آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو در رشد موها موثر است؟

مزوتراپی روشی است که شامل تزریق آنزیم ها، هورمون ها و بسیاری دیگر برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی های اضافی به کار گرفته می شود. علاوه بر درمان چین و چروک و از بین بردن چربی ناخواسته، از مزوتراپی برای درمان ریزش مو ناشی از آلوپسی نیز استفاده می شود. همچنین در بسیاری موارد به صورت مشترک با سایر درمان ها و گاهی از مزوتراپی بعد از کاشت مو برای رشد موها و تقویت آنها استفاده می شود.


در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تزریق به لایه میانی (مزودرم) پوست استفاده می شود؛ ایده مزوتراپی مو این است که مسائل اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب را که باعث آسیب به پوست می شود، اصلاح کند. این درمان عصاره های گیاهان طبیعی، مواد معدنی، ویتامین ها یا داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل را به داخل سر تزریق می کند.


کاشت مو

کاشت مو یک جراحی کم تهاجمی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بستری ندارد، بیمار در طی دو تا سه روز به روال عادی زندگی خود را برمیگردد. در روش های جدید کاشت مو عوارض و دوران نقاهت به حداقل رسیده و سرعت کاشت نیز به دلیل استفاده از دستگاه های میکرو و روش کاشت مستقیم بسیار افزایش یافته است.

مزوتراپی پس از کاشت مو


موهای کاشته شده حدود 2 هفته پس از عمل کاشت می ریزند و موهای جدید از 2 ماه بعد رشد می کنند و 6 ماه طول می کشد تا رشته های موی تازه رشد یافته قدرت کلی خود را بدست آورند. نتیجه نهایی چیزی حدود 8 تا 12 ماه بعد قابل مشاهده است. پس از انجام پیوند مو، موهای کاشته شده همان ویژگی های محل اصلی خود را حفظ می کنند، یعنی روند طاسی را دنبال نمی کنند و دچار ریزش نمی شوند. مراقبت های بعدی یکی از حساس ترین دوره ها برای نتیجه موفقیت آمیز است؛ درمان هایی مانند PRP  و مزوتراپی بعد از کاشت مو به تقویت موهای جدید کمک می کنند، با تأثیر بر ضخامت موها، به موهای جدید حجم اضافه می کنند.


آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو در رشد موها موثر است؟

عاملی که تعداد گرافت های سالم مو را تعیین می کند، گردش خون پوست سر است؛ خون ریشه مو را با مواد مغذی ضروری و سایر محرک های رشد تأمین می کند. مزوتراپی یک روش بسیار موثر برای تأمین فولیکول های مو با موادیست که هم رشد مو را تحریک می کنند و هم کیفیت مو را بهبود می بخشند. هدف مزوتراپی بعد از کاشت مو بازیابی و افزایش گردش خون در پوست سر، تأمین مواد مغذی و افزایش فولیکول ها که باعث تحریک لایه مزودرم و تشویق رشد مو و تولید موی جدید می شود، است. مزوتراپی همچنین به ترمیم تدریجی تعادل هورمون کمک می کند که رشد رشته های موی سالم و جدید را تشویق می کند. البته تحقیقات علمی برای اثبات اینکه کدام برنامه کاربردی در مزوتراپی مو برای کمک به رشد مو موثر است، محدود وجود دارد، اما مشاهدات تجربی بسیاری تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو در رشد موها را اثبات می کنند.


به طور معمول پزشکان برای افرادی که کاشت مو انجام داده اند حداقل دو جلسه مزوتراپی تجویز می کنند که اگر فولیکول های موهایش ضعیف باشد تعداد جلسات بیشتر خواهند شد. هر جلسه مزوتراپی بعد از کاشت مو به طور متوسط 40 دقیقه طول می کشد؛ بعضی از پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند در دوره ای هر ماه یک مرتبه مزوتراپی انجام دهند. پس از کاشت مو، برای رشد مجدد مو نیاز است که موهای سر و پوست شما از مواد مغذی لازم تأمین شود و با مزوتراپی این کار ممکن بوده و ساختار طبیعی موهایتان رشد داده می شوند. مزوتراپی بعد از کاشت مو یا درمان های دیگر برای تقویت موها مانند PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) باید 3 ماه پس از عمل پیوند مو انجام شود.


انجام مزوتراپی ممکن است کمی دردناک باشد که این اتفاق جز معدود عوارض مزوتراپی می باشد. اما برای جلوگیری از آن در ابتدا پزشکان در نواحی مورد نظر بی حسی موضعی استفاده می کنند. برای دستیابی به نتایج بهتر، مزوتراپی به نواحی مختلفی در سر تزریق می شود، نه فقط قسمت های کاشته شده؛ این کار علاوه بر ضخیم کردن موهای کاشته شده باعث می شود از ریزش موهای خود فرد نیز جلوگیری شود. از دیگر مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو می توان کاهش التهاب، خنثی کردن DHT اضافی (هورمونی که باعث ریزش مو می شود)، تحریک کلاژن و الاستین پوست سر و افزایش تراکم فولیکول های مو را نام برد. همچنین با استفاده از این روش می توان تا حد بسیاری موهای کاشته شده و موهای قبلی را تقویت کرد.


چنانچه قصد انجام مزوتراپی و یا سایر خدمات مو از جمله کاشت مو را دارید می توانید جهت مشاوره و یا اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه انجام خدمات با مشاوران مرکز زیبایی تهران بیوتی در ارتباط باشید.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
هادی دهقانی
سلام دوماهه که کاشت انجام دادم ایا نیازبه مزوتراپی دارم؟
امیرعلی اکبریان
در مورد کاشت مو لطفا مشاوره میخام