مجموعه تهران بیوتی سنتر بزرگترین مرکز خدمات زیبایی ایران

بلوار سعادت آباد بالای میدان کاج

کوچه شعبانی پلی کلینیک نیایش

کاشت ابرو

کاشت ابرو و راز زیبایی صورت شما

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن دانش و آگاهی، عمل زیبایی طبیعی کاشت ابرو eyebrow transplant جایگزین روش هایی مانند تاتو و هاشور شده و به سرعت در بین جوامع از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. اگر داشتن چهره ای جوان و جذاب برایتان مهم است باید بدانید که ابروها یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل در زیبایی چهره خواهند بود. اگرچه که با افزایش سن ابروها نازک تر شده و شاهد ریزش آنها که میتواند دلایلی همانند بیماری و حتی زخم ها داشته باشد، خواهید بود، اما اگر دارای صورتی عاری از چین و چروک باشید و به دلایل متفاوت ابروهای شما کاملا ریزش پیدا و یا کم حجم شده باشند خواهید توانست از پیوند ابرو کمک بگیرید.

کاشت ابرو


کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود ؟

با استفاده از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی شما قادر خواهید بود تا خودتان دوباره فرم ابروهایتان را تغییر داده و ضخامت و طول آنها را افزایش یا کاهش دهید. حال که اطلاعات کلی درباره عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی بدست آوردید، وقت آن رسیده تا با چگونگی انجام عمل زیبایی پیوند ابرو نیز آشنا شوید. خبر خوب این است که برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی برخلاف سایر عمل های زیبایی، شما نیاز به گذراندن ساعت های طولانی و مراقبت های ویژه در بیمارستان نخواهید داشت زیرا برای کاشت ابرو تنها از یک بیهوشی موضعی استفاده خواهد شد.


پزشک متخصص با ظرافت تمام و دقت بسیار بالایی کار خود را انجام داده و سپس شما آماده بازگشت به منزل خواهید بود. البته لازم به ذکر است که پس از اتمام پیوند ابرو طبیعی برای دوران نقاهت کمی مراقبت لازم است که در ادامه به آنها پرداخته شده است. در عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی همانند کاشت مو طبیعی از روش FUE استفاده خواهد شد؛ در این روش برای پیوند ابرو پزشک متخصص با استفاده از استخراج واحدی فولیکول های نقاط اهدا کننده و کاشتن آنها در ناحیه ابروها، موجب بازگردان زیبایی چهره شما خواهد شد. ریزش ابروها به دلیل ضعیف شدن فولیکول های ابرو خواهد بود که با جایگزین کردن فولیکول های سالم این مشکل حل شده و ابروها تقویت خواهند شد؛ در نتیجه تقویت ابروها، شما شاهد رشد و ترمیم ابروهای خود خواهید بود.


مناسب ترین کاندید برای انجام کاشت ابرو

شاید این سوال در ذهن شما بوجود آمده باشد که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو میباشید و یا خیر؟


در عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی به دلیل استفاده از روش FUE که روش مشابه در عمل زیبایی کاشت مو می باشد، شرایط کاندید مناسب برای هر دو عمل زیبایی تقریبا یکسان خواهد بود. برای تبدیل شدن به یک کاندید مناسب این عمل زیبایی باید به مجموعه ای از شاخص ها توجه داشته باشید که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است.


1- مناسب ترین سن برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، ۳۰ سال خواهد بود و اکثرا پزشکان به بیماران کمتر از ۳۰ سال اجازه انجام عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی را نخواهند داد مگر در شرایط خاص. زیرا اگر در سنین جوانی اقدام به انجام کاشت ابرو و درمان آن نمایند، ممکن است در آینده به درمان های بیشتری احتیاج پیدا کنند.

2- از آنجایی که پیوند ابرو طبیعی نوعی جراحی می باشد، برای انجام پیوند ابرو باید از سلامت عمومی برخوردار باشید. ورزش منظم، خوردن یک رژیم غذایی سالم، مراقبت از خود و انتخاب یک شیوه زندگی مناسب به تبدیل شدن به یک کاندید مناسب پیوند ابرو طبیعی کمک خواهد کرد.

3- مردان و زنانی که انتظارات واقع گرایانه از پزشک متخصص کاشت ابرو خود دارند، کاندیداهای مناسبی برای کاشت ابرو طبیعی خواهند بود.

4- کسانی که ابروهای خود را بر اثر سوختگی یا لیفت صورت از دست داده اند.

5- حتما اگر شرایط خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید، قبل از کاشت ابرو پزشک خود را در جریان بگذارید.

پیوند ابرو

آمادگی و مراقبت های قبل از انجام کاشت ابرو

یکی از نکاتی که قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو باید به آن توجه کرد، آمادگی متقاضی قبل از کاشت خواهد بود. حتما درباره مشکلات و داروهای مصرفی خود قبل از انجام پیوند ابرو طبیعی به پزشک خود اطلاع دهید. در زیر به تعدادی از مراقبت های قبل از پیوند ابرو اشاره شده است.


1. بعد از تایید نهایی پزشک برای انجام پیوند ابرو از مصرف آسپرین و یا هرگونه داروی رقیق کننده خون خودداری نمایید.

2. از مصرف نوشیدنی های الکلی و سیگار یک روز قبل از کاشت ابرو خودداری نمایید زیرا می توانند بر کاهش کارآیی بیهوشی موضعی و همچنین کاهش جریان خون به پوست اثر بگذارد. همچنین سیگار میتواند بر تنگ شدن عروق خونی و ضعف رشد ابروهای پیوند شده موثر باشد.

3. در روز انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی توصیه میشود تا پیراهن دکمه ای و یا تی شرت یقه گشاد بپوشید.

4. قبل از انجامعمل پیوند دوش گرفته و بهداشت شخصی خود را رعایت نمایید. همچنین به خوبی استراحت کنید.


اگرچه نکات ذکر شده از نظر بسیاری از افراد بی اهمیت خواهد بود اما خواهد توانست تاثیر زیادی بر احوال شما پس از کاشت ابرو بگذارد.


کاربردها و دلایل انجام پیوند ابرو

تا قبل از پیشرفت تکنولوژی و دنیای پیشرفته ی امروزه، بسیاری از افراد پس از ریزش ابروهای خود از تاتو و هاشور برای پر کردن و زیباسازی آنها استفاده می کردند که هریک مشکلات مختص به خود را داشت. اما امروزه با وجود عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی به جای تاتو و هاشور بسیاری از مشکلات حل شده و بیماران نیز از نتیجه نهایی کاشت ابرو رضایت بیشتری خواهند داشت. بسیاری از افراد پس از انجام تاتو از فرم نهایی راضی نبوده و یا پس از گذشت مدتی خواستار تغییر در شکل ظاهری ابروهای خود خواهند بود اما به دلیل استفاده از مواد شیمیایی و دائمی تاتو قادر به تغییر شکل ابروهای خود نخواهند بود. اما با توجه به طبیعی بودن ابروها در پیوند ابرو، این مشکل حل شده است.

کاشت ابرو طبیعی


همانطور که میدانید در مراحل کاشت ابرو از فولیکول های طبیعی استفاده خواهد شد در نتیجه فرم و ظاهر ابرو قابل تغییر خواهد بود. از دیگر مزیت های استفاده از عمل زیبایی کاشت ابرو به جای تاتو و هاشور ماندگاری دائمی نتایج حاصل از این عمل خواهد بود. اگرچه که نتایج تاتو و هاشور دائمی می باشند، اما زیبایی نهایی حاصل از کاشت ابرو بیشتر بوده و مورد پسند متقاضیان خواهد بود. کمرنگ شدن تاتو و هاشور یکی از مشکلات عمده تاتوها خواهد بود و نیاز به ترمیم خواهند داشت در حالی که عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی اینگونه نخواهد بود مگر اینکه پس از مدتی خواستار افزایش حجم آن باشید. یکی از بهترین مزایای عمل زیبایی کاشت ابرو، برای افرادی می باشد که به دلایلی همانند تصادف و یا هر حادثه ی دیگر، ابروهایشان شکسته و یا زخم های در ابروهای خود دارند که موجب توقف رشد مجدد ابروهایشان شده است، در این موارد پیوند ابرو به کمک آنها خواهد آمد تا به خوبی نقاط خالی مابین ابروهای خود را پر کرده تا زیبایی ابروهای خود را به دست آورند.


دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام کاشت ابرو

در ابتدای انجام هر عمل زیبایی به دوران نقاهت و چگونگی گذراندن آن توجه نمایید زیرا یکی از موثرترین عوامل در نتیجه عمل های زیبایی، دوران نقاهت خواهد بود. پس از انجام و اتمام کاشت ابرو بیماران دوران نقاهت کوتاه و ساده ای را خواهند گذراند. ممکن است پس از انجام پیوند ابرو طبیعی کمی قرمزی سطحی داشته باشید که امری طبیعی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت. بیشتر بیماران عوارض جانبی طبیعی ناشی از کاشت ابرو طبیعی را تا سه روز تجربه کرده و پس از آن از بین خواهند رفت. از آنجایی که در روند کاشت ابرو از بیهوشی موضعی استفاده خواهد شد، پس از اتمام پیوند ابرو طبیعی میتوانید به خانه بازگردید اما توجه داشته باشید که تا دو روز پس از کاشت خواهید توانست فعالیت های عادی خود را انجام دهید. پس از گذشت چند روز ممکن است با ریزش ابروهای خود مواجه شوید که این ریزش ابروها جزء مراحل درمان بوده و نباید از آن جلوگیری کرد. سعی کنید تا حد امکان به دستورات پزشک خود در خصوص دوران نقاهت پیوند ابرو طبیعی و چگونگی گذراندن آن عمل نمایید تا در آینده با مشکلی روبرو نشوید.


مراقبت های بعد از انجام کاشت ابرو

مراقبت های پس از کاشت ابرو بسیار با اهمیت بوده و باید رعایت شوند. یکی از مراقبت های پس از کاشت ابروهای طبیعی، تمیز و عاری نگه داشتن ابروهای خود از هرگونه خاک و باکتری برای جلوگیری از عفونت، تحریک و التهاب خواهد بود؛ برای شستن صورت بهتر است از سردوش استفاده نمایید و از دست کشیدن بر ابروهای خود پرهیز نمایید. بعد از انجام پیوند ابرو طبیعی بهتر است از دست زدن، مالش و فشار وارد کردن به ابروهای خود خودداری فرمایید زیرا باعث افزایش ریزش ابروهای کاشته شده خواهد شد. همچنین بهتر است پس از عمل کاشت ابروهای خود را مرطوب نکرده و تا چند روز از لوازم آرایشی استفاده نکنید. بهتر است از یک پماد ضد باکتری پس از هر بار پاک کردن، استفاده نمایید؛ پماد علاوه بر اینکه باعث بهبود میشود، بلکه موجب نرم کردن و صاف کردن پوست نیز خواهد شد. استفاده از عینک و یا هر روش دیگر به شما کمک خواهد کرد تا توجه تماشاگران و آشنایان در ۵ تا ۷ روز اول پس از عمل به شما جلب نشود. پس از اتمام کار پزشک متخصص و هنگام بازگشت به خانه لطفا رانندگی نکرده و از شخص دیگری بخواهید تا شما با منزلتان برساند. از زخم هایی که پس از پیوند ابرو بوجود می آیند، مراقبت کرده تا هرچه سریعتر بهبود یابند.

پیوند ابرو طبیعی


شماره تماس کلینیک موردنظر را دریافت کرده تا در صورت مواجهه با موارد اورژانسی یا مشاهده عوارض جانبی غیر عادی با پزشک خود تماس بگیرید.


عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام کاشت ابرو

یکی از دغدغه های افراد در هنگام انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، مواجهه با عوارض جانبی و خطرات احتمالی خواهد بود. خوشبختانه این عمل زیبایی یکی از عمل های زیبایی کم خطر در بین عمل های زیبایی در حال انجام می باشد. همانطور که گفته شد عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی به دلیل استفاده از روش FUE شباهت زیادی به عمل پیوند مو خواهد داشت به همین دلیل عوارض جانبی اینگونه عمل های زیبایی نیز تا حدودی شبیه به یکدیگر خواهند بود. تعدادی از متقاضیان کاشت ابرو طبیعی، کمی حساسیت، قرمزی و تورم پس از پیوند را گزارش کرده اند اما به یاد داشته باشید که بدن هر کس با فرد دیگر متفاوت است. اینکه چه داروهایی مصرف می کنید و یا بدن شما چه واکنشی در برابر کاشت ابرو خواهد داشت ممکن است کمی متفاوت بوده و شما شاهد عوارض جانبی غیر از عارضه های نام برده شده داشته باشید. همچنین ممکن است پس از پیوند ابرو طبیعی شاهد ریزش ابروهای خود برای مدت کوتاهی باشید. این امر کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ در هنگام ریزش ابروها ممکن است کمی احساس خارش در ناحیه ابروهای خود داشته باشید که آن نیز به دلیل جدا شدن فولیکول های ابرو خواهد بود.


در صورت مشاهده هرگونه عارضه جانبی ناشی از کاشت ابرو سریعا با پزشک خود و تماس گرفته و یا به مطب وی برای نشان دادن عارضه جانبی مراجعه نمایید.


نتایج نهایی به دست آمده از انجام پیوند ابرو

یکی از برتری های عمل زیبایی کاشت ابرو نسبت به سایر عمل های زیبایی، مشاهده نتیجه نهایی کل پس از اتمام کار پزشک متخصص خواهد بود. در واقع شکل ظاهری کلی و ضخامت ابروها را میتوان بلافاصله پس از پیوند ابرو طبیعی مشاهده کرد تا ایده نهایی به شما ارائه دهد اما برای دیدن نتایج کلی نیاز به کمی صبر خواهد بود. اما با توجه به تغییراتی که پس از گذشت چند ماه بر ابروهای شما رخ خواهد داد، تقریبا ۴ تا ۶ ماه و در بعضی از موارد تا یک سال طول خواهد کشید تا متقاضی عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی شاهد نتیجه نهایی شود.


بسیاری از افراد پس از اتمام کار پزشک متخصص از شکل نهایی راضی نخواهند بود اما خبر خوب این است که پس از گذشت چند ماه و رشد ابروهای جدید، شما قادر خواهید بود تا شکل و ضخامت ابروهای خود را با توجه به سلیقه خود تغییر داده و به شکل دلخواه در آورید.


هزینه های ناشی از انجام کاشت ابرو

در بسیاری از افراد، هزینه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب پزشک است. عده ای بر این باورند که پزشکانی که هزینه ی بیشتری برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو خود از بیمار دریافت می کنند، ماهرتر بوده و در کار خود موفق ترند. برای عده ای نیز به دلیل مشکلات مالی پزشکانی که هزینه ی کمتری دریافت می کنند، محبوب تر خواهند بود. در واقع هزینه ی دریافتی از جانب پزشک تا حدودی به میزان حاذق بودن پزشک متخصص بستگی خواهد داشت اما نباید آن را ملاکی برای انتخاب کلینیک و پزشک قرار داد.


همانند هر عمل زیبایی دیگر، هزینه ی کاشت ابرو طبیعی نیز به فاکتورهای دیگری وابسته خواهد بود؛ دستمزد پزشک، مکان انجام این عمل، حجم ابروهای کاشته شده و غیره در افزایش و یا کاهش هزینه ها تاثیرگذار هستند. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که هزینه ی ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی تنها مربوط به خود عمل نشده و در صورت نیاز، مجبور به تهیه داروهایی نظیر انواع ضددردها، داروهای ضدالتهابی و غیره خواهید شد.


آیا نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی است ؟

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را در هنگام کاشت ابرو طبیعی درگیر می کند این است که حال که وقت و هزینه ی زیادی برای عمل زیبایی کاشت ابرو خود صرف می کنند، آیا نتایج حاصل از عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی دائمی خواهد بود؟


پاسخ این سوال مثبت می باشد. اگر ابروهای کم پشتی دارید و یا به هر دلیلی ابروهای شما دچار ریزش شده اند، خواهید توانست از کاشت ابرو طبیعی استفاده کرده و از نتایج آن لذت ببرید. همانطور که گفته شد ممکن است پس از عمل زیبایی کاشت ابرو کمی ریزش ابرو داشته باشید که این ریزش ابرو دائمی نخواهد بود؛ زیرا پس از ریزش ابروها نوبت به رشد مجدد فولیکول های کاشته شده خواهد رسید. اگرچه نتایج حاصل از پیوند ابرو طبیعی ظریف خواهد بود اما اگه در حال حاضر دارای ابروهایی کم پشت میباشید پس از انجام این عمل نتایج حاصله از عمل زیبایی کاشت ابرو کاملا ظریف خواهند بود؛ در نتیجه دوستان و آشنایان شما متوجه جوانی چهره و تغییر ظاهر ابروهای شما می شوند.


اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید