مراحل کاشت ابرو با جزئیات

معمولاً در آقایان فقدان موهای ابرو یا کم پشتی اکثرا به دلیل عوامل ارثی می باشد. اما در خانم ها مشکل از بین رفتن موهای ابرو معمولاً ناشی از لاغری بیش از حد است، اما عوامل ژنتیکی و شرایط مختلف پوستی و پزشکی مطمئناً می توانند تاثیرگذار باشند.


کاشت ابرو چیست ؟

دقیقاً مانند کاشت مو، پیوند ابرو یک عمل جراحی دائمی است که در آن مو از محل اهدا کننده گرفته می شود (معمولا قسمت پشت سر) و به ناحیه ابرو پیوند داده می شود.روش های کاشت ابرو را می توانید در این بخش مشاهده نمایید:

استخراج واحد فولیکولار (FUE): این روش شامل پیوند موهای استخراج شده ی فرد از سایت اهدا کننده با استفاده از پانچ دستی یا تکنیک پانچ رباتیک است. مزایای این روش شامل عدم ایجاد زخم خطی و بهبودی زود هنگام می باشد، هرچند دارای زمان استخراج طولانی تر بوده و کوتاه شدن موها می توانند بر کیفیت کاشت ابرو تأثیر بگذارند.


پیوند واحد فولیکولار (FUT): نواری از مو (معمولاً از پشت سر) خارج می شود و فولیکول های مو پیوند می شوند تا شکل جدید و بهبود یافته ابرو را تشکیل دهند. فرایند برداشت در این روش سریعتر از FUE می باشد و موهای برداشت شده بلند تر هستند، که به کاشت ابرو کمک می کند (طول به شما امکان می دهد جعد موها را ببینید). البته لازم به ذکر است که این تکنیک منجر به ایجاد زخم خطی شده و زمان بهبودی بیشتر طول می کشد.


اگر بیمار بخواهد موهای کوتاه داشته باشد، FUE توصیه می شود، زیرا در روش FUT زخم قابل رویت باقی می ماند.


مراحل کاشت ابرو

مرحله 1: طراحی ابروها

قبل از انجام عمل کاشت ابرو، در یک جلسه مشاوره با پزشک در مورد اهداف و انتظارات خود صحبت می کنید. در این جلسه تصمیم می گیرید که آیا پیوند ابرو روشی مناسب برای شما است یا خیر.


شما و پزشکتان ابروهای ایده آل خود را طراحی خواهید کرد. پزشک مواردی که لازم است را به شما توصیه می کند، اما به نظرات شما نیز گوش می دهد. با طراحی ابروها قبل از عمل می توانید مطمئن باشید که نتایج این روش طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.


سپس مشخص می شود که موهای اهدا کننده از کجا و چگونه برداشته می شود. بیشتر افراد موهای خود را از قسمت پشت سر استخراج می کنند، اما بهترین گزینه برای هر فرد بستگی به این دارد که بلندی موهای شما چقدر است. موهای اهدا کننده باید از قسمت کامل و سالم مو تهیه شوند، تا فولیکول های از دست رفته قابل توجه نباشند.

کاشت ابرو


مرحله 2: اعمال بیهوشی

بیشتر افراد قبل از پیوند ابرو از داروی آرام بخش خوراکی استفاده می کنند که باعث آرامش آنها در طی عمل می شود. پزشک همچنین از بیحسی موضعی در ناحیه ابرو و ناحیه ای اهدا کننده استفاده خواهد کرد. در حین عمل بیدار خواهید شد، اما هیچ دردی احساس نخواهید کرد.


مرحله 3: برداشت و آماده سازی گرافت

با کمک تیم جراحی جراح موهای اهدا کننده را برداشت می کند. این موها معمولاً از پشت سر یا پشت گوش استخراج می شوند. دو روش اصلی برای برداشتن موهای اهداکننده وجود دارد: FUE و FUT. با استفاده از FUE یا استخراج واحد فولیکول، پزشک از یک پانچ برای جدا کردن موها به صورت جداگانه تا زمانی که به اندازه کافی جمع شود استفاده می کند.


اما در روش FUT پزشک یک نوار کامل از پوست را از پشت سر شما خارج می کند. سپس ، تیم جراحی با استفاده از میکروسکوپ پیوندها را از نوار خارج کرده و آنها را برای قرار دادن در ابرو آماده می کنند.


مرحله 4: کاشت

جراح شما یک به یک گرافت مو را در ابروهای شما قرار می دهد. در این مرحله با دقت هر مو در زاویه صحیح کاشت می شود تا همانند موهای طبیعی ابرو رشد کنند. بنابراین روشی طولانی مدت می باشد و به طور معمول حدود چهار ساعت طول می کشد، اما بسته به تعداد پیوندها، ممکن است زمان کاشت ابرو طولانی تر یا کوتاه تر باشد.


احتمالاً پزشك دو ساعت پس از اتمام عمل صبر می كند تا مطمئن شود شما از نتایج راضی هستید. آنها می توانند تغییراتی ایجاد کنند و یا موهای بیشتری را اضافه کنند تا ابرو به شکل و حجم مناسب برسد.


مرحله 5: مشاهده نتیجه نهایی

بیشتر افراد بعد از عمل احساس درد و ناراحتی کمی دارند و ممکن است پوسته های ریز و درشتی در اطراف ابرو های کاشت شده ایجاد شود یا ممکن است این منطقه برای چند روز قرمز شود. برخی از افراد دچار کبودی یا تورم در اطراف چشمشان می شوند، اما اکثر مردم این مشکل را ندارند. حتی اگر کبودی یا تورم داشته باشید احتمالاً قابل توجه نخواهد بود.


کاندیدای ایده آل برای کاشت ابرو

به طور کلی، کاشت ابرو برای دو گروه از بیماران ایده آل می باشد:

• افرادی که ریزش مو بیش از حد یا تروما دارند (مثل زخم)

• کسانی که به طور طبیعی یا به دلیل یک مشکل پزشکی، مانند کم کاری تیروئید دارای ابروهای نازک هستند.


چنانچه قصد انجام کاشت ابرو را دارید جهت اطلاع از هزینه کاشت ابرو و یا مشاوره در خصوص این تکنیک ، می توانید با مرکز زیبایی تهران بیوتی سنتر در ارتباط باشید.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha