ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست و چگونه کار می کند؟


آشنایی با ابدومینوپلاستی

امروزه اکثر افراد به ظاهر بدن خود توجه بسیار ویژه ای دارند و همواره سعی می کنند تا تمامی معیار ها و شرایط زیبایی را در خود داشته باشند و برای دست یابی به این معیار ها حتی از روش های عمل جراحی نیز استفاده می کنند. ابدومینوپلاستی نیز یکی از روش های جراحی شکم می باشد که باعث زیبایی ظاهر شکم شخص می شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات ابدومینوپلاستی را مورد بررسی قرار دهیم.

کاشت مو اقساطی


ابدومینوپلاستی چیست و چگونه کار می کند؟

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی تهاجمی در دنیا شناخته می شود که یکی از قوی ترین جراحی شکم در علم پزشکی که باعث افزایش زیبایی پوست شکم می شود. به طور کلی شکم ایده آل باید دارای پوستی صاف و محکم و یک لایه باریک از بافت چربی باشد. ابدومینوپلاستی با حذف کردن پوست و همچنین چربی های اضافی شکم بیمار باعث می شود تا تمامی خطوط استریا و چین و چروک ها و ترک هایی که در پوست به دلایل مختلف ایجاد شده است، به طرز چشمگیری محو شوند. به طور کلی ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که روش های مختلف رسیدن به ظاهر شکمی ایده آل را امتحان کرده اند؛ اما نتیجه خاصی از کار های خود نگرفته اند. مدت زمان انجام جراحی ابدومینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مهم ترین آن ها میزان انتظارات بیمار از ظاهر شکم خود دارد و ممکن است بین ۱ الی ۵ ساعت به طول بی انجامد.


انجام جراحی شکم ابدومینوپلاستی روشی تهاجمی بوده و باید برای انجام آن بیمار به طور کامل بیهوش شود و در حین عمل هوشیاری نداشته باشد. به طور کلی انجام ابدومینوپلاستی دارای دو نوع می باشد که نوع اول آن جراحی کامل آن است و برای افرادی استفاده می شود که مشکلات جدی در ظاهر شکم خود دارند. در این عمل برشی در ناحیه شرمگاهی به وجود می آورند و با تغییر بافت و پوست و عضلات شکم باعث صاف شکم و زیبایی شکم خواهد شد. همچنین در این روش ممکن است جایگاه ناف نیز مقداری تغییر کند.


روش دیگر ابدومینوپلاستی ، مینی ابدومینوپلاستی نام دارد؛ این متد برای افرادی که در زیر شکم خود چربی زائد دارند مناسب است و برای انجام آن ابتدا یک برش کوچک در زیر ناف ایجاد می کنند و پس از بافت های پوست را تغییر می دهند. البته مینی ابدومینوپلاستی با اندوسکوپ نیز انجام می شود و معمولا تا ۲ ساعت به طول می انجامد.


مناسب ترین کاندیدا برای انجام ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک جراحی شکم جدی می باشد و برای افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند باید تمامی جوانب آن را بسنجند و درباره مناسب بودن این جراحی برای آن ها آگاهی کاملی داشته باشند.


1. بهترین کاندیدا برای انجام عمل جراحی شکم ابدومینوپلاستی افرادی می باشند که دارای شکم بسیار بزرگ و یا دارای چروک ها و ترک های ناخوشایندی می باشند و نمی توانند با انجام متد هایی همچون ورزش کردن این مشکلات را رفع کنند.

2. دیگر کاندیدای مناسب خانم هایی می باشد که قبلا زایمان کرده اند و شکمشان در اثر دوران حاملگی دچار چروک و شل شدگی و ترک هایی شده است.

3. با گذشت زمان و بالا رفتن سن افراد، پوست افراد دچار شل شدگی و چروک هایی می شود. برای رفع شلی و چروک های شکم می توان با استفاده از ابدومینوپلاستی رفع کرد.

4. لازم به ذکر است که افرادی که قصد دارند در آینده باردار شوند و یا وزن بدنشان را به شدت کاهش دهند، نباید از ابدومینوپلاستی استفاده کنند و بهتر است انجام آن را به تعویق بی اندازند.

5. افرادی که دارای بیماری پوستی و یا سایر بیماری های خاص می باشند بهتر است این جراحی را انجام ندهند و یا حداقل قبل از انجام ابدومینوپلاستی با پزشک مشورت کنند تا در صورت صلاحدید عمل شوند.

6. افرادی که به دارو های بیهوشی حساسیت دارند و نباید جراحی شکم را انجام دهند زیرا ممکن است واکنش های آلرژیک بروز دهند.

7. افرادی که دخانیات مصرف نمی کنند و از نظر فیزیکی در سلامت کامل هستند جزء بهترین کاندید ها به شمار می روند.


مشاوره رایگان فرم زیر را پرکنید تا از مشاوره تخصصی رایگان پزشکان کلینیک و تخفیفات ما با خبر شوید

آمادگی و مراقبت های قبل از انجام ابدومینوپلاستی

به جرات می توان آمادگی های قبل از انجام عمل جراحی شکم ابدومینوپلاستی را به عنوان یکی از معیار های بسیار تاثیر گذار در نتیجه به شمار آورد. معمولا قبل از انجام این جراحی، پزشک توصیه هایی را بیمار می کند تا قبل از انجام جراحی توسط بیمار به طور کامل رعایت شود.

1. شخص متقاضی برای انجام جراحی شکم باید تا دو هفته قبل از انجام آن از مصرف هر گونه سیگار و دخانیات و همچنین مشروبات الکلی به طور کلی پرهیز کند.

2. بیمار باید حداقل تا یک هفته قبل از انجام عمل جراحی مصرف هر گونه داروی های انعقاد خون مانند آسپرین را به طور کامل قطع کند. اگر چنانچه شخص دارای بیماری خاصی است و باید دارو های خود را به موقع مصرف کند بهتر است قبل از عمل جراحی با پزشک در میان بگذارد.

3. مصرف هر گونه دارو و ویتامین قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی باید تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرد و نباید به طور خود سرانه دارویی مصرف شود.

4. افرادی که رژیم غذایی خاصی برای لاغری خود در نظر گفته اند باید حداقل تا دو هفته مانده تا جراحی رژیم غذایی را قطع کنند تا بدن به حالت عادی و نرمال خود برسد.

5. بیمار باید قبل از مراجعه به کلینیک یا مطب پزشک استحمام کند و تمامی موهای زائد خود در ناحیه شکم وزیر شکم را اصلاح کند.

6. بیمار باید برای انجام جراحی ناشتا باشد و تا ۸ ساعت چیزی میل نکرده باشد.


کاربرد و دلایل انجام ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از جراحی های نوین در دنیا محسوب می شود که دارای چند کاربرد متعدد می باشد که قطعا آگاهی یافتن از آن ها می تواند تاثیر زیادی در تصمیم گیری افراد متقاضی داشته باشد.

1. مهم ترین و اصلی ترین کاربرد انجام این جراحی، حذف چربی ها و پوست های اضافی بدن شخص در ناحیه شکم می باشد که علاوه بر آن فاصله عضلات صاف شکم توسط پزشک معالج ترمیم و بازسازی می شود و پوست و دیوار شکم سفت و مقاوم تر از قبل خواهند شد.

2. کاربرد دیگر این جراحی مناسب برای بانوانیست که پس از زایمان ترک ها و چین و چروک هایی در ناحیه شکم و زیر شکم آن ها به وجود آمده و باعث زشتی و ناخوش آیند شدن ظاهر شکم شده است. با انجام این جراحی می توان کلیه خطوط و ترک ها را به طرز چشم گیری از دید محو کرد.

3. از دیگر کاربرد های و دلایل استفاده از جراحی شکم ابدومینوپلاستی می توان به ترمیم و بازسازی جای زخم و بخیه های عمل سزارین اشاره کرد. با این جراحی می توان کلیه خطوط و چروک ها را با حذف چربی و پوست اضافی در این ناحیه ناپدید کرد.

4. از دیگر کاربرد ها و دلایل استفاده از جراحی شکم ابدومینوپلاستی می توان برای افراد مسن و پیر اشاره کرد که به دلیل بالا رفتن سن و شل شدن پوست و ایجاد چروک در ناحیه شکم باعث زشتی این قسمت از بدن می شود که می توانند با این عمل دوباره ظاهری زیبا و خوش آیندی به آن بدهند.

کاربرد و دلایل انجام ابدومینوپلاستی


دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام ابدومینوپلاستی

دوره نقاهت و بهبودی برای هر شخصی متفاوت بوده و نمی توان صرفا یک زمان خاص برای همه افراد در نظر گرفت. ممکن است پزشک معالج برای بیماری تنها چند ساعت استراحت در بیمارستان را کافی بداند، اما ممکن است برای فرد دیگری نیاز باشد تا یک شب در بیمارستان بستری شود. اما مهم ترین قسمت بهبودی و نقاهت بیمار مربوط به دوران بعد از اتمام بستری در بیمارستان می باشد. بیمار باید پس از عمل جراحی بسیار مراقب ناحیه شکم خود باشد و توصیه هایی را که پزشک متخصص تذکر داده مانند پوشیدن گن به طور کامل و دقیق انجام دهد. البته دوره نقاهت و ریکاوری در جراحی شکم مینی ابدومینوپلاستی کوتا تر از جراحی کامل آن است، اما حداقل باید به مدت ۶ هفته پس از انجام جراحی شکم، باید تمامی مراقبت های لازم را انجام دهد تا این دوره به طور کامل تمام شود.

1. پس از جراحی شکم بهتر است تا در هنگام خواب زیر بالشت را کمی بلند تر کنید تا سر بالاتر از سایر قسمت های بدن قرار گیرد.

2. هر روز چند دقیقه را به به انجام ورزش های سبک مانند پیاده روی اختصاص دهید تا از ورم کردن و ایجاد لخته های خون در پا جلوگیری شود.

3. پیشنهاد می شود برای مدت چند هفته رانندگی را کنار بگذارید.

4. ممکن است برای برخی از افراد جای زخم ناشی از ابدومینوپلاستی کمی قرمز و بزرگتر از قبل شود؛ اما جای نگرانی وجود ندارد و این آثار به طور خود به خود رفع و ناپدید خواهند شد.


مراقبت های پس از انجام ابدومینوپلاستی

قطعا برای تمامی افرادی که عمل جراحی ابدومینوپلاستی انجام می دهند، پزشک برای دوران پس از عمل نکات و توصیه های بسیار مهمی را به شخص خواهد کرد که باید به طور دقیق، منظم و کامل انجام شوند که تاثیرات مستقیمی در حفظ و نگهداری نتایج و تاثیرات عمل خواهد داشت. مهمترین مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی عبارتند از:

1. پس از انجام جراحی بیمار ممکن است تا ۳ روز احساس دردی در ناحیه هدف خود داشته باشد که این درد عمدتا با مسکن تسکین می یابد و به مرور کاهش می یابد.

2. پس از انجام جراحی، تورمی در این ناحیه برای شخص ایجاد خواهد شد که این تورم معمولا در طول صبح بیشتر از مواقع دیگر خواهد بود.

3. پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی باید برای کم تر کردن درد ناشی از آن باید بیمار کمی رو به جلو خم شود و در حین خواب زیر سر خود را بلند کند تا سرش بالاتر از سایر قسمت ها قرار گیرد.

4. باید به مدت ۳ روز پس از انجام جراحی کلیه فعالیت های سنگین را کنار گذاشته و پس از آن به مرور چند دقیقه در روز را به پیاده روی اختصاص دهد.

5. پس از انجام ابدومینوپلاستی حتما باید تمامی دارو های تجویز شده توسط پزشک به طور کامل مصرف شود.

6. بیمار باید پس از انجام جراحی حتما در رژیم غذایی خود سبزیجات و میوه ها را بگنجاند. همچنین با مصرف ماهی و میگو و غذا هایی که دارای امگا ۳ می باشند می توانند بهبود بخیه ها و زخم ها را تسریع بخشند.

7. پس از انجام ابدومینوپلاستی ممکن است خون آبه هایی از ناحیه هدف ترشح شوند که کاملا طبیعی است اما در صورت خون ریزی شدید باید بیمار به پزشک خود مراجعه کند.

مراقبت های پس از انجام ابدومینوپلاستی


عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام ابدومینوپلاستی

همانند سایر اقدامات و روش هایی که برای اصلاح و رفع نواقص و همچنین جراحی های زیبایی وجود دارند، ابدومینوپلاستی نیز دارای عوارض جانبی و خطرات احتمالی می باشد که عمده آن ها به مهارت و تجربه پزشک متخصص بستگی دارد و می توان با مراجعه به یک پزشک خوب از بروز عوارض جانبی پیشگیری کرد. البته مواردی از عوارض جانبی ابدومینوپلاستی بستگی به بدن و مقاومت بیمار داشته و معمولا پس از مدتی خود به خود رفع می شوند.

1. ممکن است برای برخی از بیماران پس از انجام جراحی شکم مقداری مایعات در ناحیه شکم انباشته شوند.

2. ممکن است برای برخی از افراد پیش بیاید که زخم های ناشی از جراحی کمی دیر تر ترمیم و بازسازی شوند.

3. بی رنگ شدن پوست و تورم ناحیه هدف به صورت کوتاه مدت

4. ممکن است دردی در ناحیه شکم بیمار برای چند روز وجود داشته باشد که البته با مسکن می توان رفع کرد.


نتایج نهایی بدست آمده از انجام ابدومینوپلاستی

تفاوتی برای بیماران در انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی کامل و یا مینی وجود ندارد و آن ها می توانند تقریبا پس از انجام جراحی شکم نتایج آن را مشاهده کنند؛ اما ممکن است به دلیل وجود تورم و برآمدگی هایی که در ناحیه شکم بیمار وجود دارند، نتایج نهایی آن را به طور کامل قابل مشاهده نیست. معمولا نتایج نهایی و کامل ناشی از ابدومینوپلاستی پس از گذشت دو هفته از جراحی قابل مشاهده می باشد؛ البته برای مشاهده کیفی جراحی نیازمند چند ماه می باشد تا به طور کامل مشخص شود. به طور عمومی معمولا پس از انجام جراحی، در ناحیه شکم مقداری ورم موجود می باشد که معمولا پزشکان برای رفع آن به بیماران توصیه می کنند تا از کمپرس سرد و بانداژ استفاده کنند تا به مرور رفع شود. پس از این عمل کلیه چروک ها و خطوط که در ناحیه شکم شخص به دلایل مختلف به وجود آمده بود به طور چشمگیری رفع خواهد شد و دیگر حالت شل و آویزان خود را به همراه ندارد و پوست و عضلات شکم سفت و خوش فرم خواهند شد.

نتایج نهایی بدست آمده از انجام ابدومینوپلاستی


هزینه های ناشی از انجام ابدومینوپلاستی

به طور کلی یکی از تاثیر گذار ترین معیار ها برای انتخاب و تصمیم گیری درباره عمل جراحی ابدومینوپلاستی میزان هزینه های ناشی از این عمل جراحی می باشد. برای بسیاری از افراد ممکن است هزینه ابدومینوپلاستی کمی سنگین باشد و از انجام آن منصرف شوند و یا به دنبال کلینیک و پزشک هایی بروند که با هزینه کم این جراحی را انجام می دهند. میزان هزینه های ناشی از این جراحی به معیار ها و شرایط مختلف و متعددی بستگی دارد که نمی توان در تعیین هزینه ها از تاثیر آن ها چشم پوشی کرد. یکی از عواملی که تاثیر مستقیمی در هزینه های عمل ابدومینوپلاستی دارد، نوع عمل جراحی می باشد که دارای دو نوع مینی و کامل می باشد و هر کدام دارای هزینه های متفاوتی می باشند. از عوامل دیگر می توان به میزان چربی موجود در ناحیه شکم و گستردگی آن اشاره کرد که باعث می شود سختی و دشواری انجام جراحی برای پزشک بیشتر شود و همین عامل سبب بالا رفتن هزینه جراحی شکم ابدومینوپلاستی دارد.


آیا نتایج ناشی از انجام ابدومینوپلاستی دائمی است ؟

قطعا این سوال افراد بسیاری که قصد انجام این جراحی را دارند می باشد، نتایج و آثار ناشی از ابدومینوپلاستی می تواند دائمی باشد و به صورت مادام العمر بدون تغییر و بازگشت برای شخص باقی بمانند. اما باقی ماندن این نتایج و آثار بستگی به برخی معیار های خاصی دارد و ممکن برای اشخاصی که این معیار ها را رعایت نمی کنند باقی نماند. به عنوان مثال ماندگاری آثار و نتایج جراحی ابدومینوپلاستی به سبک زندگی صحیح شخص ارتباط مستقیمی دارد و بیمار باید پس از انجام این جراحی زندگی سالمی داشته باشد. به عنوان مثال شخص باید همواره چند ساعت در هفته را به ورزش کردن اختصاص دهد، همچنین شخص باید تغذیه سالم و خوبی را نیز برای خود در نظر بگیرد و از غذا های ناسالم پرهیز کند. به طور کلی نتایج عمل زیبایی تناسب اندام دارای ماندگاری بالایی می باشند که البته این تا زمانی که علاوه بر موارد فوق، بیمار به هیچ وجه پس از عمل جراحی شکم قصد تغییرات وزن شدید و ناگهانی و یا بارداری را نداشته باشد.

آیا نتایج ناشی از انجام ابدومینوپلاستی دائمی است؟


نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958