کاشت مو با بانک موی افراد دیگر

احتمالاً در مورد روش های مختلف کاشت مو مانند SUT ،  FUT ، FUE ، MicroFIT ، BHT شنیده اید. این روش ها برای بازگرداندن موهای از دست رفته در زنان و مردان استفاده می شود و تاکنون میلیون ها نفر از این روش ها برای ترمیم موهای از دست رفته خود استفاده کرده اند. در روش های مختلف کاشت مو رشته های مو را از قسمت های دیگر سر که بانک موی خوبی داشته و دارای ریزش مو بسیار کم می باشند یا اصلا ریزش مو ندارند برداشته و در ناحیه ی گیرنده یا دارای ریزش مو و طاس می کارند.


بانک مو چیست ؟

بانک مو منطقه ای در پوست بدن است که دارای موهای قوی در برابر ریزش مو می باشد. هنگام استخراج فولیکول های مو از این ناحیه، آنها را با دستگاه های مخصوص جدا کرده و با احتیاط در قسمت های طاس سر پیوند می زنند. معمولا بانک مو را از پشت سر یا نواحی اطراف گوش انتخاب می کنند زیرا فولیکول های مو در این ناحیه دارای مقاومت بسیار بیشتری بوده و به دلایل هورمونی ریزش مو بسیار کمی دارد. بنابراین در صورتی که فرد بانک موی ضعیفی داشته باشد آیا می تواند با استفاده از بانک موی دیگران کاشت مو انجام دهد؟


آیا کاشت مو با استفاده از بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟

در دنیای امروزه و با پیشرفت علم، پیوند عضو از فردی به فرد دیگر به منظور حفظ سلامتی و نجات جان انسان ها امکان پذیر می باشد. معمولا برای افرادی که از ریزش مو و طاسی رنج می برند و بانک موی ضعیفی دارند این سوال پیش می یاید که آیا با استفاده از بانک موی دیگران می توان عمل کاشت مو انجام داد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.


کاشت مو با بانک موی افراد دیگر: روشی خطرناک و غیرضروری

همانطور که می دانید هنگام پیوند عضو، سیستم ایمنی بدن بیمار عضو پیوند شده را به عنوان عامل خارجی تلقی کرده آن را پس می زند. در نتیجه پزشکان به منظور پیشگیری از این عمل مجبور به تجویز داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی می شوند. علاوه بر این پیوند عضو خطر عفونت و سایر بیماری ها را افزایش می دهد. بنابراین اگرچه عمل کاشت مو با استفاده از بانک موی فرد دیگری از نظر فنی امکان پذیر است، اما در عمل این کار هرگز انجام نمی شود زیرا خطرات و عوارض بسیار زیادی دارد.

کاشت مو با بانک موی افراد دیگر


حتی اگر بانک موی فرد متقاضی بسیار ضعیف باشد، یا فرد اهدا کننده مو نیز از اعضای خانواده او باشد، این عمل انجام نمی شود. بنابراین باید از موهای خود فرد برای عمل کاشت مو استفاده شود (معمولاً از مناطقی که کمتر تحت تأثیر طاسی قرار گرفته اند مانند پشت سر و اطراف گوش به این منظور استفاده می شود).


این مناطق به دو دلیل برای کاشت مو مناسب هستند: 1- دارای تراکم مو زیادی هستند و بنابراین برداشت صدها یا حتی هزاران فولیکول از آنها اثر چندانی بر روی تراکم مو در این قسمت نخواهد گذاشت. 2- فولیکول های مو واقع در این مناطق در برابر هورمون DHT که باعث طاسی الگوی مردانه می شود مقاوم هستند. به عبارت دیگر: کاشت مو با استفاده از موهای این مناطق دارای ماندگاری بالا خواهد بود.


افراد دارای بانک موی ضعیف برای کاشت مو باید چیکار انجام دهند ؟

معمولا افرادی که طاسی بسیار پیشرفته یا آلوپسی دارند دارای بانک موی ضعیف می باشند. هنگام کاشت مو به هزاران فولیکول برای عمل کاشت مو نیاز است و تعداد فولیکول های موجود در اطراف گوش یا پشت سر در این افراد ممکن است کافی نباشد.


در چنین مواردی از بانک موی دیگران برای کاشت مو استفاده نمی شود. اما می توان از مناطق اهدا کننده دیگر مو در بدن خود بیمار استفاده کرد، موهای ریش برای این کار بهترین گزینه هستند. با این حال استفاده از موهای مناطق دیگر بدن برای کاشت مو فقط در موارد خاص توصیه می شود. زیرا موهای بدن دارای ویژگی های بسیار متفاوتی با سر بوده و احتمال دارد نتایج کاشت مو غیر طبیعی به نظر برسد.


در صورتی که فرد متقاضی برای کاشت مو بانک موی کافی در سر یا بدن نداشته باشد یا به دلیل شرایط دیگر برای کاشت مو مناسب نباشد راه حل چیست؟ می توان از روش های درمانی متفاوت که می توانند به زیبایی فرد کمک کنند مانند میکروپیگمنتیشن پوست سر استفاده کرد. در این روش رنگدانه های طبیعی ضد حساسیت در عمق مشخصی از پوست با کمترین آسیب کاشت می شوند.


روش دیگر کاشت موی مصنوعی می باشد. با این حال این روش نیز توصیه نمی شود زیرا امکان رد آن وجود داشته و دارای نتایج غیر طبیعی می باشد. در مواردی که آلوپسی خیلی پیشرفته نیست می توان از روش Platelet Rich Plasma (PRP) استفاده کرد.


به طور خلاصه اگرچه نمی توان از بانک موی دیگران برای کاشت مو استفاده کرد اما این کار نیز ضرورتی نخواهد داشت. به علاوه یک متخصص خوب می تواند از روش های مختلفی برای رفع مشکل طاسی یا ریزش مو استفاده کند. مرکز زیبایی تهران بیوتی با بهره گیری از متخصصین مو وپیشرفته ترین امکانات آماده ارائه خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha