کاشت مو در ناحیه ورتکس

آشنایی با ناحیه ورتکس

عمل زیبایی کاشت مو hair Transplant یکی از نوین ترین روش هایی است که امروزه به عنوان راه حلی موفقیت آمیز و دائمی به منظور رفع کم پشتی مو یا رفع طاسی مورد استفاده قرار میگیرد. نواحی که در آن پیوند مو انجام می شود، نواحی متفاوتی هستند، هر کدام از این نواحی شرایط منحصر به فرد خود را دارا بود و پزشک با توجه به ناحیه مورد نظر کاشت را انجام می دهد. یکی از مهم ترین نواحی که غالبا ریزش مو از این ناحیه شروع می شود ناحیه ورتکس سر است.


علاوه بر این مساله عمل زیبایی کاشت مو در این ناحیه یکی از چالش برانگیزترین انواع پیوند مو به شما می رود.


آیا می توان در ناحیه ورتکس سر کاشت مو انجام داد؟

در پاسخ به این سوال که آیا میتوان در ناحیه ورتکس سر عمل زیبایی کاشت مو را انجام داد می توان گفت که هیچ محدودیتی در رابطه با کاشت مو در ناحیه ورتکس سر وجود ندارد؛ اما برای پیوند مو در این ناحیه از سر معمولا از راه های متفاوتی استفاده می شود که این راه ها بر اساس نظر پزشک معالج شما و شرایط مو ها و غیره تعیین می شود. تعداد موهایی که به جهت عمل زیبایی پیوند مو در ناحیه ورتکس در نظر گرفته می شود نسبت به سایر نقاط سر بیشتر بوده و بر اثر نظر پزشک با توجه به شرایط شما مشخص می شود.

کاشت مو


یکی از مهم ترین چالش هایی که سبب ایجاد این سوال می شود که آیا در این ناحیه می توان کاشت مو را انجام داد یا خیر این مساله است که موهای این قسمت خواب های متفاوتی داشته و در چند جهت قرار دارند. به همین جهت پیوند مو در این قسمت به سادگی پیوند مو در قسمت جلوی سر نیست و نیاز به تخصص و مهارت ویژه ای دارد که پس از کاشت شما ظاهری کاملا طبیعی را داشته باشید. در پیوند مو در ناحیه ورتکس سر مهارت پزشک باید در حد بالایی قرار گرفته باشد، زیرا برای ایجاد سوراخ های که پیوند مو در آن ها قرار است انجام شود باید تخصص و تجربه کافی وجود داشته باشد تا به جهت طبیعی بودن این سوراخ ها در جهت های متفاوت ایجاد شوند. در نهایت پس از عمل زیبایی کاشت موهای کاشته شده در ورتکس سر باید در تمامی جهات پراکنده باشند تا کاشت مو شما کاملا طبیعی به نظر برسد.


شرایط لازم جهت کاشت مو در ناحیه ورتکس

ابتدا باید به این نکته توجه کنید که گاها نیاز به پیوند مو در قسمت ورتکس سر وجود ندارد و موهایی کم پشت در این ناحیه فعال هستند که با تقویت این موها قادر خواهید بود تا مشکل موهای خود را بدون کاشت مو انجام دهید. دومین مساله در رابطه با عمل زیبایی پیوند مو در ناحیه ورتکس این است که گاها پیوند مو در اطراف این ناحیه و رشد موهای کاشته شده می تواند این ناحیه را تا حد زیادی پوشش دهد و شما نیاز به کاشت مو در این ناحیه نخواهید داشت. همانطور که میدانید یکی از سخت ترین مراحل در عمل زیبایی کاشت مو، طراحی چگونگی کاشت است. این مرحله در رابطه با پیوند مو در ناحیه ورتکس نیازمند مهارت و تجربه بالای پزشک است زیرا پیوند مو در ناحیه ورتکس باید بر اساس اصول زیباشناسی صورت پذیرد تا موهایی متراکم و طبیعی ایجاد شود.


شرایط خاصی به جهت پیوند مو در ناحیه ورتکس سر وجود ندارد، در این ناحیه از روش های متفاوتی استفاده می شود؛ یکی از این روش ها، روش FUT است. علاوه بر روش های تکی گاها برای این ناحیه از روش های ترکیبی از جمله FUT به همراه FUE استفاده می شود؛ در واقع این دو الگو متفاوت کاشت مو در این ناحیه را کمی مشکل کرده است. در زمان انجام کاشت در ناحیه ورتکس شکاف ها در زاویه های مناسبی ایجاد می شود و از موهای به خصوصی که دارای زاویه درستی باشند برای پیوند مو استفاده می شود تا در نهایت کاشتی انجام شود که با چهره فرد مطابقت داشته باشد و حالت طبیعی بودن را از موهای فرد نگیرد.


خطرات و عوارض جانبی کاشت مو در ناحیه ورتکس

خطرات و عوارض جانبی در هر نوعی از عمل زیبایی کاشت مو وجود دارد اما مهم ترین خطر یا عوارضی که می توان برای پیوند مو در ناحیه ورتکس ذکر نمود، عدم طبیعی بودن ظاهر موهای کاشته شده به علت تخصصی بودن کاشت در این ناحیه است. اگر که شما پزشک حاذق و معتبری را که در رابطه با کاشت مو در ورتکس تخصص کافی دارد را به جهت پیوند مو خود انتخاب نمایید قطعا هیچ خطر یا عارضه ای شما را تهدید نمی نماید. در واقع عوارض و خطرات در صورت انتخاب کلینیک زیبایی مناسب با رعایت اصول بهداشتی و انتخاب پزشکی متخصص و با تجربه و در نهایت رعایت تمام توصیه هایی که پزشک پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو به شما می نماید، قابل کنترل است.

عوارض کاشت مو


مراقبت های بعد از پیوند مو در ورتکس جهت جلوگیری از بروز مشکل

زمانی که شما تصمیم به کاشت مو در قسمت ورتکس سر خود می گیرید این سوال پیش می آید که چه مراقبت هایی بعد از کاشت مو در ناحیه ورتکس مورد نیاز است. آیا نکات خاصی را باید پس از انجام کاشت مو در ناحیه ورتکس انجام دهید یا خیر؟


به صورت کلی تمامی مواردی که در رابطه با مراقبت های کاشت مو در سایر نواحی وجود دارد در رابطه با کاشت مو در ناحیه ورتکس نیز وجود دارد. تنها چند نکته است که در رابطه با پیوند مو در قسمت ورتکس باید به آن ها توجه کنید. در ابتدا نکات کلی در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت مو را بررسی کرده و سپس به نکات تخصصی مراقبتی این عمل خواهیم پرداخت.

پیوند مو


نکات عمومی مراقبتی پس از عمل زیبایی کاشت مو :

1. برای کاهش التهاب می توانید از کیسه یخ استفاده نمایید.

2. حتما داروهایی که پزشک به جهت بهبود تجویز می کند را استفاده نمایید.

3. تا جای ممکن در مکان هایی مانند سونا و غیره حضور نداشته باشید.

4. از آرام بخش ها و مسکن هایی که پزشک شما تجویز کرده است استفاده نمایید.

5. 3 تا 5 روز را به استراحت اختصاص دهید تا روند درمانی شما تسریع یابد.

6. در هنگام خواب سعی کنید قسمت هایی که در آن کاشت مو انجام شده با بالش تماس پیدا نکند.

7. تا زمانی که پزشک اعلام کرده از شستشو موهایتان خودداری نمایید.

8. در مکانی گرم قرار نگیرید که موجب عرق کردن بشود.

9. تا جای ممکن از کلاه یا روسری در روزهای اولیه کاشت مو استفاده نکنید.

10. قرار گرفتن در معرض تابش خورشید می تواند سبب آسیب دیدگی به فولیکول ها شود.


نکات تخصصی برای مراقبت های کاشت مو در ناحیه ورتکس:

به دلیل آنکه قسمت ورتکس می تواند با بالش شما تماس پیدا ننماید باید حتما به گونه ای بخوابید که هیچ تماسی بین ناحیه پیوند شده و بالش ایجاد نشود.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha