مو یکی از بارزترین موارد در زیبایی هر فرد می باشد که با عدم مراقبت صحیح از آن و درمان عوامل موثر بر ریزش مو، چهره فرد دگرگون شده و به مرور فرد دچار طاسی می شود. روش های مختلفی جهت جلوگیری از این اتفاق وجود دارد، در صورت عدم مراقبت از مو فرد دچار طاسی و ریزش شدید شود، می توان به وسیله این روش ها موی فرد را همانند گذشته به حالت اولیه برگرداند. موثر ترین راه درمان این معضل کاشت مو می باشد؛ پیش از آن که در این مقاله درباره هزینه کاشت مو صحبت نماییم به طور کلی کاشت مو را به شما معرفی خواهیم کرد.


کاشت مو چیست؟

تا به امروز روش های گوناگونی جهت بازگشت موهای از دست رفته و یا جلوگیری از ریزش مو معرفی شده است. چنانچه فردی به دلایل مختلف بیش از حد دچار ریزش مو شود و مو توانایی رشد مجددش را از دست دهد فرد می تواند با استفاده از کاشت مو اقدام به بازگشت موهای خود نماید.


به طور کلی فرآیند کاشت مو بدین گونه است که مو از قسمت های مقاوم در برابر ریزش مانند پشت سر یا زیر چانه خود فرد برداشته و سپس به محلی که دچار ریزش شده است، پیوند می شود. انجام این کار با پیشرفت علم، روش های مختلفی را به وجود آورد و به مرور تکمیل گردیده است، بنابراین هزینه کاشت مو می تواند با استفاده از هر کدام از روش های کاشت مو و بر اساس میزان ریزش متفاوت باشد.


هزینه کاشت مو


روش های مختلف کاشت مو

کاشت مو دارای روش های گوناگونیست که سالیان متمادی بر روی بسیاری از افراد انجام گرفته است. در گذشته از روش های مختلف کاشت مو مانند کاشت مو به روش FIT و یا کاشت مو به روش FUT بهره گرفته می شد. کاشت مو به روش FUT به دلیل تهاجمی بودن جراحی و مشکلاتی همچون به وجود آمدن زخم یا اسکار بر روی محل برداشت مو، امروزه تقریبا منسوخ شده است. همچنین کاشت مو به روش FIT نیز روشیست که با استفاده از آن گرافت مو به وسیله پانچ مخصوص از پشت سر برداشته و سپس در محل های مورد نظر کاشته می شود، این روش جزء اولین متد های کاشت مو بدون عمل جراحی شناخته می شد که نیاز به بخیه در آن وجود نداشت اما احتمال آسیب دیدن گرافت های مو و در نتیجه ریزش مجدد مو در طول انجام این روش وجود داشت.


با پیشرفت تکنولوژی روش های گوناگونی همچون کاشت مو به روش SUT و کاشت مو به روش میکروفیت به وجود آمد؛ با استفاده از کاشت مو به روش SUT یا میکروگرافت مو، فولیکول های مو بدون هرگونه آسیب و یا جراحی از بانک مو برداشت و در محل مورد نظر کاشته می شود. این روش به وسیله میکروموتورهای اتوماتیک انجام می گیرد و تراکم بالایی را می توان با استفاده از روش SUT در زمان کوتاهی در محل مورد نظر انجام داد. تنها مشکل این روش این است که فرآیند کاشت مو با استفاده از پنس می باشد که همچنان روشی قدیمی است.


امروزه بهترین و تاثیرگذارترین روش کاشت مو ، کاشت مو به روش میکروفیت می باشد که از سال 2010 انجام می شود. در این روش کاشت مو با استفاده از قلم ایمپلنتر بسیار بسیار ریز به جهت بالا رفتن میزان دقت و ظرافت استفاده می شود. در روش میکروفیت دیگر نیازی به برش و یا جراحی وجود ندارد و تمامی مراحل به صورت سرپایی انجام می شود که در نتیجه نیازی به بیهوشی یا بستری شدن متقاضی کاشت مو وجود ندارد. کاشت مو به روش میکروفیت به دلیل ظرافت بالا تنها توسط پزشکان و تکنسین دوره دیده و مجرب انجام می شود، این افراد باید عمق مناسب و زاویه دقیق پیوند مو را بشناسند و دقت زیادی داشته باشند تا موهای پیوند شده نتیجه کاملاً طبیعی داشته باشند. کاشت مو میکروفیت تنها در صورتی میتواند ناموفق باشد که در یک کلینیک نامعتبر یا توسط پزشک غیرمتخصصی انجام شود.


مزایای کاشت مو به روش میکروفیت

به دلیل مزایای فراوان کاشت مو به روش میکروفیت و کاهش عوارض جانبی بعدی، افراد زیادی متقاضی انجام این روش هستند. از مزایای کاشت مو به روش میکروفیت می توان به سرعت انجام بالا، دقت و ظرافت بیشتر ، برداشت 1000 گرافت از محل بانک مو بدون نیاز به جراحی و یا به وجود آمدن هرگونه زخم و میزان بالای کاشت مو در محل تا 4 برابر بیشتر از سایر روش ها اشاره نمود. همچنین با استفاده از این روش شاهد رویش بسیار طبیعی مو خواهیم بود و دوران بهبودی نیز به سرعت سپری می شود، در نتیجه یک عمل زیبایی بدون درد را ارائه می کند.


کاشت مو به روش میکروفیت نیازی به تراشیدن سر ندارد و مهم تر اینکه فولیکول های برداشته شده با فاصله زمانی بسیار کمی در محل گیرنده کاشته می شوند که امکان آسیب به گرافت ها را به صفر میرساند و در نتیجه بالاترین میزان تراکم کاشت مو بدون دخالت دست انجام خواهد گرفت.


هزینه کاشت مو


عوامل تاثیرگذار در هزینه کاشت مو

همانطور که گفته شد روش های گوناگونی جهت انجام کاشت مو وجود دارد که هریک از آن ها ممکن است برای فردی خاص مناسب باشد. به طور معمول پزشک متخصص با معاینه ای که بر روی فرد متقاضی انجام می دهد می تواند بهترین روش پیوند مو را برای هرد فرد انتخاب نماید. هریک از روش های کاشت مو با توجه به تکنیک و ابزارها و دستگاه های مورد استفاده از قیمت های مختلفی برخوردارند، به همین علت یکی از تاثیر گذارترین موارد در هزینه کاشت مو انتخاب روش مورد نظر جهت انجام این کار می باشد.


یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در هزینه کاشت مو میزان ریزش مو در فرد می باشد؛ هرچه میزان ریزش مو بیشتر باشد نیاز به گرافت های بیشتری جهت کاشت مو می باشد و در نتیجه زمان و تلاش پزشکان افزایش یافته و هزینه کاشت مو بالاتر می رود. از دیگر موارد تاثیرگذار در قیمت کاشت مو می توان به کلینیک زیبایی که فرد با مراجعه به آن اقدام به انجام این کار می نماید اشاره کرد؛ امروزه  کلینیک های کاشت مو بسیاری به خصوص در شهرهای بزرگ وجود دارند که با هزینه های مختلف اقدام به انجام پیوند مو می نمایند. با توجه به پیشرفته بودن ابزارها و وسایل موجود، بهره گیری از پزشکان متخصص در زمینه کاشت مو و همچنین روش های مورد استفاده در کلینیک، هزینه کاشت مو می تواند متفاوت باشد. انتخاب کلینیک کاشت مو معتبر، مجهز و پیشرفته این امکان را برای شما فراهم می کند تا با خیالی آسوده تر عمل کاشت مو را انجام دهید.


هزینه کاشت مو

با توجه به نکات گفته شده هزینه کاشت مو دارای عدد مشخصی نیست و از آنجایی که به عوامل متعددی بستگی دارد، برای هر شخص با دیگری تفاوت خواهد داشت. هزینه کاشت مو میکروفیت به دلیل به کار گیری جراحان حرفه ای، تجهیزات به روز و روش هایی با نتیجه بخشی قطعی که نیاز به صرف زمان و تمرکز بیشتری می باشد، هزینه بیشتری نسبت به سایر روش های قدیمی تر کاشت مو دارد. با اینکه کاشت مو میکروفیت هزینه بیشتری نسبت به دیگر روشها دارد اما نتیجه بخشی قطعی با تراکم بسیار بیشتر و درد و عوارض کمتر، ارزش این هزینه را خواهد داشت.


در کلینیک زیبایی تهران بیوتی هزینه کاشت مو با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر چیزی در حدود 6 تا 14 میلیون تومان برآورد می شود. نکته مهمی که می بایست مد نظر قرار دهید این است که در این کلینیک از بهترین متخصصان پوست و مو بهره گرفته می شود تا بهترین نتیجه کاشت مو برای شما عزیزان حاصل گردد؛ علاوه بر این تمامی امکانات و ابزارهای این کلینیک در تمامی امور زیبایی از جمله کاشت مو، از به روز ترین وسایل مورد استفاده در دنیا می باشد.


در پایان چنانچه قصد انجام کاشت مو با استفاده از روش های روز دنیا را دارید می توانید جهت مشاوره و یا تعیین وقت قبلی با مشاوران کلینیک تهران بیوتی در ارتباط باشید.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha