کاشت ریش و سبیل

آشنایی با عمل کاشت ریش و سبیل

آشنایی با عمل کاشت ریش و سبیل

کاش ریش و سبیل همانند کاشت مو یکی از پر طرفدارترین روش های زیبایی برای مردان می باشد.عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل به کمک افرادی آمده است که از عدم رشد ریش صورت خود رنج می برند. در طول تاریخ، یکی از نشانه های مردانگی داشتن ریش و سبیل بوده به همین دلیل از نظر روانشناسی ریزش ریش می تواند اثر منفی بر مردان بگذارد. همچنین جدای از علم روانشناسی، از نظر بسیاری از افراد ریش صورت مردان یکی از جذابیت های چهره آقایان خواهد بود اما صورت تعدادی از مردان به دلایل مختلف ژنتیکی، زخم ها، بیماری های ایمنی و غیره و یا دلایل دیگر قادر به رشد ریش نخواهد بود.

کاشت ریش و سبیل اقساطی


عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل طبیعی می تواند موجب افزایش جذابیت چهره شما می شود.


کاشت ریش چیست و به چه شکلی انجام پذیر است ؟

عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل که نام های دیگری همانند پیوند ریش، پیوند سبیل یا پیوند سوزن سوزنی شناخته شده ، نوعی از عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود. در عمل زیبایی کاشت ریش Beard transplant همانند عمل زیبایی کاشت مو وابرو، پزشک متخصص از روش FUE برای پیوند ریش طبیعی استفاده خواهد کرد. در این روش پزشک متخصص از نقاط اهدا کننده که پشت سر می باشد، فولیکول های مو را به صورت واحدی جدا کرده و در نقاط گیرنده با استفاده از سوزن های مخصوص خواهد کاشت.


یکی از نکات مثبت عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل عدم وجود هر گونه بخیه بر پوست خواهد بود؛ زیرا در روش FUE به دلیل اینکه فولیکول های پوست پشت سر به صورت کاملا مستقیم از این ناحیه جدا می شوند و در ناحیه ریش یا سبیل کاشته می شوند، هیچ فرایند بخیه ای وجود نخواهد داشت. در نتیجه درد کمتری چه حین انجام پیوند ریش و چه پس از آن تجربه خواهید کرد.


بسیاری از افراد درباره چگونگی انجام پیوند ریش طبیعی نگران بوده و بر این گمان اند که عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل، عملی سنگین خواهد بود؛ در این باره باید گفت که این عمل زیبایی تنها ۲ الی ۳ ساعت طول خواهد کشید. نگران درد حاصل از عمل خود نباشید زیرا برای انجام عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد در نتیجه در طول کاشت ریش دردی حس نخواهید کرد. اگرچه که عمل زیبایی پیوند ریش طبیعی عملی پیچیده نخواهد بود اما امکان خطا وجود خواهد داشت پس بهتر است که قبل از انتخاب صد درصدی پزشک خود، درباره بهترین کلینیک کاشت مو و ریش و سبیل و پزشک متخصص اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس برای انجام کاشت ریش و سبیل اقدام نمایید.

مشاوره رایگان فرم زیر را پرکنید تا از مشاوره تخصصی رایگان پزشکان کلینیک و تخفیفات ما با خبر شوید

مناسب ترین کاندید برای انجام پیوند ریش و سبیل

حال که با چگونگی انجام کاشت ریش و سبیل طبیعی آشنا شدید باید بدانید که آیا کاندید مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل هستید و یا خیر؟ آیا شرایط لازم یک کاندید مناسب برای پیوند ریش و سبیل را دارا می باشید؟

به دلیل استخراج واحدی فولیکول های مو، در قدم اول شما به عنوان یک کاندید مناسب باید دارای تعداد فولیکول های لازم و کافی برای انجام کاشت ریش باشید. فولیکول های ناحیه اهدا کننده از نظر رنگ و بافت باید با ریش مطابقت داشته باشند. اکثریت قریب به اتفاق فولیکول ها مطابقت داشته و مشکلی بوجود نخواهد آمد.شما کاندید مناسبی برای انجام پیوند ریش طبیعی خواهید بود اگر دارای شرایط زیر باشید:

1. ریش های بیش از حد نازک و یا رشد ناهموار در ناحیه ریش خود داشته باشید.

2. دچار حادثه سوختگی و یا هر سانحه ی دیگری شده اید و در نقاطی از ریش شما این زخم مشخص می باشد.

3. در حال حاضر ریش دارید اما خواستار ریشی ضخیم تر و پرپشت تر می باشد.

4. سبیل پرپشت تر و ضخیم تری می خواهید.

5. خواستار خط ریش منظم تر و پرپشت تر هستید.

مناسب ترین کاندید برای انجام پیوند ریش و سبیل

یکی از نکاتی که نه تنها برای انجام کاشت ریش بلکه باید تمامی عمل های زیبایی رعایت شوند، واقع گرا بودن بیمار خواهد بود. بسیاری از افراد از پزشک خود انتظارات بالایی داشته که پس از مشاهده نتیجه نهایی موجب ناراحتی خود بیمار و پزشک خواهد شد. به یاد داشته باشید که پزشک متخصص کاشت ریش و سبیل طبیعی قادر به معجزه نخواهد بود در نتیجه انتظارات بالایی از وی نداشته باشید.


آمادگی و مراقبت های قبل از انجام پیوند ریش و سبیل

اگرچه دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل دوران مهمی بوده و باید در مورد چگونگی گذراندن آن تحقیق و پرس و جو کرد اما دوران قبل از انجام کاشت ریش نیز مهم بوده و در نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود. در اینجا به تعدادی از بایدها و نبایدهای قبل از پیوند ریش طبیعی اشاره شده است:

• برای چگونگی بازگشت به خانه پس از کاشت ریش و سبیل طبیعی برنامه ریزی کنید. در طی انجام عمل زیبای کاشت ریش و سبیل طبیعی نوعی دارو بی حسی و آرام بخش به شما تزریق خواهد شد که بهتر است خود به تنهایی رانندگی نکرده و پیاده راه نروید.

• موهای سر خود را بلند کنید. بهتر است موهای خود را تا ۲ سانت بلند کرده تا زمانی که از موهای سر شما برای کاشتّ ریش و سبیل استفاده می شود، روی صورت شما نمایان شود.

• از ویتامین های موثر بر رشد و تقویت مو غافل نشوید.ویتامین C و ویتامین K دو نمونه از بهترین ویتامین های موثر بر رشد مو می باشند.. این ویتامین ها به بهبودی شما کمک خواهند کرد. توصیه می شود روزانه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم از غذاها و میوه های حاوی ویتامین C استفاده نمایید. همچنین ویتامین K موجب جلوگیری از خونریزی بیش از حد پس از کاشت ریش خواهد شد. بنابراین ۵ روز قبل از کاشت ریش حدودا ۵۰ تا ۸۰ میکروگرم در روز، شروع به مصرف ویتامین K کنید.

• از مصرف برخی داروها و ویتامین های خاص پرهیز نمایید. برخی از داروها همانند آسپرین و داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن می توانند در طی روند پیوند ریش تاثیر منفی بگذارد. همچنین از مصرف ویتامین E و مولتی ویتامین های حاوی ویتامین E اجتناب نمایید.

• از مصرف الکل یا نوشیدنی های کافئین دار خودداری نمایید. الکل موجب کاهش سیستم دفاعی بدن شده و روند بهبودی پس از کاشت ریش و سبیل را کاهش خواهد داد. همچنین نوشیدنی های حاوی کافئین خونریزی را در طی کاشت ریش و سبیل افزایش داده و بدن شما را نسبت به داروهای تزریق شده حساس خواهند کرد. یک هفته قبل از پیوند از مصرف اینگونه نوشیدنی ها خودداری نمایید.

• سیگار نکشید. درست همانند الکل، سیگار و مصرف دخانیات نیز روند بهبودی را کاهش خواهد داد. بهتر است به مدت چند هفته از مصرف دخانیات پرهیز نمایید.

درباره سایر نکات قبل از کاشت ریش و سبیل طبیعی می توانید از پزشک خود سوال نمایید.

کاربردها و دلایل انجام کاشت ریش و سبیل

سیستم بدن مردان و زنان بطور کلی الگویی خاص خواهد داشت و بر طبق آن الگو پیش خواهد رفت. رشد ریش ها معمولا پس از رسیدن پسران به سن بلوغ آغاز خواهد شد؛ اما بسیاری از مردان پس از رسیدن به سن بلوغ در می یابند که بر صورت آن ها ریش رشد نخواهد کرد و یا در صورت رشد، نا منظم بوده و جلوه ای زیبا و جذاب نخواهد داشت. بسیاری از افراد به همین دلیل اعتماد به نفس خود را از دست داده و ناراحتی زیادی را از این بابت متحمل خواهند شد. از طرفی به دلیل اینکه رشد ریش مربوط به سالم بودن فولیکول ها می شود، عده ای که بر اثر حادثه ای مانند سوختگی، شکستگی ناحیه ای از صورت و بخیه خوردن آن ناحیه، شاهد رشد مجدد ریش در آن ناحیه نخواهند بود، زیرا فولیکول های این ناحیه ضعیف و ناسالم بوده و قادر به رشد مجدد نخواهند بود. عده ای نیز به دلیل بیماری های پوستی و ژنتیکی فولیکول های سالمی نداشته و ریش آن ها قابل رشد نخواهد بود. عمل زیبایی کاشت ریش به کمک افرادی خواهد آمد که به طور کامل صورتی بدون ریش داشته و یا دارای ریش های نامنظم خواهند بود. با انجام عمل زیبایی کاشت ریش می توانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانده و بر جذابیت و گیرایی چهره ی خود بیفزایید.


دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام پیوند ریش و سبیل

به دلیل استفاده از روش های نوین مانند FUE در کاشت ریش دیگر نیازی به دوران نقاهت طولانی مدت برای بهبودی نخواهید داشت. ممکن است چند روز پس از پیوند ریش طبیعی قرمزی و تورم جزئی تجربه کنید اما چیز خیلی جدی نخواهد بود. عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل ممکن است نهایتا ۵ ساعت به طول انجامد و پس از آن شما باید یک روز کامل استراحت نمایید. اکثرا به دور دوم کاشت ریش و سبیل نیاز پیدا نخواهند کرد اما عده ای نیز خواستار افزایش و پرپشت شدن ریش خود خواهند شد که در این صورت به دور دوم پیوند ریش نیاز خواهد بود. بسیاری از افراد درباره شیو و اصلاح کردن صورت خود در دوران نقاهت و پس از آن سوال می پرسند؛ در این زمینه لازم به ذکر است که تقریبا بعد از گذشت ۱۰ روز از کاشت ریش می توانید بدون نگرانی از آسیب دیدگی فولیکول ها و با خیال راحت صورت خود را اصلاح نمایید. لطفا در هنگام شیو کردن به آرام عمل کنید زیرا ممکن است صورت شما کمی حساس شده باشد.

دوران نقاهت و بهبودی بعد از انجام پیوند ریش و سبیل


مراقبت های بعد از انجام کاشت ریش و سبیل

مراقبت های بعد از کاشت ریش طبیعی می تواند تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی ایجاد نماید زیرا با عدم مراقبت از ریش های کاشته شده ممکن است فولیکول ها آسیب دیده و از بین روند در نتیجه عملا انجام کاشت ریش و سبیل بی تاثیر خواهد بود. در زیر به تعدادی از مراقبت های دوران نقاهت این عمل که از انجام آنها باید پرهیز کنید، اشاره شده است

1. لمس، خاراندن و مالش چانه و گونه ها

2. قرار گرفتن در معرض آفتاب و تابش نور خورشید

3. ورزش کردن و انجام فعالیت های شدید بدنی

4. استفاده از داروهای رقیق کننده خون و یا داروهای مشابه دیگر

5. سیگار کشیدن و استعمال دخانیات

6. نوشیدن مشروبات الکلی

7. شنا کردن

8. استحمام در وان های گرم

9. استفاده از سونا و بخار

قبل و پس از انجام این عمل زیبایی پزشک متخصص به شما دستورالعمل هایی داده و درباره انجام و یا عدم انجام برخی کارها به شما گوشزد خواهد کرد. پس بهتر است از این دستورالعمل ها سرپیچی نکرده و به گفته های وی عمل نمایید زیرا به ضرر شما نخواهد بود.

مراقبت های بعد از انجام کاشت ریش و سبیل


عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام کاشت ریش و سبیل

اگرچه که در عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل همانند عمل زیبایی کاشت مو از روش FUE که روشی کم خطر خواهد بود استفاده خواهد شد، اما در هنگام شروع تمامی عمل های زیبایی باید خود را برای عوارض جانبی مختص به همان عمل زیبایی آماده نمایید. در زیر به تعدادی از عوارض جانبی ناشی از این عمل اشاره شده است اما به یاد داشته باشید که لیست ذکر شده لیستی کامل نخواهد بود. در نتیجه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض جانبی پیوند ریش طبیعی از پزشک خود سوال نمایید.

1. خارش و سوزش

2. تورم در نواحی تحت درمان

3. درد در ناحیه صورت و پوست سر

همچنین می تواند به طور محدود عوارض زیر را نیز شامل شود:

1. سطح خون بدن را کاهش خواهد داد

2. موجب افزایش قند خون بدن می شود

3. باعث افزایش کلسترول خواهد شد

در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی ذکر شده، وضعیت را جدی گرفته و سریعا به پزشک خود مراجعه کرده تا بتواند از بروز واکنش های احتمالی بعدی جلوگیری نماید. لازم به ذکر است که بدن هر کس با شخص دیگر متفاوت خواهد بود در نتیجه اگر کسی چنین عوارضی را پس از کاشت ریش طبیعی تجربه کرد دلیل نمیشود که شما نیز پس از انجام عمل با چنین عوارضی روبرو شوید.

نتایج نهایی به دست آمده از انجام پیوند ریش و سبیل

بسیاری از افراد بر این گمان اند که پس از انجام و اتمام کار پزشک متخصص قادر خواهند بود تا نتایج نهایی حاصله از پیوند ریش طبیعی را مشاهده نمایند. در این زمان باید گفت که نتایج نهایی حاصل سریعا قابل مشاهده نبوده و نیازمند وقت و مراقبت خواهد بود؛ زیرا برای رشد ریش های جدید، ابتدا باید تعدادی از فولیکول های ریخته و سپس ریش های جدید شروع به رشد نمایند در نتیجه برای مشاهده نتایج نهایی حاصل از پیوند ریش طبیعی عجله نداشته باشید.

تقریبا ۳ ماه طول می کشد تا موهای ریش پیوند شده با موهای اصلی ریش شروع به رشد کنند و نتیجه نهایی قابل مشاهده باشد. پس از گذشت این ۳ ماه شما صاحب ریش هایی طبیعی و زیبا خواهید شد و بر زیبایی چهره ی شما افزوده خواهد شد.

نتایج نهایی به دست آمده از انجام پیوند ریش و سبیل


هزینه های ناشی از انجام پیوند ریش و سبیل 

قطعا وقتی درباره درمان و انجام عمل زیبایی می اندیشید، جای تعجب نیست که به هزینه ها نیز فکر کرده اید. اما به یاد داشته باشید که اگر خواستار ریشی ضخیم و سالم می باشید، پرداخت هزینه ی ناشی از کاشت ریش طبیعی ارزش خواهد داشت. اگرچه که تقبل هزینه مهم ترین چیز نیست اما ارزش این سرمایه گذاری را خواهد داشت که از چهره خود در هنگام مشاهده خود آینه لذت ببرید. هزینه کاشت ریش و سبیل کاملا بسته به پزشک و نوع کلینیک متفاوت خواهد بود؛ اگرچه که میتوان کلینیک ها و پزشکانی را یافت که هزینه ی کمتری دریافت می کنند اما حتما به نتایج حاصل از انجام عمل زیبایی پیوند ریش در این کلینیک ها نیز دقت نمایید.

از طرفی نمی توان هزینه ی دریافتی پزشک را ملاکی برای برتر بودن پزشک در نظر گرفت در نتیجه در انتخاب پزشک خود دقت بیشتری نمایید. همچنین هزینه ها ممکن است بر اساس پیوند و تعداد فولیکول های لازم، جلسات مورد نیاز و هزینه مشاوره متفاوت باشند. تعدادی از کلینیک ها تعداد پیوند های مورد نیاز را برای افزایش هزینه ی دریافتی خود ملاک قرار میدهند در حالی که تعدادی نیز تعداد جلسات مورد نیاز را لحاظ خواهند کرد. به هرحال نسبت به انتخاب پزشک و کلینیک خود بی تفاوت نبوده تا از نتایج نهایی از عمل پشیمان نشده و خود را سرزنش نکنید.


آیا نتایج حاصل از کاشت ریش و سبیل دائمی است؟

شاید شما نیز از ریزش ریش خود خسته شده اید و به دنبال راهی دائمی برای درمان ریزش ریش خود می باشید. خوشبختانه باید گفت که اگر کمی هزینه و وقت صرف کنید، عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل روشی دائمی برای درمان ریزش ریش شما خواهد بود. درست همانطور که عمل زیبایی کاشت مو روشی دائمی برای درمان ریزش و عدم رشد فولیکول های مو میباشد، این عمل زیبایی نیز روشی دائمی برای درمان ریزش ریش خواهد بود. توجه داشته باشید زمانی که پس از انجام پیوند ریش طبیعی مقداری ریزش ریش داشته باشید یعنی فولیکول ها با موفقیت کاشته شده اند و مراحل انجام کاشت ریش و سبیل به خوبی پیش رفته است.

آیا نتایج حاصل از کاشت ریش و سبیل دائمی است؟

پس از پیوند ریش موهای جدید رشد کرده و همانند هر عمل زیبایی دیگر شاهد نتایج نهایی خواهید بود؛ اما توجه داشته باشید که موهای کاشته شده ماهیت خود را تغییر نخواهند داد. بطور مثال اگر از موهای سر خود برای کاشت ریش و سبیل استفاده کرده اید، موهایی که رشد خواهند کرد خصوصیات و ویژگی های موهای شما را دارا خواهند بود. اگر از موهای نازک بدن برای اهدا استفاده نمایید، مانند موهای طبیعی صورت ضخیم نخواهد شد و مانند موهای بدن رشد خواهند کرد.

با توجه به این نکته فولیکول هایی از نقاطی از بدن برای کاشت ریش و سبیل باید استخراج شوند که شباهت و خصوصیت هایی از لحاظ رنگ، ضخامت و طول به موهای طبیعی صورت داشته باشند. البته انتخاب ناحیه اهدا کننده پیوند ریش و سبیل از وظایف پزشک متخصص بوده و این مطالب برای آگاهی هر چه بیشتر شما ارائه شده است.

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
سیدعلی طاهرزاده
سلام و روز بخیر برای انجام کاشت ریش در سن 63 سال، باید سلامتی کامل داشت؟ بیماری گوارشی مانع از این پیوند میشود؟
پاسخ مشاور :

با سلام، انجام کاشت ریش برای سنین شما میسر می باشد اما پیش از انجام این کار می بایست اقدام به معرفی داروهایی که به صورت روزانه مصرف می کنید نموده تا مشخص شود مصرف این داروها تداخلی با انجام کاشت مو برای شما به وجود نمی آورد.

mehrdad
قیمت کاشت ریش چقدره؟
پاسخ مشاور :

با سلام، هزینه کاشت ریش بر اساس متد انجام این کار، میزان ریزش و نیاز به کاشت و سایر مولفه ها دارد که برای برآورد آن نیاز به مراجعه حضوری شما و بررسی آن توسط پزشک متخصص دارد.

سامره کتابی
سلام.اگر کسی قبلا کاشت موانجام داده میتونه کاشت ریش هم انجام بده؟
پاسخ مشاور :

با درود، در صورتی که فرد دارای بانک موی مناسبی جهت انجام کاشت ریش باشد، انجام این روش برای فرد مقدور خواهد بود.

امیرمحمد حقیقت طلب
درود و سپاس از مقاله خوبتون. برای عمل کاشت ریش کامل هم بیهوشی نیازی نیست؟
پاسخ مشاور :

با سلام، انجام کاشت ریش با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا همچون کاشت ریش به روش FUE بدون نیاز به بیهوشی و تنها به وسیله بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد.

مهدی
با عرض سلام و خسته نباشید به شما. آیا ناراحنی قلبی برای پیوند ریش مشکل ایجاد میکند؟
پاسخ مشاور :

با سلام، وجود عارضه قلبی مشکلی برای فرد جهت انجام کاشت ریش ایجاد نمی کند. تنها مشکلی که برای انجام این روش برای چنین افرادی ممکن است وجود داشته باشد، استفاده از داروهایی است که برای ناراحتی قبلی افراد استفاده می کنند. به طور مثال برای انجام کاشت ریش استفاده از داروهای رقیق کننده خون پیش و پس از کاشت ممنوع می باشد.

میلاد ترابی
سلام.من پیش شما ریشامو کاشتم و خیلی راضی ام. چهارماه شده فقط الان میخوام رنگشون کنم. مشکلی که نداره؟
پاسخ مشاور :

با سلام، خوشحالیم توانسته این رضایت شما را کسب نماییم. انجام فرایند رنگ کردن موها پس از کاشت مو با مشورت پزشک متخصص و پس از گذشت حدود 4 تا 6 هفته پس از انجام پیوند بلامانع خواهد بود.

abbas
سلام وقت بخیر برای کاشت ریش باید سیگارو ترک کرد؟ یا فقط دو سه روز آخر نکشم اوکیه؟
پاسخ مشاور :

با سلام، برای انجام کاشت ریش و سبیل نیاز است که فرد به مدت چند هفته قبل و بعد از انجام این روش از مصرف دخانیات پرهیز نمایید. دلیل این موضوع به تعویق افتادن دوران بهبودی این روش می باشد.

کیانوش
سلام. اگر کاشت ریش انجام بدم، بعد از مدتی بخوام شیو کنم تو حجمش تاثیر داره؟
پاسخ مشاور :

با سلام، پزشک متخصص بر اساس نیاز و تشخیص حجم مورد نیاز مو برای کاشت ریش اقدام به انجام این روش زیبایی می نماید به طوری که پس از طی روند نقاهت و رشد ریش های کاشت شده حجم آن ها کم نخواهد شد و می توان بدون مشکل اقدام به کوتاه کردن آن ها نمود.

میلاد
سلام.منوقتی ریشم بلند میشه یکی دو قسمتش انگار خالیه و مویی درنمیاد، میشه کاشت ریش کنم و هزینش چقدر میشه؟
پاسخ مشاور :

درود، در صورت داشتن بانک موی مناسب انجام کاشت ریش و سبیل برای شما میسر خواهد بود. به منظور برآورد هزینه کاشت ریش می بایست میزان ریزش و کاشت مشخصص گردد به همین دلیل می بایست جهت تعیین هزینه به کلینیک مراجعه نمایید.

حسین عبداللهی
سلام و خسته نباشید. آیا میشود کاشت ریش و ابرو را در یک روز انجام داد؟
پاسخ مشاور :

با سلام، با توجه به پروسه هریک از این روش ها و مدت زمانی که نیاز به انجام آن ها می باشد، انجام کاشت ریش و کاشت ابرو به طور همزمان امکان پذیر نمی باشد و می بایست در زمان های متفاوت انجام گیرد.

حسام
آیا برای کاشت ریش موهای سر استفاده میشه؟ کسی که سرش کچله نمیتونه این روشو انجام بده؟
پاسخ مشاور :

با سلام، بهترین روش برای کاشت ریش و سبیل، استفاده از موهای اطراف سر می باشد. در صورت عدم بانک مو مناسب در سر در صورت صلاحدید پزشک متخصص می توان از موهای بدن برای کاشت ریش استفاده نمود.

لاله امینی
سلام. همسر من توی یه تصادف، بخشی از قسمت ریشش دچار زخم بزرگ شده. میشه روش کاشت انجام بده؟
پاسخ مشاور :

با سلام، برای انجام کاشت ریش بر روی زخم های پوستی می بایست ابتدا شرایط زخم توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد. به طور کلی انجام کاشت ریش و سبیل بر روی زخم امکانپذیر می باشد.

