کاشت مو برای زنان چگونه انجام می شود؟

کاشت مو برای زنان و مزایای آن

امروزه برای زنان به دلایل مختلف مشکلات ریزش موی شدید بوجود آمده که راه های درمانی زیادی برای این مشکل نیز تعریف شده است. از جمله راه های درمانی که در گفت و گو با دیگران به شما پیشنهاد خواهد شد کاشت مو می باشد که از راه کارهای مناسب می باشد که باید اطلاعات کافی را داشته باشید. از جمله دلایلی که باعث ریزش مو در زنان می شود به احساس استرس، یائسگی و دیگر موارد اشاره کنیم این موارد به زنان خیلی آسیب رسانده و از جمله مشکلات ریزش مو می باشد؛ که برای هر زنی در هر سنی آسیب روحی روانی بسیاری می رساند که باید در توجه به این نکات کاملا هوشیار بود.

کاشت مو


کاشت مو برای زنان را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.


آیا زنان می توانند کاشت مو انجام دهند؟

زمانی که انسان ها فارغ از نوع جنسیت دچار ریزش مو می شوند از راه کار هایی که به آنها پیشنهاد می شود می توان به کاشت مو اشاره کرد. کاشت مو برای زنان نیز انجام می شود که نتایج خوبی را به وجود آورده و آنان را به این کار تشویق می کند. کاشت مو در زنان توسط کلینیک های مورد تایید و همچنین توسط پزشکان با تجربه در زمینه پیوند مو انجام می شود. قبل از کاشت مو باید در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را به خرج دهید تا در زمان انجام عمل دچار مشکلات غیر منتظره ای نشوید. انتخاب پزشک متخصص پیوند مو می تواند برای شما مانند یک تضمین موفقیت در انجام این عمل باشد. و همچنین در معاینات قبل از عمل و هزینه های کاشت مو نیز بسیار تاثیر گذار بوده و شما می توانید با آسودگی خاطر و بدون استرس پیوند مو های خود را انجام دهید.

کاشت مو بانوان


از علت هایی که باعث می شود تا زنان نیز کاشت مو را انجام دهند می توان به مواردی چون کم خونی، یائسگی، تغییرات هورمونی، عوارض بعد از مصرف دارو، کاهش ناگهانی وزن، بیماری پلی کیستیک تخمدان، مشکلات تیروئید، اشاره کرد.


خانم های مناسب برای انجام کاشت مو را می توان خانم هایی گفت که به دلایلی چون ریزش قسمتی از موی سر که پس از عمل جراحی صورت گرفته، سوختگی، آسیب دیدگی، جراحت های ناشی از تصادف و خانم های که ریزش مو های آنها به صورت حاشیه ای می باشد؛ خانم های که به دلیل های ذکر شده دچار ریزش مو شده اند مناسب ترین افراد برای انجام این روش می باشند.


کاشت مو زنان چیست و چگونه انجام خواهد شد؟

کاشت مو را می توان چنین تعریف کرد که انجام نوعی عمل جراحی به شکل پیوند برای کسانی که دچار ریزش مو شده اند و این اتفاق بر روی زیبایی و اعتماد به نفس آنها تاثیر منفی بر جای گذاشته که به صورت طبیعی این عمل انجام گرفته و هیچ تفاوتی در نوع عمل برای مردان و زنان در انجام عمل وجود ندارد. چگونگی انجام عمل در مرحله اول آماده سازی بیمار برای انجام عمل پیوند مو و قرار دادن آن در موقعیت مناسب برای بوجود آوردن محیطی راحت و آرام برای انجام کاشت مو طبیعی می باشد. همچنین شخص بیمار می تواند قبل از انجام عمل نوشیدنی و تنقلات برای خود تهیه کرده و زمان انجام عمل می تواند به آنها دسترسی داشته باشد تا در صورت نیاز استفاده لازم از آن ها را داشته باشد. در مرحله دوم بی حسی ناحیه که مورد کاشت مو صورت می گیرد توسط یک ماده بی حس کننده موضعی است؛ که این موضوع برای این است که فرد بیمار در طول عمل مورد ناراحتی قرار نگیرد و ناحیه مورد درمان به راحتی تحت عمل جراحی قرار بگیرد، پس از این مرحله پیاز موی اهدا کننده گرفته شده و به دقت با استفاده از تکنیک های جراحی به منطقه مورد نیاز بخیه می شود.


مراحل بعدی را جداسازی پیاز های مو و کاشت مو در ناحیه دریافت کننده می نامند؛ در این مرحله پیاز مو از محل اهدا کننده دریافت و در محل مورد نظر کاشته می شود. به این نکته توجه کنید که اگر در یک محل پیاز مو ها بیش از اندازه کاشته شود ظاهر نامناسب و فشرده ای به خود خواهد گرفت. و نیاز است تا این پیاز مو ها به صورت الگوی طراحی شده در ناحیه مورد نظر پیوند زده شود تا عمل کاشت مو طبیعی موفقیت آمیز باشد.


مزایا و معایب کاشت مو برای زنان

برای اینکه نتایج خوبی از عمل کاشت مو برای زنان بگیریم باید کمی صبر و حوصله به خرج دهیم تا از نتایج بهره مند شویم. از نظر تراکم و ثابت بودن مو های کاشته شده معمولا شرایط مناسبی ندارند این اتفاق کاملا طبیعی می باشد و جای هیچ گونه نگرانی جدی برای این مورد از عمل پیوند مو نمی باشد چرا که وضعیت بیماران در روزهای نخست متفاوت می باشد. یک تا شش روز پس از انجام عمل کاشت مو طبیعی پیشانی افراد دچار تورم خفیفی می شوند این مورد نیز کاملا عادی می باشد و شما نباید نگران این موضوع باشید چرا که بعد از پیوند مو احتمال قرمز شدن محلی که مورد کاشت مو قرار گرفته شده است انتظار می رود و این مورد نیز کاملا طبیعی است.


پس از گذشت هشت تا دوازده ماه می توانید شاهد نتایج بسیار خوبی از انجام عمل کاشت مو طبیعی باشید. این نتایج را باید مدیون مراعات نکته های گفته شده توسط پزشک و انجام کارهایی که شخص بیمار آن ها را کاملا جدی گرفته و در صدد آن ها برامده بدانید؛ موفقیت این عمل هم از نظر پر پشت شدن مو ها و هم از نظر رشد مجدد مو تا حدود زیادی به مراقبت های بعد از کاشت موی زنان توسط فرد بیمار مرتبط می باشد.


از عوارض کاشت مو طبیعی باید این نکته را ذکر کنیم که با پیشرفت علم و همچنین تولید دستگاه های پیشرفته برای انجام عمل کاشت مو عوارض این عمل به حداقل رسیده و عوارضی که برای فرد بیمار آسیب جدی برساند وجود ندارد و آسیب ها به حداقل رسیده که این موضوع کاملا به نفع شخص بیمار بوده و می تواند از عوارض این عمل کاملا اطمینان حاصل به عمل بیاورد.


هزینه های کاشت مو زنان چقدر است؟

هزینه های پیوند مو تا حد زیادی به فرد بیمار بستگی دارد زیرا باید ابتدا مشخص شود که فرد بیمار در انجام کاشت مو طبیعی به چه تعداد تار مو و به چند جلسه درمان نیاز دارد، این نکات برای فرد مشخص می کند که عمل جراحی پیوند مو چه مقدار هزینه برای او در بر دارد. از دیگر نکاتی که در هزینه کاشت مو برای زنان تاثیر دارد انتخاب نوع پزشک می باشد زیرا پزشکان مختلف در تجربه و توانایی و دیگر نکات با یکدیگر تفاوت هایی را دارن؛. که این تفاوت ها در هزینه های انجام شده برای کاشت مو طبیعی کاملا تاثیر گذار بوده و باید در انتخاب پزشک متخصص دقت کنیم تا در دام افرادی که صرفا تبلیغات می باشد و برای سود جویی افراد را برای انجام کاشت گول می زنند نیوفتیم.

کاشت مو زنان


موارد دیگری که در هزینه های کاشت مو طبیعی تاثیر گذارند که با هم مرور می کنیم:

1- هزینه های خود کلینیک.

2- روش ها و تکنیک های مورد استفاده جهت کاشت مو.

3- تجهیزات و امکانات مورد استفاده برای پیوند مو.

4- تعداد پیاز مو های استخراج شده جهت اهدا.

5- میزان بزرگ و کوچک بودن ناحیه کم پشت و یا طاسی که عمل کاشت موی طبیعی بر روی آن صورت می گیرد.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
مریم امیری
من درقسمت شقیقه هام کمی خالی ان آیمامیتونم پرشون کنم باکاشت اثری داره
پاسخ مشاور :

بله میتونین از کاشت مو برای پر شدن قسمت های مختلف استفاده کنین.

قربانی
سلام من خانمی ۴۵ ساله هستم و علاقه به کارشناسی مو در ناحیه جلوی سر دارم. آیا باید موهایم را بتراشم؟