این نتایج می تواند به طور مادام العمر برای شخص باقی بمانند؛ اما در غیر این صورت حداکثر پس از ۲ سال دوباره به حالت قبلی اندام خود باز خواهد گشت.


لیپوماتیک

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958