آیا ابروهای کاشته شده می ریزند؟

کاشت ابرو با استفاده از روش های مختلفی صورت میگیرد و یک روش عالی برای جایگزینی موهای ریخته شده در ابرو و دستیابی به مدل ابرو مطلوب است. در کاشت ابرو، فولیکول های مو از بانک مو (قسمت اهدا کننده سر) توسط دستگاه های مخصوص برداشته می شوند و توسط روش مناسب و انتخابی پزشک در محل گیرنده پیوند می شوند. نتایج کاشت ابرو پس از رشد کامل، که حدود هشت تا 12 ماه طول می کشد، از ابرو طبیعی قابل تشخیص نمی باشد. سوالی که ذهن متقاضیان را مشغول کرده این است که آیا ابروهای کاشته شده می ریزند؟


برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید درباره شرایط متقاضی کاشت ابرو، دوران نقاهت و مراقبت های بعد از پیوند ابرو اطلاعاتی داشته باشیم و بدانیم چه مواردی بر دریافت نتیجه نهایی کاشت ابرو تاثیرگذار هستند.


کاندید مناسب پیوند ابرو

به طور کلی، بیشتر متقاضیان با شرایط جسمی سالم، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند؛ این سلامتی برای به حداقل رساندن عوارض و دریافت نتیجه بهتر بسیار ضروری است. علاوه بر این، بیمارانی که به دلایلی مانند ژنتیک، اصلاح بیش از حد یا ضربه موهای ابرو خود را از دست داده اند، به طور کلی بهترین گزینه ها هستند. بیماران مبتلا به آلوپسی و سایر دلایل پزشکی که منجر به ریزش مو می شود، معمولاً کاندیدای مناسبی نیستند و در صورت درخواست باید به صورت حضوری توسط پزشک متخصص مشاوره و ارزیابی شوند.


متقاضی کاشت ابرو باید در شرایط سنی مناسبی نیز قرار داشته باشد، البته هیچ محدودیت سنی برای کاشت مو یا ابرو وجود ندارد؛ اما به دلیل تغییرات هورمونی و شرایط جسمی متغیر توصیه می شود پیوند ابرو بعد از سی سالگی صورت گیرد. در هر کدام از روش های کاشت مو، ابرو یا ریش و سبیل، وجود بانک موی مناسب اهمیت بسیاری در نتیجه دریافتی خواهد داشت، در نتیجه کاندیدای مناسب باید کاشت ابرو باید موهای سالمی در نواحی اهدا کننده داشته باشد. از آنجا که موهای اهدا کننده با بهترین کیفیت در پشت پوست سر یافت می شوند، موهای صاف تا کمی موج دار برای بهترین نتیجه ایده آل است زیرا موهای بسیار مجعد می توانند به موهای زائد تبدیل شوند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو


مراقبت های بعد از کاشت ابرو

فرآیند مراقبت های پس از کاشت ابرو به اندازه خود روش کاشت مهم است و برای دیدن نتایج دائمی و سالم باید از مناطق پیوندی خود به خوبی مراقبت کنید. در کنار غیرتهاجمی بودن و راحتی پیوند، این یک روش جراحی است و شما باید زمان کافی را برای بهبودی به بدن خود اختصاص دهید. در روزهای ابتدایی ممکن است برای کمک به جلوگیری از حساسیت و تورم، پزشک برای شما داروهای مسکن و ضد درد تجویز کند. مهمترین مواردی که باید برای مراقبت از ابروهای کاشته شده در نظر بگیرید عبارتند از:

✔ تا چند روز بعد از جراحی برای جلوگیری از شیوع عفونت، از دست زدن به ابروها خودداری کنید.

✔ می توانید صورت و ابروی خود را حداقل پس از 24 ساعت از زمان پیوند و البته با شامپوی تجویز شده بشویید.

✔ بعد از 3-7 روز پوسته های ایجاد شده خود به خود از بین می روند و ممکن است دچار قرمزی شود، آنها را نکنید.

✔ در 30 روز اول از بیرون رفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

✔ حداقل تا ده روز فعالیت هایی که باعث تعریق ابروها می شوند انجام ندهید.


از آنجا که ابروهای کاشته شده از پوست سر گرفته می شوند، ماه های اول همچنان مانند روی پوست سر عمل می کند و سریعتر از موهای اصلی ابرو رشد می کنند. به طور معمول موهای ابرو زمانی که حدود 2 یا 2،5 سانتی متر طول دارند رشد آنها متوقف می شود، اما رشد موهای کاشته شده ادامه خواهد داشت؛ بنابراین شما باید ماهانه یک یا دو بار آنها را اصلاح کنید، البته بعد از مدتی مو به آن عادت می کند و با رسیدن به طول منظم رشد آن متوقف می شود.


آیا ابروهای کاشته شده می ریزند؟

نکته ای که در خصوص روند بهبود و نتیجه کاشت ابرو باید به آن توجه کنید، چرخه رشد می باشد که با فراز و فرودهایی همراه است. شروع این چرخه بعد از دوران نقاهت بوده و تا یک ماه شما شاهد رشد جزئی ابروهای کاشته شده خود خواهید بود؛ سپس در اواخر ماه دوم یا سوم ابروهای کاشته شده می ریزند! البته این ریزش تنها تارهای موی پیوندی بوده و فولیکول های پیوندی در زیر پوست تثبیت شده اند، پس هیچ جای نگرانی نیست. پس از این دوره ریزش، چیزی حدود دو تا سه ماه موها در حالت استراحت خواهند بود و به ظاهر رشدی را در ابروهای کاشته شده مشاهده نخواهید کرد، اما از ماه چهارم رشد دائمی موها شروع می شود و نتیجه نهایی رشد کامل در ماه های دهم تا دوازدهم قابل مشاهده است.


زمانی که کاشت ابرو با شرایط کاملا مناسب انجام شود، یعنی متقاضی شرایط جسمی مناسبی داشته باشد و مراقبت های بعد از کاشت ابرو حتی در دراز مدت به دقت و درستی انجام شود، احتمال ریزش ابروهای کاشته شده تقریبا صفر خواهد بود. در شرایط بسیار محدود و نادری ممکن است فرد پس از کاشت ابرو مجددا دچار ریزش شود که این شرایط شامل موارد زیر هستند:

• کاشت ابرو در کلینیک یا مرکز زیبایی نامعتبری انجام شود و پزشک مهارت لازم این کار را نداشته باشد.

• دلیل ریزش مو در ابروهای متقاضی بررسی و رفع نشده و روش های کاشت ابرو مناسب برای او انتخاب نشود.

برای دریافت بهترین نتیجه و کمک به روند رشد ابروهای کاشته شده، معمولا استفاده از داروها یا روش های مکمل رشد مو مانند مزوتراپی، PRP، استفاده از ماینوکسیدیل و غیره توصیه می شود. همچنین تغذیه مناسب و مصرف مکمل هایی مانند ویتامین E و گروه B پیش از اقدام به کاشت ابرو و حتی پس از آن می تواند در روند رشد ابروهای کاشته شده تاثیر به سزایی داشته باشد. بهترین کار مراجعه حضوری و مشاوره توسط پزشک و بررسی شرایط برای انجام کاشت ابرو می باشد؛ همچنین معاینه های بعد از انجام پیوند ابرو نیز می تواند از ریزش ابروهای کاشته شده جلوگیری کند.


در پایان چنانچه قصد انجام کاشت ابرو و یا هرگونه سوال در این زمینه از جمله هزینه کاشت ابرو را داشته باشید می توانید با کارشناسان مرکز زیبایی تهران بیوتی در ارتباط باشید.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
ایدا
من مادرزاد ابروهام نازکه میخوام کاشت کنم جوری باشه خوش حالت وپر که دیگه مدادنزنم ورنگ نکنم