تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی به زیر چشم و تاثیر آن بر چهره

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از بی خوابی یا بیماری کمی زیر چشمتان گودی ایجاد شود؛ این گودی موقتی بوده و از بین خواهد رفت اما بسیاری از افراد با افزایش سن دچار گودی زیر چشم به صورت دائم خواهند شد.؛ تزریق چربی fat injection به کمک این افراد خواهد آمد. به طور کلی تزریق چربی به صورت و یا زیر چشم موجب از بین رفتن و اصلاح نواقص و افزایش حجم در نقاطی از صورت توسط مواد غیر آلرژی زا خواهد شد. با تزریق چربی به صورت و زیر چشم زیبایی و جوانی به چهره شما باز خواهد گشت اما این روش نیز در کنار تمام مزایایی که دارد، شامل معایب و خطراتی نیز خواهد شد.


تزریق چربی به زیر چشم چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به زیر چشم که انتقال چربی نیز نامیده می شود، یکی از تزریقات زیبایی رایج در بین افرادی می باشد که از گودی زیر چشم خود رنج برده و به دنبال راهی برای خلاصی از این گودی می باشند. در تزریق چربی پزشک چربی های اضافی از مناطق دیگری از بدن بیمار مانند شکم و ران ها خارج کرده و به نقاط مدنظر که دارای حجم کمی می باشند مانند دست، پا، سینه، باسن و صورت، تزریق خواهد کرد.

تزریق چربی


برای انتقال چربی ابتدا مقدار چربی لازم از مناطق اهدا کننده خارج شده و پس از تمیز و تصفیه شدن به محل مورد نظر انتقال داده خواهد شد. در واقع می توان تزریق چربی را به 3 مرحله تقسیم کرد:

1. برداشتن چربی

2. تصفیه چربی خارج شده

3. انتقال چربی


در مرحله اول پزشک متخصص یک سایت برای برداشتن چربی از آن ناحیه انتخاب کرده و به آن ناحیه بی حسی موضعی اعمال خواهد کرد؛ سپس توسط یک کانول متصل به سرنگ استریل شده، به دقت استخراج چربی انجام خواهد شد.


در مرحله دوم، زمانی که استخراج چربی به حد نصاب رسید، پزشک شما چربی ها را برا انتقال چربی پردازش خواهد کرد. تصفیه چری استخراج شده ممکن است به یک سانتریفیوژ برای چرخش چربی و یا تصفیه به دلیل حذف ناخالصی های قبل از تزریق چربی نیاز داشته باشد.


و در مرحله آخر هنگامی که چربی ها برای تزریق آماده و تصفیه شدند، پزشک طی چندین مرحله داخل و خارج کردن سرنگ در پوست، تمامی چربی را منتقل خواهد کرد.


لازم به ذکر است که انتقال چربی تحت بی حسی موضعی انجام شده و جزء روش های غیر تهاجمی خواهد بود و محل گیرنده چربی قبل از تزریق چربی با یک ضد عفونی کننده مالش داده خواهد شد. بیشتر افرادی که متقاضی انجام تزریق چربی به زیر چشم می باشند، مردان و زنانی هستند که بیشتر از 30 سال سن داشته و دچار گودی زیر چشم شده اند.


تزریق چربی زیر چشم چه فوایدی خواهد داشت؟

تزریق چربی یکی از درمان های زیبایی می باشد که به دلایلی مانند امنیت بالا و ماندگاری طولانی مدت از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. بدن بسیاری از افراد در مقابل درمان های زیبایی از خود واکنش و حساسیت هایی نشان خواهد داد که انجام آن درمان را برای بیمار و پزشک مشکل خواهد کرد و متقاضی آن درمان زیبایی به نتیجه دلخواه دست نخواهد یافت؛ اما در تزریق چربی به دلیل اینکه از چربی های بدن خود فرد استفاده خواهد شد، بدن هیچ گونه علائم آلرژیک از خود نشان نخواهد داد. بسیاری از افراد تزریق کلاژن انجام خواهند داد که قبل از تزریق کلاژن باید آزمایشی مبتنی بروز علائم آلرژیک پس از انتقال کلاژن انجام داده شود و برای نتیجه آن منتظر بمانند، اما افرادی که تزریق چربی انجام میدهند، هیچ گونه نگرانی از جانب بروز عوارض جانبی و آلرژیک نخواهند داشت.


از دیگر فواید و دلایل محبوبیت انتقال چربی در مقایسه با سایر درمان های زیبایی می توان به مدت زمان مشاهده نتایج و ماندگاری آن اشاره کرد. در تزریق چربی حدود 65 درصد از چربی منتقل شده به بدن بازگردانده خواهد شد و 35 درصد باقیمانده در بدن طی چند سال باقی خواهد ماند. بسیاری از افراد برای اینکه تزریق چربی آثار خود را از دست ندهد، هر چند ماه به چند ماه مجددا انتقال چربی را انجام خواهند داد. همچنین بسیاری از افراد قادر خواهند بود پس از تزریق چربی از روش های درمانی دیگر نظیر بوتاکس نیز انجام دهند تا شاهد نتایج بهتری گردند؛ انتقال چربی نسبت به بوتاکس و سایر درمان ها واکنشی نشان نخواهد داد.


دوران نقاهت و بهبودی تزریق چربی زیر چشم

اگرچه که تزریق چربی به زیر چشم روشی آسان و کمتر خواهد بود اما شامل دوران نقاهت و بهبودی مخصوص به خود می باشد. حتما از پزشک خود بپرسید که تا چه زمانی باید استراحت کرده و چه زمانی قادر خواهید بود که کارهای روزانه خود را انجام دهید. همچنین از طریق پرسش از وی اطلاعاتی درباره موارد زیر به دست آورید.

1. تخلیه چربی تزریق شده

2. علائم عادی که تجربه خواهید کرد

3. هر نشانه از وجود و بروز عوارض جانبی

تزریق چربی صورت


پزشک شما حتما درباره نحوه مراقبت و نگهداری از سایت اهدا کننده چربی اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهد داد.


در اینجا درباره برخی از روش هایی که منجر به بازیابی عمومی پس از تزریق چربی آورده شده است:

1. تورم و کبودی پس از انتقال چربی در هفته اول پس از تزریق چربی امری کاملا عادی بوده و نیاز به نگرانی نخواهد داشت.

2. در هفته دوم، کبودی ناشی از انتقال چربی از بین خواهد رفت اما هنوز علائمی از تورم در زیر چشم وجود خواهد داشت.

3. در اکثر موارد بین روز های هفتم تا دهم بهبودی بیشتر خواهد شد اما بهتر است که وارد عموم نشده و در خانه بمانید و استراحت نمایید. بیشتر افرادی که وقت لازم برای استراحت را دارند و دو هفته استراحت می نمایند، خیلی بهتر شروع به کار و فعالیت های خود خواهند کرد.

4. در هفته سوم که نشانه و علائم کمی از تزریق چربی به جا مانده است، خواهید توانست از لوازم آرایشی برای از بین بردن و محو کردن کبودی های باقیمانده استفاده نمایید.


پزشک شما درباره داروهای خوراکی و همچنین پماد و آنتی بیوتیک که موجب جلوگیری از عفونت خواهد شد، دستورالعمل هایی ارائه خواهد داد. سعی کنید در دو روز اول پس از تزریق چربی به زیر چشم از انجام فعالیت هایی که موجب افزایش کبودی زیر چشم شما می شوند، خودداری نمایید. برای بهتر توزیع شدن چربی، به پشت بخوابید؛ همچنین توصیه می شود که از لمس منطقه تحت درمان پس از تزریق چربی پرهیز نمایید. شنا کردن، آرایش کردن، انجام ورزش های سنگین و نوشیدن نوشیدنی های گرم دوره بهبودی و نقاهت ناشی از انتقال چربی را طولانی تر خواهند کرد.


به دستورالعمل های پزشک خود عمل کرده تا هرچه سریعتر بهبود یابید.


عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق چربی

همانند هر درمان زیبایی، تزریق چربی به زیر چشم نیز شامل عوارض جانبی خواهد بود. یکی از عوارض جانبی که بین تمامی بیماران پس از تزریق مشترک است، تورم و کبودی خواهد بود؛ این تورم و کبودی ممکن است تا دو هفته باقی مانده و پس از آن از بین رود. ممکن است عوارضی مانند نامتقارن بودن چربی تزریق شده نیز داشته باشید که با توجه به تجربه و مهارت پزشک احتمال آن بسیار کم است.


اما از شایع ترین عوارض جانبی ناشی از تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. واکنش نامطلوب به بی حسی

2. عفونت

3. هماتوم یا تجمع خون در زیر پوست که ممکن است نیاز به خارج کردن آنها باشد.

4. تغییراتی در احساس افراد

5. زخم

6. واکنش آلرژیک به تزریق چربی

7. آسیب رسیدن به ساختارهای زیر پوست

8. نتایج ناگهانی


همچنین توجه داشته باشید که انتخاب پزشک متخصص و کاردان تا حد زیادی بروز عوارض جانبی تزریق چربی را به حداقل میرساند. به دستورات و توصیه های پزشکی که انتقال چربی را برای شما انجام می دهد عمل کرده تا دچار عوارض جانبی نگردید.


آیا تزریق چربی به زیر چشم دائمی است؟

درباره ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی باید گفت که نتایج آن برای افرادی که چندین بار در سال به ترمیم انتقال چربی می پردارند، طولانی تر خواهد بود. اما نمی توان ادعا کرد که تزریق چربی نوعی درمان زیبایی دائم برای از بین بردن گودی زیر چشم است زیرا افزایش سن همواره وجود داشته و از بین نخواهد رفت؛ اما بیشتر کسانی که تزریق چربی انجام داده اند از 18 ماه تا 3 سال شاهد ماندگاری آثار آن بوده اند. انتقال چربی به سطح پیشرفته ای از تکنیک و درک اینکه از چه چربی استفاده شود، چه مقدار انتقال چربی صورت پذیرد، چگونگی انتقال و جایگذاری چربی ها زیر پلک بیماران نیازمند خواهد بود.

تزریق چربی زیر چشم


با در نظر گرفتن تمامی نکات ذکر شده از جانب پزشک متخصص که منتخب شما می باشد، می توان تا حد زیادی ماندگاری آثار تزریق چربی را بالا برد.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958