کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین روش های کاشت و ترمیم مو است.کاشت مو امروزه بسیار متوجه افراد مختلف بخصوص جوانان قرار گرفته است؛ بسیاری از افراد امروزه به دلیل حجم بالایی از استرس با ریزش مو مواجه می شوند. بعد از اینکه ریزش موها به اتمام رسید، مشاهده خواهید کرد که دیگر موهای پرپشت و زیبای خود را از دست داده اید.


بنابراین با ما همراه باشید تا شما را با روش پیوند موی SUT آشنا کنیم.


پیوند مو به روش SUT چیست و چگونه انجام می شود؟

پیوند مو به روش SUT روشی مدرن است. این روش از کاشت و ترمیم مو یکی از روش های کاشت مو از طریق میکرو پیوند است. کاشت مو به این روش مشابه کاشت مو طبیعی به روش FUE است. در این روش هیچگونه جراحی وجود ندارد؛ در واقع به جای پیوند فولیکول ها، استخراج فولیکول ها انجام می شود. این روش از کاشت مو کاملا بدون استفاده از تیغ جراحی انجام می شود.

کاشت مو به روش SUT


در این روش از کاشت مو فولیکول های مو بدون اینکه جراحی انجام شود به درون محل پیوند مو منتقل می شوند. در این روش، متخصصان کاشت مو بدون اینکه از تیغ جراحی استفاده کنند، فقط فولیکول های مو را به کمک ابزار و تکنیک مخصوص جدا کرده و به محل گیرنده مو منتقل می کنند. کاشت مو طبیعی به این روش باعث می شود که احتمال گیرایی کاشت و ترمیم مو بسیار بالا برود، چون فولیکول های مو به تنهایی و بدون بافت مو گرفته می شوند.


شما می توانید تقریبا مطمئن باشید که موهای جدید در محل پیوند مو به خوبی رشد خواهند کرد. در سایر روش های کاشت مو طبیعی فولیکول ها به همراه بافتی از پوست پشت سر برداشته می شوند، به همین دلیل ممکن است بافتی که برداشته شده حاوی فولیکول های کمی باشد. اما در پیوند مو به روش SUT خود فولیکول ها به محل گیرنده منتقل می شوند؛ بنابراین در این روش تمام فولیکول هایی که به محل کاشت و ترمیم مو منتقل می شوند رشد کرده و شما موهای پرپشت تری را نسبت به برخی دیگر از روش های کاشت مو طبیعی شاهد خواهید بود. همچنین در این روش از کاشت مو هیچ گونه ردی از جای زخم در پشت سر که فولیکول ها از آنجا گرفته شده است باقی نخواهد ماند.


مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT

بعد از کاشت مو به روش SUT لازم است که برخی نکات را رعایت کنید؛ البته بهتر است بدانید که این روش نسبت به روش های جراحی به مراقبت کمتری نیاز دارد. با این حال لازم است که حداقل تا 10 روز بعد از کاشت مو به این روش از انجام برخی از ورزش های سنگین خودداری کنید.


همچنین به این دلیل که در این روش از پیوند مو جراحی صورت نمی گیرد فولیکول ها به شکل ضعیف تری به محل کاشت مو متصل شده اند؛ بنابراین نیاز است که شما بعد از کاشت مو به این روش با موهای خود با ملایمت بسیار بیشتری رفتار کنید.

کاشت مو SUT


موهای جدیدی که بعد از کاشت مو طبیعی به روش SUT رشد می کنند بسیار شکننده بوده و به مراقبت های ویژه ای نیاز دارند. جهت اینکه نکات بیشتری راجع به مراقبت های بعد از کاشت و ترمیم مو بدانید لازم است که با کلینیک و پزشک متخصص پیوند مو در تماس بوده و از آنها مشورت بگیرید. ممکن است پزشک متخصص از شما بخواهد انجام تزریقات به خصوص تزریقاتی مثل مزوتراپی بعد از پیوند مو به روش SUT انجام دهید. بنابراین حتما در مورد مراقبت های بعد از کاشت مو طبیعی از پزشک خود مشورت بگیرید.


عوارض جانبی و خطرات پیوند مو به روش SUT

کاشت مو به هر روشی که باشد دارای برخی عوارض جانبی احتمالی می باشد، بنابراین ممکن است که پیوند مو به روش SUT نیز عوارضی را به دنبال داشته باشد. اما شما با رعایت برخی نکات می توانید این عوارض را به حداقل و حتی به صفر برسانید. یکی از مهم ترین نکاتی که جهت به حداقل رساندن عوارض کاشت مو طبیعی باید مورد توجه قرار دهید، انتخاب کلینیک مناسب است. کلینیکی که شما برای کاشت مو انتخاب می کنید، باید یک کلینیک کاملا پیشرفته باشد، کلینیک کاشت مو طبیعی باید مجهز به ابزار به روز بوده و همچنین تیم پزشکی بسیار متخصصی را داشته باشد. لازم است که تیم پزشکی حتما تخصص پیوند مو را داشته باشند.


یکی دیگر از نکاتی که به کاهش عوارض ناشی از کاشت و ترمیم مو کمک می کند، انتخاب روش مناسب پیوند مو است. این عمل به دلیل اینکه بدون جراحی و درد و خونریزی انجام می شود، حداقل عوارض را به جای می گذارد. همچنین در پیوند مو به روش SUT جای هیچگونه زخم روی پوست سر باقی نمی ماند، با این وجود لازم است که حتما از پزشک متخصص پیوند مو راجع به عوارض کاشت مو سوال کنید.


هزینه های کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT یکی از جدید ترین روش های کاشت مو است، بنابراین متخصصان در این روش از کاشت مو از ابزارهای جدیدی استفاده می کنند. این ابزارهای جدید هزینه های بسیار بیشتری نسبت به سایر روش ها به خود اختصاص می دهند. همچنین در این روش از کاشت مو، به دلیل اینکه از دقت بالایی برخوردار است، نیاز به یک تیم پزشکی حداقل 6 نفره دارد که بتواند کاشت و ترمیم مو به این روش را به خوبی انجام دهند. بنابراین هزینه کاشت مو به روش SUT نسبت به سایر روش های پیوند مو که با جراحی همراه هستند بیشتر می باشد. اما بهتر است بدانید مزیت هایی که این روش از کاشت مو طبیعی دارد بسیار بیشتر از هزینه ای است که جهت کاشت مو به این روش می پردازید. شما با این روش از کاشت و ترمیم مو مطمئن خواهید شد که موهای جدید و پرپشتی را به دشت خواهید آورد.


مناسب ترین کاندید برای کاشت مو به روش SUT

همه ی افرادی که با مشکل ریزش مو و کم پشتی موها درگیر هستند می توانند این روش از کاشت و ترمیم مو را انتخاب کنند.


تمام افرادی که نمی خواهند کاشت و ترمیم مو آنها با درد و خونریزی همراه باشد، می توانند کاشت مو طبیعی به روش SUT را انتخاب کنند. با این وجود از آنجا که پیوند مو به این روش ردی از جای زخم به جای نمی گذارد، بیشتر مناسب افرادی است که قصد دارند موهای خود را کوتاه نگه دارند. افرادی که بیشتر مواقع موهای خود را کوتاه نگه می دارند، دوست ندارند که بعد از کاشت مو طبیعی جای زخم روی پوست سر آنها پیدا باشد، بنابراین این افراد می توانند با خیال راحت، این عمل را به عنوان بهترین گزینه برای کاشت مو انتخاب کنند.

کاشت مو


همچنین افرادی که می خواهند موهای خیلی حجیم و با تراکم بالا داشته باشند، می توانند این روش از کاشت و ترمیم مو را انتخاب کنند؛ زیرا در این روش فولیکول های با تلفات بسیار کمتری نسبت به سایر روش های پیوند مو به محل گیرنده پیوند مو منتقل می شوند.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958