آیا می توان با استفاده از بانک موی دیگران مو کاشت؟

پزشکی مدرن امکان پیوند قلب، ریه ها، کلیه ها، کبد، لوزالمعده، رود، قرنیه و سایر اندام ها را از یک شخص به شخص دیگر فراهم کرده است. بنابراین آیا مانند این موارد می توانیم با استفاده از بانک موی دیگران عمل کاشت مو انجام دهیم؟ این کار از نظر تئوری امکان پذیر می باشد، اما در واقع نمی توان این عمل را انجام داد. زیرا اگر DNA دو نفر دقیقاً با هم مطابقت نداشته باشند سیستم ایمنی بدن پیوندها را پس از کاشت رد می کند و موهای کاشته شده زنده نمی مانند.


در حال حاضر پیوند مو فقط با برداشتن موهای مقاوم به دی هیدروتستوسترون (DHT) از پشت پوست سر و سپس کاشت آنها در مناطق طاس قابل انجام است. همچنین می توان عمل کاشت مو با بانک موی دیگری را در دوقلوهای همسان که دارای ترکیب ژنتیکی یکسان هستند انجام داد. علاوه بر این از آنجا که ریزش مو ژنتیکی می باشد، بعید به نظر می رسد که یکی از دوقلو های یکسان دارای موی پرپشت باشد اما دیگری نه.


به طور کلی پزشکان بر این باورند که کاشت مو با استفاده از بانک موی دیگری امکان پذیر نیست زیرا بدن موهای کاشته شده را به عنوان مهاجم خارجی تلقی کرده و آن را از بین می برد مگر اینکه فرد داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن استفاده کند. اما خطر مصرف این داروها بسیار زیاد می باشد و نمی توان آنها را تجویز کرد مگر اینکه دلیل پزشکی قابل قبولی برای مصرف آنها وجود داشته باشد که در نتیجه فرد به داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن نیاز دارد.


این داروها پاسخ ایمنی بدن بیماران به بافت خارجی را تضعیف کرده و امکان رد عضو را از بین می برند. داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن مادام العمر و بسیار خطرناک هستند و باعث سرطان می شوند. مصرف این داروها برای بیمارانی که برای زنده ماندن به قلب یا کبد نیاز دارند خوب است اما بیمارانی که مشکل زیبایی مانند ریزش مو دارند نه. دانشمندان در حال حاضر در حال تحقیق در مورد روش های کاشت مو از یک شخص به شخص دیگر بدون امکان رد آن هستند.

کاشت مو با بانک موی ضعیف


اگر موهای اهدا کننده کافی نداشته باشید چه کاری باید انجام دهید ؟

اگر قبلاً چندین بار کاشت مو انجام داده اید و فکر نمی کنید بانک موی کافی برای کاشت داشته باشید می توانید با دکتر خود مشورت کنید. برای اینکه تشخیص دهید هنوز کاندید ایده آلی برای کاشت مو هستید یا خیر، باید با یک به متخصص کاشت مو مراجعه کرده و تحت عمل فولیسکوپی folliscopy قبل از عمل قرار بگیرید.


اکثر بیمارانی که در گذشته عمل کاشت مو انجام داده اند دارای بانک موی مناسب برای عمل مجدد کاشت مو هستند. به طور متوسط ​​بیمار دارای حدود 16000 گرافت مو در پشت سر خود می باشد و بیشترین میزان گرافتی در یک جلسه کاشت مو برداشت می شود 3000 تا است که شامل 6000 تا 9000 تار مو می باشد. این بدان معناست که فرد متقاضی کاشت می تواند حداکثر 3 بار دیگر کاشت مو انجام دهد.


اگر در گذشته چندین مورد کاشت مو انجام داده اید و هنوز می خواهید موهای پر پشت تری داشته باشید، ممکن است پزشک از موهای بدنتان برای کاشت مو استفاده کند. مسئله استفاده از موهای بدن این است که به طور معمول به اندازه موهای سر رشد نمی کنند. به همین دلیل موهای بدن به طور معمول بین موهای سر کاشته می شوند تا تراکم فولیکول مو افزایش یابد و موهای شما پر و سالم به نظر برسند.


همانطور که گفته شد در کاشت مو به روش سنتی از موهای خود بیماران که از پشت و کناره های پوست سر برداشته می شود برای کاشت استفاده می شود. اگر موهای فرد متقاضی برای کاشت مو کافی نباشد یا بانک موی ضعیفی داشته باشد، میزان پوشش دهی منطقه گیرنده محدود می شود. بر اساس مطالعه ای که اخیرا در کره جنوبی انجام شده است می توان از موهای فرد دیگر یا بانک موی دیگران برای کاشت مو استفاده کرده و آنها را به پوست سر فرد پیوند زد.


این تحقیق انجام شده نشان می دهد که کاشت مو با استفاده از بانک موی شخص دیگر امکان پذیر می باشد. بدین طریق تعداد افرادی که می توانند کاشت مو انجام دهند افزایش می یابد. کاشت مو تحت تاثیر ژنتیک است زیرا یکی از شرایط لازم برای کاشت مو داشتن بانک موی سالم می باشد. اما نتایج این مطالعات هنوز در حد آزمایشگاهی و روی حیوانات به اثبات رسیده است.


مرکز زیبایی تهران بیوتی با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه خدمات زیبایی و کاشت مو آماده ارائه انواع خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha