تزریق چربی

بسیاری از افراد از لاغری بیش از حد خود رنج برده و با انجام کارهایی مانند رژیم غذایی مناسب، ورزش هایی برای تناسب اندام و غیره به بدن و فرم دلخواه خود دسترسی پیدا نخواهند کرد؛ در این زمان تزریق چربی fat injection به کمک چنین افرادی خواهد شتافت. پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح آگاهی در دنیای امروزه بسیاری از مشکلات را برطرف کرده ؛ تزریق چربی میتواند موجب زیبایی و فرم گیری اندام هایی مانند سینه، باسن، ران ها و سایر نقاط مورد نظر شما شود.


انتقال چربی چیست و چگونه انجام می شود ؟

تزریق چربی یکی از راه های موجود در دنیای امروز برای فرم دهی بهتر و زیباتر شدن بدن شما خواهد بود که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا کرده و از محبوبیت بالایی برخوردار خواهد بود. بسیاری از افراد از تجمع چربی های اضافی در نقاطی از بدن خود مانند شکم رنج برده و با تلاشهای بسیار قادر به از بین بردن آنها نخواهند بود؛ همچنین از انتقال چربی نه تنها برای فرم دهی بدن بلکه برای از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت نیز استفاده خواهد شد. پزشک متخصص با استفاده از یک وسیله به نام کانول که همانند سوزن تو خالی خواهد بود، چربی های اضافی را از نقاطی مانند شکم و پهلوها گرفته، آنها را شسته و تصفیه کرده و در نقاطی مانند سینه و باسن، صورت، دست، پا و غیره تزریق خواهد کرد.


انتقال چربی چیست و چگونه انجام می شود؟


در واقع می توان گفت که انتقال چربی طی ۳ مرحله خلاصه می شود:

الف) برداشت چربی

شما و پزشک متخصص خود یک منطقه برای حذف و برداشت چربی از آن ناحیه انتخاب می کنید، یک بیهوشی موضعی تزریق خواهد شد. سپس در محل گیرنده توسط کانول استریل شده، برش منطقه ای ایجاد خواهد کرد.


ب) تصفیه و انتقال

هنگامی که مقدار چربی مورد نظر از محل اهدا کننده دریافت شد، پزشک متخصص چربی برداشته شده را برای آماده سازی سلول های چربی برای انتقال آماده و پردازش خواهد کرد؛ همچنین ممکن است نیاز به استفاده از یک دستگاه سانتریفیوژ برای چرخش چربی یا فرایند تصفیه برای به دست آوردن چربی خالص باشد.


پ) قرار دادن

در این مرحله هر بار کانول به داخل محل گیرنده وارد شده و بیرون آورده خواهد شد، تا زمانیکه کانتور مناسب ایجاد شود این مرحله تکرار خواهد شد. همچنین ممکن است پزشک کمی ماساژ و پانسمان برای شما انجام دهد.


هدف از انجام تزریق چربی بازگرداندن زیبایی و تناسب اندام به صورت طبیعی خواهد بود امید است تجربه ای بدون درد از انتقال چربی داشته باشید و به نتایج دلخواه خود دست یابید.


مناسب ترین کاندید برای انجام تزریق چربی

همانطور که می دانید تزریق چربی موجب افزایش یا پر کردن نواحی از بدن می باشد که از کمبود حجم آنها ناراضی می باشید. البته در نظر داشته باشید که باید از سلامتی جسمانی برخوردار بوده و سیگار مصرف نکنید.همچنین افرادی که مبتلا به سینه های نامتقارن یا کوچک یا سایر بی نظمی ها و نواقص ناشی از هنگام تولد می باشند نیز خواهند توانست از fat injection استفاده نمایند.


در ادامه شرایط کاندیداهای مناسبی که به دلایل مختلف از تزریق چربی استفاده می کنند، آمده است.


اولین و مهمترین قدم برای تبدیل شدن به یک کاندید مناسب این عمل، برخورداری بیمار از سلامت جسمی قبل از شروع درمان خواهد بود.همچنین برای تمامی پزشکان و کارشناسان زیبایی شناسی، اطلاع از هر سابقه خونریزی و سیگار کشیدن مهم خواهد بود. بعلاوه متقاضی انتقال چربی باید چربی کافی برای انتقال چربی را دارا بوده و اهداف درمان باید برای بدن فرد واقع بینانه باشد.


با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده پزشک تعیین خواهد کرد که آیا مراجعه کننده کاندید خوبی برای انجام تزریق خواهد بود و یا خیر؟درک کردن بیمار از اینکه برای کانتور بهتر بدن نیاز به بیشتر از یک جلسه خواهد بود، مهم می باشد همچنین شایان ذکر است که هیچگاه fat injection با ایمپلنت های چربی قابل جایگزینی نخواهد بود زیرا افزایش اندازه و حجم سینه و رشد سینه تنها با انتقال چربی امکان پذیر نخواهد بود.انتقال چربی یک روش همه کاره خواهد بود و کسانی که از خطرات ایمپلنت های پستان نگران اند یا جراحی های شکست خورده داشته اند، خواهند توانست از انتقال چربی استفاده نمایند.

مشاوره رایگان فرم زیر را پرکنید تا از مشاوره تخصصی رایگان پزشکان کلینیک و تخفیفات ما با خبر شوید

آمادگی و مراقبت های قبل از انجام تزریق چربی

آمادگی قبل از انجام تزریق چربی بسیار مهم خواهد بود. پزشک شما قبل از تزریق چربی ممکن است دستورالعمل هایی به شما ارائه کند، به تمام سوالات شما درباره انتقال چربی پاسخ دهد و یک امتحان فیزیکی برای تعیین تناسب اندام شما انجام دهد. در زیر به تعدادی از آمادگی و مراقبت هایی که از جانب پزشک به شما توصیه خواهد شد، آمده است:

1. حداقل ۶ هفته قبل از عمل از سیگار کشیدن برای جلوگیری از ایجاد زخم خودداری نمایید.

2. از مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی و آسپرین، ویتامین ها و رژیم های هومیوپاتی که موجب افزایش خونریزی پس از تزریق چربی می شوند، اجتناب نمایید.

3. صرف نظر از اینکه نوع روش انجام تزریق چربی چیست، هیدراتاسیون قبل و بعد از بازیابی امن بسیار مهم خواهد بود.

4. برای چگونگی بازگشت به خانه و همراه خود برنامه ریزی نمایید که تا ۲۴ ساعت از شما مراقبت نماید زیرا به تنهایی قادر به رانندگی و بازگشت به منزل نخواهید بود.

آمادگی و مراقبت های قبل از انجام تزریق چربی

توجه داشته باشید که اگر چه دوران نقاهت و چگونگی گذراندن آن مهم خواهد بود اما چگونگی آماده شدن برای انتقال چربی نیز در نتیجه نهایی و راحت گذراندن تزریق چربی بی تاثیر نخواهد بود. دستورالعمل های پزشک یکی از مهمترین نکات در شکل گیری هر چه بهتر نتیجه پس از این عمل خواهند بود پس تا حد امکان از دستورات وی سرپیچی نکرده و به آنها عمل نمایید.


کاربردها و دلایل انجام تزریق چربی

همانطور که میدانید پس از گذشت سالیان سال و با کهولت سن، چین و چروک و خطوطی بر صورت نمایان خواهند شد؛ بسیاری از افراد برای از بین رفتن پوست اضافی، پوست صورت خود را خواهند کشید اما کشیدن پوست صورت تنها راه نخواهد بود. تزریق چربی به صورت موجب شادابی و زیبایی هرچه بیشتر پوست خواهد شد زیرا با کهولت سن چربی موجود در پوست از بین رفته و شما با این عمل چربی از دست رفته را باز خواهید گرداند. عده ای نیز از حجم لبها، گونه ها، سینه و باسن خود ناراضی بوده و با انجام مجموعه ای از تمرین ها حجم دلخواه و مورد نظر آنها به دست نخواهد آمد. به همین دلیل به انتقال چربی روی خواهند آورد. عده ای از انتقال چربی برای درمان آرتریت در سنین بالا استفاده خواهند کرد زیرا چربی لازم بین مفاصل پس از گذشت سال ها از بین رفته و نیاز به ترمیم خواهد داشت.

از کاربردهای دیگر تزریق چربی کاشت سینه و برطرف کردن نواقص و بی نظمی های سینه در هنگام تولد خواهد بود. بسیاری از افراد از ظاهر و پوست دست خود ناراضی بوده و به دنبال راهی برای زیبا و جوان سازی پوست خود خواهند بود که به چنین افرادی انتقال چربی پیشنهاد خواهد شد. همچنین انتقال چربی برای افزایش سایز باسن نیز مناسب خواهد بود زیرا بسیاری از افراد از سایز باسن خود به دلایلی مانند نافرم ماندن شلوار در بدن ناراضی بوده و برای برطرف کردن این مشکل از تزریق چربی استفاده خواهند کرد. همانطور که مشخص است تزریق چربی کاربردهای زیادی داشته و هر کس با توجه به نیاز و مشکل خود از آن استفاده خواهد کرد.


دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام تزریق چربی

پس از انجام تزریق چربی حال نوبت به دوران نقاهت ناشی از آن خواهد رسید که باید گذراند. دوران نقاهت موجب بهبودی مرحله به مرحله بوده و شما در هر مرحله شاهد نتایج به دست آمده خواهید بود. بهبودی تقریبی بعد از انتقال چربی به شرح زیر می باشد:

روز اول

در روز اول پس از عمل به همراهی یکی از آشنایان خود به خانه بازگشته و استراحت نمایید. پزشک ممکن است برای ۲۴ ساعت اول برایتان کمپرس سرد یا یخ تجویز نماید. کبودی و تورم ناشی از تزریق چربی در روز اول متوسط خواهد بود.

روز دوم الی سوم

در روز دوم الی سوم ممکن است کمی احساس درد یا لرزش داشته باشید که عادی خواهد بود. همچنین به یاد داشته باشید که در روز دوم تورم و کبودی به حداکثر خود خواهد رسید و پس از آن کم کم از بین خواهد رفت.

روز چهارم

در روز چهارم نوبت رسیدگی به پانسمان ها خواهد رسید. پس از گذشت ۴ روز میتوانید دوش گرفته و به حمام بروید. همچنین برای تمیز کردن زخم ها از پراکسید هیدروژن و سپس پماد آنتی بیوتیک استفاده نمایید تا دچار عفونت نشوید؛ حداقل روزی ۲ الی ۳ بار مراحل ذکر شده را تکرار نمایید.

روز بیست و یکم

بعد از گذشت ۲۱ روز باید به پزشک خود مراجعه کرده تا وی نتایج حاصله را مشاهده کرده و درباره وضعیت و روند درمان تزریق چربی به شما اطلاعاتی دهد.

بعد از گذشت شش ماه

۶ ماه پس از انجام تزریق چربی نتایج ثابت شده و قابل مشاهده خواهند بود. میتوانید از نتایج بدست آمده لذت ببرید.

مراقبت های بعد از انجام تزریق چربی

برای گذراندن دوران پس از انجام تزریق ، از پزشک خود درباره مراقبت های بعد از تزریق چربی حتما سوال بپرسید زیرا بدن شما بعد از انتقال چربی کمی حساس بوده و نیاز به مراقبت و توجه بیشتری خواهد داشت. از مراقبت هایی که ممکن است پزشک شما گوشزد کند موارد زیر را میتوان نام برد:

1. تا دو روز باندهای موجود بر بدن خود را جدا نکنید و نگه دارید.

2. هنگامی که بر بدن خود باند دارید، حمام نکرده تا مرطوب و خیس نشوند.

3. ممکن است کمی ترشح قرمز یا صورتی رنگ از مکان های برش خورده داشته باشید. این امری طبیعی خواهد بود.

4. باندها و پانسمان ها را در صورت مرطوب شدن تعویض نمایید.

5. بعد از گذشت ۲ روز خواهید توانست پانسمان های ناحیه گیرنده را جدا کنید.

6. بخیه ها را خود را نکنید زیرا خودشان خودبخود بعد از گذشت ۱ تا ۲ هفته از بین خواهند رفت.

7. هنگامی که استحمام می کنید، خواهید توانست از صابون و آب استفاده کرده و به صورت مرتب برش های خود را شستشو دهید.

8. اگر پزشک شما برای از بین بردن تورم و کبودی توصیه کرد که لباس های تنگ و فشرده شده بپوشید، از آنها حتما استفاده نمایید همچنین اگر بعد از گذشت ۱ تا ۲ هفته همچنان تورم وجود دارد، میتوان از این لباس ها برای مدت طولانی تری نیز استفاده نمایید.

9. برای دو هفته از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری نمایید. بعد از گذشت این مدت خواهید توانست به صورت معمول به انجام کارهای روزانه خود بپردازید.

10. اگر پس از تزریق چربی درد دارید، خواهید توانست از داروهایی مانند ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده نمایید تا دردها را کاهش دهد. اگر با داروهای ذکر شده درد برطرف نشد، از پزشک خود برای مصرف داروهای ضددرد سوال نمایید تا راهنماییتان کند.

11. بعد از گذشت ۱ تا ۲ هفته برای برنامه ریزی و پیگیری به ملاقات پزشک خود بروید.


نتایج نهایی به دست آمده از انجام انتقال چربی

بعد از تزریق چربی ممکن است نقاطی از بدن شما که در آن نقاط تزریق صورت گرفته است، کمی نرم تر و پرتر شده باشند. حتی ممکن است متوجه بهبود بافت پوست شوید. بقای چربی تزریق شده و طول عمر نتایج به مهارت پزشک متخصص ، چگونگی برداشتن و تصفیه و تزریق مجدد چربی و مکان عمل بستگی خواهد داشت. برای انجام انتقال چربی با موفقیت، به یک پزشک متخصص با مهارت نیاز خواهد بود. یک فرایند به نام پیوند micro fat می باشد، که اگر چه کار فشرده ای است اما بهترین راه برای اطمینان از بالاترین درصد چربی های کشیده شده خواهد بود. وقتی که انتقال چربی با موفقیت انجام می شود، چربی تزریق شده یک منبع خون جدید را از بدن شما ایجاد می کند که تغذیه آن نیاز به بقا خواهد داشت. برای ایمنی، زیبایی و سالم بودن بدن بهتر است که پیگیری کرده و هرگونه سوال در زمینه تزریق چربی برایتان پیش آمد از پزشک خود بپرسید.

نتایج نهایی به دست آماده از انجام تزریق چربی


عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام تزریق چربی

در صورت کم اهمیت جلوه دادن عوارض جانبی هر درمان زیبایی خطر آفرین خواهند شد. خوشبختانه عوارض جانبی ناشی از انتقال چربی نادر بوده و کمتر کسی آنها را تجربه خواهد کرد اما در صورت مشاهده، عوارض جانبی را جدی گرفته و برای درمان هرچه سریعتر آنها عجله نمایید. مواجهه با خطرات و عوارض جانبی تزریق چربی موضوعی مهم در جلسات مشاوره با پزشک انتقال چربی خواهد بود. از عوارض جانبی احتمالی در زمان تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. واکنش نامطلوب بدن به بیهوشی

2. هماتوم یا سرآموم که تجمع خون یا مایع زیر پوست بوده و ممکن است نیاز به کشیدن مایع داشته باشد.

3. عفونت

به یاد داشته باشید که با مشاوره قبل و بعد از تزریق چربی میتوانید از خطرات و عوارض جانبی احتمالی جلوگیری نمایید.


هزینه های ناشی از انجام تزریق چربی

هزینه های ناشی از درمان های زیبایی مانند انتقال چربی، از یک پزشک به پزشک دیگر و از یک منطقه جغرافیایی به منطقه ای دیگر متفاوت خواهد بود؛ همچنین روش انجام تزریق چربی یکی از مهمترین عوامل در هزینه این عمل خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که هزینه تزریق چربی به خود تزریق محدود نبوده و شامل بیهوشی، لباس های مورد نیاز هنگام انتقال چربی، نسخه ها، آزمایش های پزشکی را شامل خواهد شد. شایان ذکر است که بسیاری از افراد در ابتدای انجام انتقال چربی متوجه خواهند شد که بیمه هزینه های ناشی از تزریق چربی را متقبل نخواهد شد زیرا این عمل یک درمان انتخابی و زیبایی خواهد بود و بیمه اینگونه درمان را پوشش نخواهد داد. بسیاری از پزشکان برنامه های تامین مالی برای بیماران خود ترتیب داده تا از نظر مالی به بیماران فشار وارد نشود؛ همچنین توجه داشته باشید که پزشک خود را بر اساس کیفیت، آموزش و تجربه انتخاب نمایید نه هزینه! بسیاری از افراد به دلیل موقعیت مکانی و امکانات کلینیک، هزینه ی بیشتری دریافت خواهند کرد که ملاک خوبی برای انتخاب پزشک نخواهد بود.


آیا نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی است ؟

درباره نتایج نهایی حاصل از تزریق چربی نمیتوان گفت که نتیجه صددرصدی خواهد داد، بطور مثال به هر قسمت از بدن مانند باسن ممکن است نتیجه دائمی داشته و یا نداشته باشد. در واقع نتایج نهایی حاصل از انتقال چربی به این بستگی دارد که آیا چربی های تزریق شده به یک منطقه خاص، خون کافی دریافت می کنند و زنده می باشند و یا خیر؟ ممکن است برخی از پزشکان بگویند که نتایج نهایی حاصل از انتقال چربی ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بقا دارند. با این وجود بیمارانی هستند که می گویند هیچ یک از چربی های تزریق شده آنها زنده نمانده و نتایج دلخواه را دریافت نکرده اند.

آیا نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی است؟

پس بهتر است در هنگام انتخاب پزشک تزریق چربی، از وی بخواهید تا عکس و تصاویری از تزریق های انجام شده پیشین را به شما نشان دهد تا نتایج پزشکان مختلف را مشاهده کرده و با یکدیگر مقایسه نمایید زیرا دریافت خون چربی های تزریق شده و مکان مناسب انتقال چربی به مهارت پزشک بستگی خواهد داشت.

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958