آیا می توان در زمان شیوع کرونا کاشت مو انجام داد ؟

کاشت مو یک روش جراحی است که در طی آن مو از ناحیه ای از سر یا بدن (منطقه دهنده) که دارای مو های سالم می باشد برداشته شده و در قسمت های از پوست سر که مو دارای رشد کمی است یا رشد ندارد (منطقه گیرنده) کاشته می شود. کاشت مو معمولاً چهار تا هشت ساعت طول می کشد و نیازی به اقامت شبانه در کلینیک ندارد. عمل کاشت مو تحت بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین بدون درد بوده و فرد هوشیار می باشد.


کاشت مو در زمان شیوع ویروس کرونا :

شیوع ویروس کووید-19 در جهان باعث ایجاد ترس و وحشت در میان مردم شده و عدم آگاهی کافی در این مورد موجب چند برابر شدن ترس مردم در مواردی مانند عمل کاشت مو دراین زمان شده است. یکی از روش های اصلی مقابله با این ویروس تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد، بنابراین نباید با داشتن ترس باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شویم.


همچنین یکسری سوالات از قبیل: آیا می توان در زمان شیوع ویروس کرونا پیوند مو انجام داد؟ آیا عمل کاشت مو در زمان همه گیری ویروس کرونا دارای عوارض زیادی می باشد؟ آیا کاشت مو هنگام ابتلا به کویید 19 COVID-19 خطرناک است؟ آیا به تاخیر انداختن عمل کاشت مو در این زمان کاری منطقی می باشد؟ اگر پس از کاشت مو به کووید-19 مبتلا شویم چه اتفاقی می افتد؟ آیا احتمال ابتلا به کووید-19 در افرادی که کاشت مو انجام می دهند نسبت به سایر مردم بیشتر است؟ برای افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند پیش می یاید.


موارد گفته شده و عدم اطلاعات کافی در این زمینه باعث می شود تا مردم برای کاشت مو دچار تردید شوند. بنابراین در این مقاله در مورد مواردی مانند اینکه کاشت مو در زمان شیوع کرونا بی خطر است یا نه؟ آیا می توان در این زمان عمل پیوند مو انجام داد؟ و پروتوکل های بهداشتی که باید رعایت کنیم توضیح خواهیم داد.


آیا کاشت مو هنگام ابتلا به کویید 19 COVID-19 خطرناک است ؟

در حال حاضر هنوز مشخص نشده که کاشت مو هنگام ابتلا به ویروس کرونا خطرناک است و دارای عوارض جانبی خاصی می باشد یا نه. با این حال تا به حال در افرادی که پیوند مو انجام داده اند هیچ عوارض جانبی خاصی مشاهده نشده است.

کاشت مو در زمان شیوع کرونا


آیا می توان در زمان شیوع ویروس کرونا کاشت مو انجام داد ؟

تصمیم گیری در این مورد بر عهده پزشک و فرد مراجعه کننده می باشد. پزشک باید تمام خطرات و مزایای مربوط به کاشت مو را بسنجند. یا به عبارتی بایستی نیاز بیمار به کاشت مو و خطر ابتلا به ویروس کرونا را ارزیابی کند. کووید-19 فقط یک خطر اضافی است که باید در کنار سایر خطرات و عوارض جانبی عمل کاشت مو مورد بررسی قرار گیرد.


در کل عمل کاشت مو در زمان شیوع ویروس کووید-19 در صورت رعایت نکات بهداشتی مشکلی ندارد. همانطور که می دانید ویروس عامل کرونا از راه تنفس منتقل می شود و شیوع این ویروس ارتباطی با کاشت مو ندارد. بنابراین فقط ارتباط با فرد مبتلا به ویروس کرونا یا زدن دست های آلوده به ویروس به صورت باعث ابتلا به این بیماری می شود.


با توجه به موارد گفته شده در زمان انجام عمل کاشت مو چون از بانک مو و گرافت های خود فرد برای کاشت مو استفاده می شود و هیچ عضو خارجی وارد بدن نمی شود امکان ابتلا به ویروس کرونا وجود ندارد.


آیا ویروس کرونا می تواند روی مو های کاشته شده تاثیر بگذارد؟

با توجه با اینکه ویروس کووید 19 باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود امکان ریزش مو در افرادی که قبلا عمل پیوند مو انجام داده اند وجود دارد. برای جلوگیری از ریزش موها بهتر از سلامت کلیه ها و کبد اطمینان حاصل کرده و تحت نظر دکتر فرد داروی زینک مصرف کند.


آیا امکان انتقال ویروس کووید 19 از تیم پزشکی به فرد مراجعه کننده در زمان کاشت مو وجود دارد ؟

چون پیوند مو یک روش زمان بر است این سوال برای اکثر افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند وجود دارد که آیا در زمان کاشت مو به دلیل نزدیکی فرد به تیم جراحی امکان ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد؟ محیط کلینیک های معتبر به ویژه در زمان همه گیری ویروس کرونا به طور مداوم ضدعفونی می شود و انواع ژل و اسپری ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش در نقاط مختلف کلینیک قرار داده می شود. همچنین تمام پرسنل به طور مداوم از لحاظ سلامتی تحت نظارت قرار می گیرند تا از سلامتی آنها اطمینان حاصل شود . 


تمامی مراکز زیبایی برای جلوگیری از ابتلا افراد به ویروس کرونا اقداماتی از قبیل: مشاوره آنلاین، استریل کردن کلینیک و جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 توسط کادر درمان و مراجعه کننده ها انجام داده اند. مرکز زیبایی تهران بیوتی به عنوان یکی از معتبرترین مراکز کاشت مو با هدف جلوگیری از شیوع کرونا و طبق دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.


به جهت عدم به وجود آمدن ازدحام در این مرکز در زمان فراگیری کرونا ، خدمات مشاوره به صورت غیر حضوری صورت خواهد گرفت. همچنین جهت مراجعه حضوری و تعیین وقت قبلی می توانید با مرکز زیبایی تهران بیوتی در ارتباط باشید. توجه داشته باشید به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، در مرکز زیبایی تهران بیوتی زدن ماسک اجباری می باشد.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
021-79958