محمد کرمی
سلام با عرض خسته نباشید من یه سوال برام پیش اومده میخواستم بدونم به جزء پشت سر نمیشه از جاهای دیگه بدن برای کاشت ریش استفاده کرد؟مثلا از موهای پا؟
پاسخ مشاور :

با سلام، خیر متاسفانه با توجه به جنس و نوع موهای بدن نمی توان از آن برای کاشت ریش استفاده کرد.

امیر موسوی
سلام خدمت شما وقت تون بخیر سال نوتون مبارک انشاالله سال خوبی برای شما و خانواده محترم تون باشه من دو مرحله سبیل کاشتم اون ناحیه من مشکل داشتم مو در نمیومد مرحله ی اول دکتر از قسمت پشت سرم قسمت پایین البته بالای گردن یه تیکه مو برداشتند زدند قسمت جلو جواب نداد یکی دو سه تا مو در اومد ولی باز ناراضی بودم مرحله دوم رفتیم پیش یه خانم دکتر از قسمت ریش زیر‌ چونه مو برداشتند چند تا کاشتند و اون نسبتا نسبت به مرحله اول بهتر جواب داد ولی بازم نسبت به دو طرفم کم پشته و بازم من ناراحت هستم واقعیت بعدش مجددا رفتیم پیش یکی از مشاوره‌ های اون خانم دکتر مشورت کردند و خلاصه گفتند ممکنه بعد از کاشت مجدد اصلا مو در نیاد گفتند اصلا ارزش نداره دوباره بکاریم بعد من از یه مشاوره دیگم سوال کردم ایشون گفتند چون من دو مرحله متفاوت انجام دادم در نمیاد حالا گفتم یه مشورت و مشاوره هم با شما انجام بدونم آیا واقعا ممکنه نشه یا احتمال داره کاشت انجام بشه خوب در بیاد یا نه نظر شما هم منفی هست ممکنه در نیاد یا نشه؟
پاسخ مشاور :

با سلام خدمت شما. با توجه به موضوعات مطرح شده ،در خصوص کاشت ریش و سبیل می بایست بررسی ها و آزمایشات خاصی جهت انجام این کار انجام گیرد تا با توجه به شرایط فرد اقدام به انجام کاشت ریش نمود. برای بررسی وضعیت ریش و سبیل شما نیز ابتدا می بایست معاینات لازم انجام گیرد تا بتوان به سوال شما پاسخ داد. شما می توانید جهت مشاوره رایگان با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مهدی دارابی
سلام و وقت بخیر. یه سوالی برام پیش اومده .... اگه بخوایم نتیجه کاشت ریش دائمی باشه باید جلسه کاشت ترمیمی داشته باشیم یا با همون جلسه اول نتیجه موندگاره؟
پاسخ مشاور :

با سلام. مدل موها و شرایط ریزش مو در ناحیه ریش ممکن است در هر فردی متفاوت باشد و پس از انجام کاشت ریش می توان بر اساس نتیجه نهایی آن اقدام به بررسی نیاز به جلسات ترمیمی نمود.

حسن زاده
سلام. قیمت کاشت ریش کامل چقدره؟
پاسخ مشاور :

با سلام ، هزینه کاشت ریش کامل به عوامل گوناگونی از جمله میزان تراکم ، میزان بانک موی فرد برای برداشت مو و... بستگی دارد که جهت اطلاع از آن ها برای تعیین قیمت کاشت مو می بایست مشاوره ها و معاینه های مورد نیاز بر روی فرد صورت گیرد.

احمد پورحسینی
سلام . ممنون از مطالب خوبتون. شما کاشت ریش برای مرد 23 ساله که ریزش ریش داره هم انجام میدین؟
پاسخ مشاور :

با سلام خدمت شما. سن مناسب کاشت ریش از 25 سالگی و پس از گذر کامل از سن بلوغ می باشد. اما به طور کلی افراد از سن 20 سالگی به بعد می توانند پس از انجام آزمایشات و معاینات لازم اقدام به عمل کاشت ریش و سبیل نمایند.برای بررسی بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

021-79958