آیا امکان رنگ کردن بعد از کاشت ابرو وجود دارد؟

قبل از انجام عمل کاشت ابرو فاکتور های زیادی را باید مورد توجه قرار داد. بسیاری از مردم این نگرانی را دارند که پس از انجام عمل کاشت ابرو چه کارهایی ممنوع است و آن را نباید انجام داد. رنگ کردن ابرو ها کاری است که اغلب خانم ها انجام می دهند و یکی از اصلی ترین نگرانی های آنها این است که آیا امکان رنگ کردن بعد از کاشت ابرو وجود دارد؟ یا چه مدت پس از عمل کاشت ابرو می توان دوباره ابرو های خود را رنگ کرد؟


همانطور که می دانید کاشت ابرو باعث افزایش اعتماد به نفس شده و قطعاً تأثیر زیادی در تمام جنبه های زندگی خواهد داشت. پزشک هنگام کاشت ابرو شما را راهنمایی کرده و به شما توضیح می دهد که برای انجام موفقیت آمیز جراحی چه کار هایی باید انجام دهید. همچنین زمان مناسب رنگ کردن ابرو ها را مشخص می کند.


ناحیه اهدا کننده و گیرنده، رنگ ابرو

ناحیه اهدا کننده و گیرنده دو ناحیه مهم اند که قبل از عمل کاشت ابرو نباید رنگ شوند. ناحیه اهدا کننده بخشی از پوست سر است که فولیکول های مو از آن برداشته می شود. ناحیه گیرنده قسمتی است که فولیکول های موی برداشته شده در آنجا کاشته می شوند. این مناطق برای جمع آوری و کاشت گرافت های موی سالم توسط پزشک با دقت آماده شده اند. به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید هنگام استفاده از رنگ مو هر دو قسمت می توانند تحت تأثیر قرار گیرند.


جنبه دیگر کاشت ابرو که باید مورد توجه قرار گیرد این است که مشاهده نتایج کاشت مو یک سال طول می کشد، به همین دلیل در این دوره ابروها و ناحیه دهنده به توجه ویژه ای نیاز دارند. این بدان معنا نیست که بیمار پس از کاشت ابرو نمی تواند موهای خود را رنگ کند، فقط به این معنی است که باید بداند چه زمانی دوباره شروع به رنگ کردن ابرو و استفاده از محصولات لازم برای رنگ کردن مو کند.


چه زمانی برای رنگ کردن پس از عمل کاشت ابرو مناسب است ؟

پس از کاشت ابرو فولیکول های موی کاشته شده حساس تر خواهند شد. بنابراین توصیه می شود از قرار گرفتن آنها در معرض مواد شیمیایی خشن مانند مواد بی رنگ کننده، پراکسیدها و رنگ کردن تا چندین هفته خودداری کنید. معمولا چهار تا شش هفته پس از ترمیم و بهبودی ناحیه گیرنده می توانید ابرو ها را رنگ کنید. فولیکول های موی کاشته شده بدون شک قوی تر و سالم تر از موهای طبیعی در ناحیه گیرنده هستند، اما در عین حال حساسیت بیشتری به مواد شیمیایی دارند. بنابراین حداقل تا یک ماه پس از عمل کاشت ابرو این مو های تازه کاشت شده نباید در معرض مواد شیمیایی سخت و رنگ مو قرار بگیرند.

کاشت ابرو


بعد از کاشت ابرو و بهبودی کامل ناحیه گیرنه و دهنده و رشد مو های کاشته شده رنگ کردن ابرو ها مانند حالت عادی کاملاً بی خطر می باشد.


آیا امکان رنگ کردن بعد از کاشت ابرو وجود دارد ؟

پاسخ به این سوال بله می باشد، شما می توانید ابرو های خود را پس از عمل کاشت ابرو در زمان مناسب رنگ کنید. همانند سایر روش های جراحی برای داشتن نتیجه بهینه باید از ابرو های کاشته شده خود مراقبت های کنید. هدف اصلی مراقبت از مو های کاشته شده بهبود زخم ها، جلوگیری از بروز عوارض جانبی نامطلوب (التهاب، عفونت و غیره) و تحریک رشد موهای جدید می باشد. در روش FUE (استخراج واحد فولیکولار)، که برای کاشت ابرو استفاده می شود فولیکول ها با دقت استخراج شده و یکی یکی کاشته می شوند بنابراین این روش با دقت بسیار بالا انجام می شود. به همین دلیل نباید بلافاصله بعد از عمل و در طول هفته اول گرافت های پیوند شده یا ناحیه دهنده را لمس کنید، زیرا این امر می تواند باعث عفونت یا ریزش گرافت های کاشته شده شود.


 بنابراین پس از کاشت ابرو باید از مو های کاشته شده مراقبت شود: به همین دلیل توصیه می شود حداقل ماه اول پس از عمل کاشت ابرو از استفاده از مواد شیمیایی در ناحیه دهنده و ابرو ها خودداری شود. پس از پایان این دوره می توانید مثل همیشه ابرو های خود را رنگ کنید.


در نتیجه باید به یاد داشته باشید که رنگ های مو حاوی مواد شیمیایی مانند پراکسیدها و مواد بی رنگ کننده هستند و فولیکول های مویی که به تازگی کاشته شده اند در مقایسه با موهای طبیعی نسبت به هرگونه تغییر شیمیایی حساسیت بیشتری دارند. بنابراین بسیار مهم است که در طول دوره بهبودی و نقاهت ابرو های کاشته شده در معرض این مواد قرار نگیرید.


سوال متداول دیگر در بین افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند این است: آیا می توان ابرو های خود را قبل از کاشت مو رنگ کرد؟ رنگ کردن قبل از عمل کاشت ابرو نه تنها مشکلی ندارد بلکه یک روش خوب برای داشتن ظاهر طبیعی بعد از عمل می باشد بدون این که گرافت های کاشته شده را به خطر بیندازید. با این حال باید چند روز قبل از کاشت ابرو این کار را انجام داد زیرا این کار می تواند باعث رنگ کردن پوست ابرو شود. و کار تیم پزشکی برای ایجاد برش در ناحیه گیرنده را دشوار کند.


چنانچه قصد انجام کاشت ابرو و یا هر سوال در زمینه مراقبت های قبل و بعد ، هزینه کاشت ابرو و... را دارید می توانید با کارشناسان مرکز زیبایی تهران بیوتی در ارتباط باشید.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha
ارزومسعودی
سلام خسته نباشین من الان ۸ ماه کاشت ابرو انجام دادم ایا میتونم الان ابروهامو رنگ کنم ممنون
پاسخ مشاور :

با سلام، به طور کلی پس از گذشت حدودا 1 ماه و نیم پس از انجام کاشت ابرو می توان اقدام به رنگ کردن موهای این ناحیه نمود. اما پیش از انجام این کار می بایست بررسی های لازم بر روی موهای کاشته شده توسط پزشک متخصص انجام گیرد.

زینب حیدریان
بعد کاشت ابرو ابروهام شروع به ریزش کردن یا باز هم مجدد رشت می کنه اینکه امکان داره باز ریزش داشت باز همونجای ریزش رشد نکنه ممنون میشم راهنمای کنید
پاسخ مشاور :

امکان ریزش ابروهای کاشت شده بعد از فرایند پیوند در همه افراد وجود دارد و این موضوع امری طبیعی است. اما در صورتی که رشد مجدد موهای کاشته شده دچار مشکل شود می بایست به پزشک متخصص خود مراجعه کرده و دلیل آن را جویا شوید.