جدیدترین روش کاشت مو میکروفیت

کاشت مو

بهترین روش کاشت مو چیست ؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلف دچار ریزش مو و با افزایش سن دچار طاسی در سر خود می شوند که روش های مختلفی برای مقابله با آن وجود دارد، اما روش طبیعی و دائمی درمان طاسی سر کاشت مو می باشد. از آنجایی که کاشت مو به عنوان یکی از روش های بازیابی زیبایی ظاهری و جوانی در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته؛ پیشرفت علم و تکنولوژی هم به کمک پیوند مو آمده است. کاشت مو به روش میکروفیت بهترین و جدیدترین روش کاشت مو می باشد که با استفاده از ایمپلنتر در سایز میکرون صورت می گیرد. در گذشته از روش های سنتی برای پنهان کردن ریزش مو و طاسی استفاده می شد که اغلب روش های موقتی بودند؛ امروزه اما کاشت مو به عنوان یک راه حل دائمی و دارای نتایج شگفت آور در تمام دنیا مطرح شده و ایران به عنوان یکی از قطب های کاشت طبیعی مو شناخته شده است.

بهترین روش کاشت مو


روش میکروفیت جدیدترین روش کاشت مو

میکروفیت MicroFIT یا همان پیوند مستقیم مو یکی از روش های پیوند طبیعی مو محسوب می گردد و به فرایند استخراج فولیکول های مو اطلاق می شود که از ناحیه اهدا کننده با استفاده از میکرو موتور جدا می شود و سپس با استفاده از دستگاهی که قلم مانند است و نوعی سوزن توخالی دارد، پیوند انجام می شود. در واقع با پیشرفت تکنولوژی پزشکان و متخصصان مو به دنبال روش های کاشت مو بودند که بتوان معایب آن را در مقابل مزایا تا حد امکان کاهش داد و کمتر تهاجمی باشد. میکروفیت یکی از همین روش ها به شمار می رود که به دلیل مزایای قابل توجه آن و کاهش چشمگیر درد و دوران بهبودی، سالانه افراد زیادی متقاضی انجام آن هستند. این شیوه نوین و مدرن به دلیل نوع انجام و مزایای فراوان که در در ادامه به آنها پرداخته شده دارای اعتبار جهانی بوده و مورد سازمان های بهداشت کشورها و متخصصین شناخته شده در جهان است.


کاشت مو MicroFIT چگونه انجام می شود؟

اولین نکته ای که با شنیدن کاشت مو طبیعی به شیوه میکروفیت معمولاً به ذهن می رسد این است که با روشFUE تفاوتی ندارد؛ اما در اصل اینطور نیست و بین این دو روش تفاوت هایی وجود دارد. تفاوت این دو روش پیوند مو طبیعی در واقع در چگونگی انجام است، برای روشن تر شدن چگونگی انجام کاشت مو طبیعی به روش میکروفیت باید گفت که این روش کاشت مو بدون آنکه سر تراشیده شود انجام می گردد؛ جالب تر اینکه فولیکول های استخراجی از بانک مو تنها بعد از گذشت حدود ۱-۲ دقیقه در محل مورد نظر برای کاشت مو قرار می گیرند. اما در روش های قدیمی تر مانند کاشت مو اما در روش های قدیمی تر مانند کاشت مو FUE، ابتدا تمام فولیکول های مورد نیاز برای پیوند استراج شده و در محلول مخصوص نگه داری شده و سپس به ناحیه مورد نظر پیوند می شوند و گاهی این فاصله زمانی چند ساعت طول خواهد کشید. مدت زمان بسیار کوتاهی که موهای استخراج شده خارج از بدن هستند و کاشت طبیعی مو میکروفیت بلافاصله انجام می گردد، باعث می شود احتمال موفقیت این روش بسیار بالا برود.


برای شناخت بیشتر روش پیوند مستقیم مو باید افزود که در روند کاشت مو به روش MicroFIT تکنسین های ماهر و دوره دیده، پیوند برداشت شده را به آرامی درون سوزن توخالی که در انتهای قلم ایمپلنت قرار گرفته، وارد می کنند تا به پزشک متخصص یا جراح زیبایی تحویل دهند؛ پس از آن، سوزن توسط جراح با زاویه دقیق ۴۰-۴۵ درجه و عمق مناسب به داخل پوست سر وارد شده و پیوند مو انجام می شود.


مزایا و معایب استفاده از روش کاشت مو میکروفیت

برای روشن تر شدن مزایا و معایب کاشت مو به روش میکروفیت هر یک از آنها به تفکیک بررسی شده اند.

مزایا و معایب کاشت مو


معایب کاشت مستقیم مو به روش MicroFIT :

اگر نگاه واقع بینانه ای به عمل های زیبایی داشته باشیم پر واضح است که مانند هر روش دیگری عمل کاشت مو نیز معایب خاص خود را دارد اما به حدی در برابر مزایای آن اندک است که قابل چشم پوشی می باشد. این معایب عبارتند از:

• کاشت مو به روش میکروفیت در مقایسه با روشهای کلاسیک و مرسومی مانند FUE بیشتر طول می کشد.

• از آنجا که این روش نیاز به دقت بسیار بالا و ظرافت و تخصص دارد ممکن است که هزینه های بیشتری را برای بیمار به ارمغان بیاورد. در واقع این ویژگی عیب نیست زیرا نسبت به مزایای این روش و نتایج نهایی پیوند مستقیم مو ارزش هزینه کردن و تخصیص بودجه را دارد.


در واقع ظرافت کاشت مو میکروفیت میطلبد که توسط یک تیم حرفه ای انجام شود و معایب آن تنها زمانی نمایان می شود که بدون تحقیق در یک کلینیک نامعتبر انجام شود. همچنین در صورتی که به یک پزشک غیر متخصص یا بی تجربه برای کاشت مو میکروفیت مراجعه کنید به دلایل مختلفی مانند عدم اطلاع از زاویه یا عمق مناسب، ممکن است نتیجه ای که از کاشت مو می گیرید ناموفق باشد.


مزایای کاشت مو طبیعی به روش میکروفیت :

به جرات می توان گفت که در بین روش های متعددی که برای پیوند مو طبیعی مطرح است، کاشت مو مستقیم یا همان روش MicroFIT بهترین روش برای این نوع عمل زیبایی در جهان می باشد. در واقع این عمل زیبایی کمتر تهاجمی ترکیبی از فناوری، کار گروهی و تکنیکی است که دارای مزایایی به شرح زیر هستند:

• پیشرفته ترین ابزارهای استخراج و کاشت با قطر ۱ میلی متر یا حتی کمتر برای ۱۰۰٪ نتایج طبیعی طراحی و ساخته شده و بکار گرفته می شود.

• بهبود سریع تر در کاشت مو با روش میکروفیت از مزایای مهم و قابل توجه آن به شمار می رود.

• سرعت رشد مو نیز بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو با روش میکروفیت بسیار محسوس خواهد بود و اغلب کسانی که آن را امتحان کرده اند به این مزیت بزرگ معترف هستند.

• از آنجایی که فولیکول های استخراج شده بلافاصله بعد از برداشت، پیوند می شوند، آسیبی ندیده، 4 برابر تراکم بیشتر در کاشت مو میکروفیت را شاهد خواهیم بود.

• با استفاده از داروهای آرام بخش که تحت نظارت مستقیم متخصص بیهوشی به بیمار برای این روش کاشت مو داده می شود، دیگر احساس درد در هنگام استفاده از بی حسی موضعی قبل از عمل کاشت مو نخواهید داشت.


در نتیجه استفاده از روش میکروفیت برای کاشت مو طبیعی، شما یک عمل زیبایی راحت تر و بدون درد را تجربه خواهید کرد. اگرچه پیوند مو طبیعی به طور کلی به عنوان روش های بدون درد در نظر گرفته می شود، این روش جدید به بیمارانی که به خصوص از فوبیا سوزنی رنج می برند، کمک می کند تا احساس راحتی کنند و در واقع باید افزود که آرامش بیشتری را در طول عمل به آنها می دهد.

هزینه کاشت مو میکروفیت


هزینه های ناشی از کاشت مو میکروفیت

یکی از اساسی ترین سوال هایی که پیرامون عمل هایی زیبایی در ذهن بیمار یا متقاضی نقش می بندد هزینه های کاشت مو به روش میکروفیت است. در مورد هزینه نمی توان به صورت قطعی و مشخص نظر داد زیرا مانند اغلب اعمال زیبایی و حتی جراحی با هدف درمان به متغیرهای مختلفی وابسته است که هزینه را کم یا زیاد خواهد کرد. قیمت کاشت مو مستقیم یا همان MicroFIT نیز همین گونه است. میزان ریزش مو و طاسی فرد و گستردگی ناحیه ای که برای کاشت مو طبیعی در نظر گرفته می شود تا حدود زیادی بر هزینه ها تاثیر مستقیمی خواهد داشت. نکته مهمتر اینکه مرکز درمانی و پزشکی که برای این کار انتخاب می شود نیز هزینه را کم یا زیاد خواهد کرد و طبیعی است که مرکز معتبر تر و با پزشکان حاذق ممکن است اندکی هزینه کاشت مو را بالاتر ببرد.


البته به دلیل تجربه و تخصص مراکز معتبر کاشت مو، به ویژه اینکه قطعاً نتیجه بهتری را در پیوند مو به روش میکروفیت شاهد خواهید بود، صرف هزینه بیشتر ارزش دارد. زیرا با استفاده از این روش نیازی به جلسات دوم یا ترمیم کاشت مو نبوده و نتیجه به دست آمده همان چیزیست که انتظار دارید.


نکته مهم و پایانی اینکه به دلیل ماندگاری بالا و دائمی بودن نتایج کاشت مو طبیعی به روش میکروفیت بسیار نادر است که بیماری به تکرار آن احتیاج داشته باشد. پس در نظر داشته باشید که شما برای این کار تنها یک بار هزینه خواهید کرد و نتایج آن که در ارتباط مستقیم با زیبایی و ظاهر شما هست تا سالیان سال با شما همراه خواهد بود.


مشاوره رایگان مشاوره تخصصی با پزشکان مجموعه : ما با شما تماس میگیریم

captcha

نظر خود را در مورد این صفحه وارد نمایید


captcha