تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو


تفاوت کاشت ابرو با تاتو

روش کاشت ابرو و تفاوت آن با تاتو ابرو

یکی از نشانه های افزایش سن در افراد، کم حجم شدن و ریزش ابروها خواهد بود؛ زیرا برخی از افراد با افزایش سن دچار ریزش ابروها خواهند شد. به همین دلیل برای بازگردان زیبایی، جذابیت و سن جوانی در چهره خود خواهید توانست از کاشت ابروeyebrow transplant طبیعی استفاده نمایید. عمل زیبایی برای افرادی مناسب می باشد که به هر دلیلی اعم از افزایش سن، بیماری، استفاده مکرر از مواد شیمیایی مخصوصا رنگ ها و مدادهای مخصوص ابرو و غیره دچار ریزش ابروهای دائمی شده اند.تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.


کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی کاشت ابرو یکی از عمل های زیبایی موجود و محبوب مخصوصا در بین زنان بوده که موجب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی در بین افراد خواهد شد. یکی از نکات مثبت پیوند ابرو در مقایسه با سایر عمل های زیبایی، عدم نیاز به مراقبت در بیمارستان خواهد بود. برای جلوگیری از احساس درد در طول انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، از بیهوشی موضعی استفاده خواهد شد. پزشک متخصص برای دستیابی به نتایج عالی، با ظرافت و دقت بالایی کار کرده تا شما متقاضی کاشت ابرو از نتایج نهایی پیوند ابرو راضی باشید. برای مشاهده یک خروجی عالی پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، بین 250 تا 400 فولیکول موی سالم نیاز خواهد بود که با توجه به وسعت ناحیه گیرنده، این تعداد متغیر می باشد.

کاشت ابرو طبیعی


در عمل زیبایی کاشت ابرو همانند عمل زیبایی کاشت مو، از روش FUE استفاده خواهد شد. در روش FUE پزشک از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو را جدا کرده و در نقاط و نواحی لازم این فولیکول ها را خواهد کاشت. علت دقت بالا و ظرافت در عمل زیبایی کاشت ابرو، کاشتن فولیکول های جدا شده در راستای ابروهای طبیعی فرد خواهد بود تا اطمینان خاطر پیدا کنید که در برابر پوست صاف قرار دارند و یک نمای یکنواخت و کامل به وجود خواهد آمد. پس از پیوند ابرو، تقریبا هر 4 هفته یک بار ابروهای خود را تمیز و آراسته نمایید زیرا ابروها در حال رشد موها بوده و در همان حالتی که قرار دارند، رشد خواهند کرد.


آیا میتوان تاتو ابرو را جایگزین کاشت ابرو کرد؟

هر یک از دو روش کاشت ابرو و تاتو ابرو دارای ویژگی های مختص و محبوب مربوط به خود خواهند بود که درباره این ویژگی ها در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد. اما اگر به دنبال زیبایی بخشیدن به ابروهای خود می باشید، باید به این نکته توجه داشته باشید که استانداردهای زیبایی در حال رشد و تغییر هستند. شاید مدلی که اکنون مد می باشد در آینده از مد افتاده شود، شاید ابروهای بزرگ و کشیده در حال حاضر مد شده باشد؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که کدام مدل ابرو و چه روشی به چهره ی شما جذابیت بیشتری اضافه خواهد کرد.


اگر قصد تغییر در چهره اما کوتاه مدت را دارید، به شما تاتو ابرو پیشنهاد داده خواهد شد، زیرا ماندگاری تاتو ابرو در مقابل کاشت ابرو کم بوده و مدت زمان کوتاهی باقی خواهد ماند، در نتیجه برای شما بهترین گزینه خواهد بود. اما اگر در شرایطی قرار دارید که نمی توانید از تاتو استفاده نمایید قطعا پیوند ابرو بهترین گزینه خواهد بود. کاشت ابرو طبیعی، ماندگاری بالاتر و زیبایی بیشتری داشته و نسبت به تاتو ابرو، طبیعی تر به نظر خواهد رسید در نتیجه محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است.


تفاوت های تاتو ابرو و کاشت ابرو در چیست؟

تاتو و کاشت ابرو دو روش برای از بین بردن مناطق خالی مابین ابروها می باشند؛ تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو را در ادامه به صورت جزئی تر بیان خواهیم کرد.

تاتو ابرو


الف) کاشت ابرو طبیعی

برای کاشت ابرو طبیعی از موهای سر افراد به عنوان مناطق اهدا کننده استفاده خواهد شد. از نقاط اهدا کننده مو برداشته شده و در ناحیه ابروها کاشته خواهد شد. موهایی که استخراج می شوند باید بافت و ظاهری همانند ابروها داشته باشند. برخلاف تاتو ابرو نتایج حاصل از پیوند ابرو به گونه ایست که کاندید کاشت ابرو توانایی اصلاح، موم و یا حتی بند انداختن را دارا می باشد. همچنین نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو دائمی خواهد بود. همانطور که گفته شد برای کاشت ابرو از روش FUE استفاده خواهد شد که در این روش با استفاده از یک میکروپانچ فولیکول ها جدا شده و در محل مورد نظر کاشته خواهند شد. استفاده از این روش موجب می شود که فولیکول ها بدون هیچ گونه آسیب دیدگی کاشته شده و تعداد زخم ها به حداقل برسد تا جای آنها قابل مشاهده نباشد. بسیاری از افراد که در حوادثی مانند سوختگی و غیره ابروهای خود را از دست داده اند قادر خواهند بود که از کاشت ابرو استفاده نمایند.


ب) تاتو ابرو

تاتو ابرو برخلاف کاشت ابرو نتایج و آثار دائمی نداشته و پس از مدتی کمرنگ شده و یا از بین خواهد رفت. یکی دیگر از برتری های کاشت ابرو طبیعی نسبت به تاتوهای ابرو، تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه دلخواه خواهد بود؛ در عمل زیبایی کاشت ابرو فرد متقاضی تنها طی یک جلسه به نتیجه نهایی دست پیدا خواهد کرد اما در تاتو، برخی از افراد به دو یا چند جلسه برای رسیدن به ایده آل ابروهای خود احتیاج خواهند داشت. به دلیل اختلاف در نوع پوست افراد، برخی از پوست ها جوهر موجود در تاتو را بهتر از سایر پوست ها حفظ کرده که در این صورت ماندگاری افزایش خواهد یافت. همچنین توجه داشته باشید که در تاتو ابرو برخلاف پیوند ابرو، باید درد بیشتری را تحمل کرده، ممکن است ابروها یکسان به نظر نرسند و غیره. پس بهتر است قبل از تایید تصمیم خود به تمامی جوانب کاشت ابرو و تاتو به خوبی فکر شود.


مزایا و معایب کاشت ابرو و تاتو ابرو و انتخاب گزینه مناسب؟

از دیگر تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو می توان به تفاوت در مزایا و معایب این دو روش اشاره کرد؛ اگرچه که کاشت ابرو در مقابل تاتو بهتر عمل خواهد کرد اما معایبی نیز خواهد داشت. در زیر به مزایا و معایب پیوند ابرو و تاتو ابرو اشاره شده است.


مزایای کاشت ابرو طبیعی

1. رشد موهای کاشته شده بعد از 2 تا 3 ماه شروع خواهد شد.

2. نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی خواهد بود.

3. عمل زیبایی کاشت ابرو کاملا امن و بی خطر بوده زیرا هیچ گونه دارو شیمیایی در هنگام کاشت استفاده نخواهد شد.

4. برای افزایش حجم و تراکم موهای کاشته شده نیازی به استفاده از داروها و شامپوهای مخصوص نخواهد بود زیرا این موها دقیقا همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.

5. ظاهر افراد پس از کاشت ابرو جوان تر شده و زیبایی به چهره افراد باز خواهد گشت.


معایب کاشت ابرو طبیعی

1. موفقیت پیوند مو به کیفیت فولیکول های ناحیه اهدا کننده بستگی خواهد داشت و طی یک بیهوشی موضعی انجام خواهد شد.

2. کاندید پیوند ابرو باید از سلامت عمومی برخوردار باشد.

3. بهبودی و دوران نقاهت ناشی از پیوند ابرو طی 8 الی 10 ماه طول خواهد کشید.


مزایای تاتو ابرو

1. فرد متقاضی خواهد توانست رنگ و شکل مد نظر خود را قبل از انجام تاتو انتخاب نماید.

2. کسانی که دارای ابروهای نازک و کمرنگ می باشند، خواهند توانست با استفاده از تاتو ابرو جلوه ویژه ای به ابروهای خود دهند.

3. حداکثر تا 3 سال البته با توجه به نوع پوست فرد متقاضی، ماندگاری خواهد داشت.


معایب تاتو ابرو

1. ممکن است در حین انجام تاتو ابرو برخلاف کاشت ابرو کمی احساس درد داشته باشید.

2. ممکن است شما به مواد مورد استفاده در تاتو حساسیت داشته باشید که منجر به ایجاد بیماری های پوستی خواهد شد.

3. اگر ابزارآلات لازم تاتو استریل نشوند ممکن است به هپاتیت نوع C، B و کزاز مبتلا شوید.

4. به مراقبت های قبل و بعد از تاتو برخلاف کاشت ابرو طبیعی نیاز خواهد بود.


هزینه های تاتو ابرو و کاشت ابرو

هزینه یکی از نکات مهم در انتخاب روش درمان های زیبایی خواهد بود. توجه داشته باشید که در کاشت ابرو، هزینه های درمان تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت زیرا نوعی درمان زیبایی خواهد بود. بسیاری از افراد بر این باورند که هزینه های پیوند ابرو تنها شامل روند و انجام عمل زیبایی کاشت ابرو خواهد بود در حالی که گزینه های دیگری مانند هزینه بی حسی موضعی، تعداد فولیکول های لازم در هر واحد و یا انجام مجدد عمل کاشت برای پرپشت کردن بیشتر ابروها را نیز شامل خواهد شد.

هزینه کاشت ابرو


اما تاتو ابرو نیز همانند کاشت ابرو، هزینه هایی برای طرفدارانش در بر خواهد داشت. هزینه های تاتو ابرو به دلیل مکانی که در حال انجام تاتو در آن می باشید، میزان ماندگاری تاتو ابرو، تجربه و کیفیت کار طراح، تکنیک و متد هایی که طراح اعمال خواهد کرد، امکانات مورد نیاز و غیره متفاوت خواهند بود. با توجه به توضیحات ارائه شده درباره کاشت ابرو طبیعی و تاتو ابرو نمیتوان برای هیچ کدام از روش های ذکر شده مبلغ ثابتی در نظر گرفت زیرا هزینه ها وابسته به فاکتورهای فراوانی خواهند بود.


تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو را مورد بررسی قرار دادیم، امیدواریم که توانسته باشیم به سوالات شما پاسخ داده باشیم.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha